91

Re: Koupaliště

Nic upečené není.

92 Naposledy upravil: trautenberk (31.05.2013 13:28:19)

Re: Koupaliště

Jakub Nekolný napsal:

Je potřeba zmínit, že současné vedení města generel a jeho naplňování jednoznačně podporuje. Město však žádné umělé hřiště místo koupaliště budovat nebude. Zastupitelstvu budeme předkládat k rozhodnutí úplatný převod či směnu s SK nebo TJ.

Pořád vyhlížím diskusi, anktetu, alternativy a najednou čtu, že vedení města je pro tréninkové hřiště a že už už jde do zastupitelstva směna městských pozemků s TJ Slavojem. Jako by celé veřejné projednávání byla jen taková formalita, kterou je potřeba si odbýt. Že je někdo proti? ale jděte. To je nanejvýš jedna z otázek, o které se píše v generelu (a tím je postoj veřejnosti patřičně zohledněn). Alternativními náplněmi prostoru koupaliště se nikdo nezabývá. Na podkladě několik let staré fantasmagorické studie se argumentuje údajnou ekonomickou neudržitelností koupaliště. Ale kdo se zabýval ekonomickou udržitelností fotbalového klubu (Ostrava)? Samozřejmě bude též žádat město o dotace.
Že město nemá žádný vlastní plán a jen od toho dává ruce pryč, je ostuda. Podle mě by mělo mít vlastní představy o budoucnosti a ne jen pasivně odkývat nejhlasitější požadavek. Když nejsou dnes peníze na obnovu koupaliště, tak tam udělejme něco jiného, ale pro všechny. Jak píše qwer - třeba letní kino. Jsem zásadně proti, aby se jednostranně upřednostňovaly zájmy jedné skupiny. Neexistuje žádná záruka, že fotbalisté své sliby splní (SWOT, strategie integrace funkcí, model HUP a jiné zajímavé nápady) a že z toho nevyleze obyčejnej fotbalák, jakých jsou po všech vesnicích stovky. Netají se, že hlavní motivací je právě tréninkové hřiště, ne obecní blaho. Až získají koupaliště, co je bude nutit, aby splnili zbytek svých slibů? Pokud mají co směnit, ať si zřídí tréninkové hřiště tam, kde vlastní jiné pozemky. Neříkejte, že v rámci kondičního tréninku nedoběhnou na hřiště. Máme přijít o jedno z nejhezčích zákoutí města s tolika různými možnostmi využití kvůli tréninku fotbalistů, aby to hráči měli pár metrů do šatny?

93

Re: Koupaliště

Fotbalový velkoklub českobrodský se třemi hřišti??? Kam se hrabou ligové kluby na  žebráka Divize B. Ale Český Brod na to má. Neskutečný přístup města k potřebám a požadavkům občanů dává opět jasný příklad, že v ČB je to stejné, jako v celé ČR. Remcejte, kecejte, protestujte, ale hlavně plaťte. Z něčeho musíme k.... a h.....! Určitě se brzy objeví deklarace nezištnosti potrefených, že oni z toho nic nemají a dělají to jen pro dobro nás všech.
Třeba tam jednou radnice uspořádá českobrodskou spartakiádu.

Born stupid? Try again!

94

Re: Koupaliště

vtipné

Re: Koupaliště

trautenberk napsal:

Ale kdo se zabýval ekonomickou udržitelností fotbalového klubu (Ostrava)? Samozřejmě bude též žádat město o dotace.

Finanční situace SK Český Brod je dobře vidět ve výročních zprávách http://www.skbrod.cz/p-87-vyrocni-zpravy.html?p=87 Za poslední léta skončil klub vždy se ztrátou několika milionů; pro rok 2013 je počítána ztráta 2,3 milionu.

96

Re: Koupaliště

Občane Českého Brodu, snaž se, diskutuj, navrhuj, namítej, ale stejně nic nezměníš, protože
„Hlavou zeď neprorazíš!“

1. O budoucnosti koupaliště s nemalou finanční ztrátou bylo "rozhodnuto" již dávno (tipuji: červen 2010). Z generelu rozvoje areálu Kutilka je to jasné.
2. SK Český Brod samozřejmě od Města ČB finance dostane – stačí říct.

S pozdravem Claudyus

97

Re: Koupaliště

Jakub Nekolný napsal:

vtipné

Vtipné - ano. Naneštěstí také smutné, neb pravdivé. Nám už nezbývá nic jiného,než smutek, nebo vtip. Vy můžete být aspoň hrdý na své nezištné dílo. Ale věřte, nezávidím Vám tuto hrdost.

Born stupid? Try again!

98

Re: Koupaliště

Pravdivé? Nikoliv. Jsem-li na něco hrdý? Ano, jsem! A co jste dokázal Vy?

99

Re: Koupaliště

Jakub Nekolný napsal:

Pravdivé? Nikoliv. Jsem-li na něco hrdý? Ano, jsem! A co jste dokázal Vy?

Pevně věřím, že jsem v životě něco dokázal. Věřím, že to byly i pozitivní věci, ale o tom ať rozhodnou Ti, co mne znají. Určitě to nebudete Vy, pane Nekolný, komu bych chtěl ze svých činů skládat účty. Rozhodně však nemám hypertrofované sebevědomí, politické ambice a litinové svědomí. Proto také nedokáži to, co jsem dokázal, rozpatlávat v sebestředných příspěvcích. Vzhledem k tomu, že jsem přesvědčen o tom, že jednou z nejdůležitějších vlastností je skromnost, necpu se do politiky a nepřesvědčuji své okolí, že to dělám pro něj. Možná je to i proto, že umím přiznávat chyby a vlastní nedostatky. To se ale v politice moc nenosí, přestože by to slušelo i politikům. Na státní i regionální úrovni.
Pouze pro ujasnění. Osobně Vás neznám, proto vůči Vám nechovám zášť. Pokud shledám Vaše jednání čisté a prospěšné, budu první, kdo toto podrží a zastane se jej. Pokud však nabudu dojmu opačného, věřte, že se chvalozpěvu nedočkáte. Proto Vám mohu navrhnout následné řešení. Napište zde, že jsou mé příspěvky nevhodné pro toto fórum, a že si nepřejete, abych zde publikoval své glosy a příspěvky. Rád Vám Vaše přání splním, a přenesu se s nimi jinam.
Hezký zbytek víkendu.

Born stupid? Try again!

100

Re: Koupaliště

V Českém Brodě je svobodná diskuze vítána a proto budu hájit Vaše právo na vyjádření názoru i když s ním nemusím souhlasit. Tedy pište dál.
Přeji hezký víkend a méně vody