1

Téma: pořádek ve městě

Patřím k pejskařům,kteří po svém miláčkovi jeho výtvor uklízejí.Děkuji za pravidelné doplňování stojanů se sáčky.Nabízí se ovšem otázka.Kam s plným sáčkem? Na Škvárovně a v "Mexiku" jsou celkem 4 odpadkové koše.Jsou všechny v parku na Škvárovně.Myslím,že stejná situace je po celém městě mimo centra.  Přestávám se divit pejkařům,kteří neuklízejí.Uklidit totiž znamená riskovat,že budete pytlík s trusem nosit celou procházku po městě,protože na náměstí zrovna nemáte namířeno a jinde koše nejsou.A tak mi nezbývá,než se modlit,aby si to můj miláček rozvrhnul tak,aby byl koš někde poblíž. Nebo omezit venčení na park nebo centrum.
Nešlo by navýšit počet odpadkových košů i mimo centrum? Nejde jen o psí výkaly,ale o odpadky celkově.Pokud chceme,aby lidé neházeli odpadky po zemi,ale do koše,musí ty koše někde být.

2

Re: pořádek ve městě

Toto rád podepisuji, také patřím mezi "slušné" pejskaře, ale je to kolikrát detektivka najít odpadkový koš nebo něčí soukromou popelnici, kam se "to" dá odložit... Na druhou stranu sídliště je těmito "bio bombama" neskutečně poseto a přitom odpadkových košů a popelnic je tam požehnaně sad...

Re: pořádek ve městě

hepo73 napsal:

Patřím k pejskařům,kteří po svém miláčkovi jeho výtvor uklízejí.Děkuji za pravidelné doplňování stojanů se sáčky.Nabízí se ovšem otázka.Kam s plným sáčkem? Na Škvárovně a v "Mexiku" jsou celkem 4 odpadkové koše.Jsou všechny v parku na Škvárovně.Myslím,že stejná situace je po celém městě mimo centra.  Přestávám se divit pejkařům,kteří neuklízejí.Uklidit totiž znamená riskovat,že budete pytlík s trusem nosit celou procházku po městě,protože na náměstí zrovna nemáte namířeno a jinde koše nejsou.A tak mi nezbývá,než se modlit,aby si to můj miláček rozvrhnul tak,aby byl koš někde poblíž. Nebo omezit venčení na park nebo centrum.
Nešlo by navýšit počet odpadkových košů i mimo centrum? Nejde jen o psí výkaly,ale o odpadky celkově.Pokud chceme,aby lidé neházeli odpadky po zemi,ale do koše,musí ty koše někde být.

Dobrý den, není možné umístit odpadkový koš do každé ulice, na každý roh nebo ke každému sloupu. Odpadkové koše se umísťují hlavně do míst, kde je nejvyšší a pravidelná koncentrace lidí (parky, náměstí, parkoviště, nemocnice,apod.). Umístění košů předpokládá nemalé finanční prostředky, včetně rozmisťování sáčků na psí exkrementy, vyvážení odpadkových košů 3x za týden, likvidace psích exkrementů za pomocí sacího zařízení umístěného na čtyřkolce. Už jenom doplňování sáčků je rozhodně nadstandart.
Každopádně, jak píšete, záleží jen na slušnosti každého občana. Vždyť je to jeho zvíře.

Re: pořádek ve městě

Luk napsal:

Toto rád podepisuji, také patřím mezi "slušné" pejskaře, ale je to kolikrát detektivka najít odpadkový koš nebo něčí soukromou popelnici, kam se "to" dá odložit... Na druhou stranu sídliště je těmito "bio bombama" neskutečně poseto a přitom odpadkových košů a popelnic je tam požehnaně sad...

Určitě se připojuji k názoru, že na sídlišti, kde je vysoká koncentrace odpadkových košů, kontejnerů v jednotlivých stáních určených pro odložení směsného odpadu, je v některých dnech, jak píšete poseto biobombama.   Je to jenom o lidech, jak se chovají a jednají. TS pravidelně tyto exkrementy odstraňují. Rozhodně to tedy není v četnosti odpadkových košů. Stačí se jít podívat ke školní jídelně, jak se chovají děti při odchodu z oběda a v blízkosti škol. Pracovnice TS, která denně prochází město a sbírá odpadky, jich nashromáždí kolem pěti pytlů. To je taky zarážející.

5

Re: pořádek ve městě

Nedá mi nereagovat na odpověď pana Kruliše, která mě překvapuje. Vlastním několik bytů po republice, jeden i v Českém Brodě. První co mě zarazilo, když jsem do Brodu přijel bylo to, že v Českém Brodě není dostatek odpadkových košů v ulicích. Není pravda, že je to tak nákladné, určitě to není nákladnější než následný úklid nepořádku, mnohem jednodušší je koše pravidelně vyprazdňovat, ale to se musí chtít. Je to jen o zdravém rozumu a logice. Pokud člověk drží v ruce cosi, čeho se potřebuje zbavit, hledá odpadkový koš, pokud ho nenajde ani po pětistech metrech automaticky to zahazuje, protože je naštvaný a chce se toho zbavit. Takhle to prostě je. Po celém Brodě mají lidé popelnice zamčené, kam s tím tedy? Žiji v Itálii, tam jsou kontejnery přístupné všem, můžete vyhodit odpad do kteréhokoliv kontejneru ve městě, tím je vyřešen problém se zamykáním popelnic. A taky to funguje.
Pejskař, který po psovi sbírá extrementy chce jistě udržovat pořádek, ale pokud je nucen k tomu, aby s plným pytlíkem chodil celou procházku, tak příště ten pytlík nechá doma.
V Praze, Kladně, Plzni, Příbrami a jiných městech jsou koše po dvoustech metrech. U každého koše se pravidelně doplňují sáčky na exkrementy. Výsledek? Čisto! Chce to jen chtít. Tam kde je největší koncetrace lidí, jak píše pan Kruliš, tam většinou pejskaři venčit své psy nechodí. Brod je moc hezké město, škoda, že tak špinavé.  Moji přátélé z Francie byli velice překvapení, když vystoupili z auta na parkovišti v Suvorovově ulici a nenašli odpadkový koš. Zřejmě se tam nekoncentruje dostatek lidí...
A co mají dělat návštěvníci města? Vozit si odpadky domů, psí výkaly také? Nebo požádat kolemjdoucího místního občana, aby to hodil  doma do svého koše?
V Českém Brodě se šetří na pořádku a čistotě, takhle to nikdy čisté město nebude.

6

Re: pořádek ve městě

Jsem rád, že je v ČB tolik uvědomělých pejskařů. Proto nechápu, proč mám na trávníku před domem stále nasráno. Že by mne neuvědomělí psíci neměli rádi?

Born stupid? Try again!

7

Re: pořádek ve městě

favari napsal:

Nedá mi nereagovat na odpověď pana Kruliše, která mě překvapuje. Vlastním několik bytů po republice, jeden i v Českém Brodě. První co mě zarazilo, když jsem do Brodu přijel bylo to, že v Českém Brodě není dostatek odpadkových košů v ulicích. Není pravda, že je to tak nákladné, určitě to není nákladnější než následný úklid nepořádku, mnohem jednodušší je koše pravidelně vyprazdňovat, ale to se musí chtít. Je to jen o zdravém rozumu a logice. Pokud člověk drží v ruce cosi, čeho se potřebuje zbavit, hledá odpadkový koš, pokud ho nenajde ani po pětistech metrech automaticky to zahazuje, protože je naštvaný a chce se toho zbavit. Takhle to prostě je. Po celém Brodě mají lidé popelnice zamčené, kam s tím tedy? Žiji v Itálii, tam jsou kontejnery přístupné všem, můžete vyhodit odpad do kteréhokoliv kontejneru ve městě, tím je vyřešen problém se zamykáním popelnic. A taky to funguje.
Pejskař, který po psovi sbírá extrementy chce jistě udržovat pořádek, ale pokud je nucen k tomu, aby s plným pytlíkem chodil celou procházku, tak příště ten pytlík nechá doma.
V Praze, Kladně, Plzni, Příbrami a jiných městech jsou koše po dvoustech metrech. U každého koše se pravidelně doplňují sáčky na exkrementy. Výsledek? Čisto! Chce to jen chtít. Tam kde je největší koncetrace lidí, jak píše pan Kruliš, tam většinou pejskaři venčit své psy nechodí. Brod je moc hezké město, škoda, že tak špinavé.  Moji přátélé z Francie byli velice překvapení, když vystoupili z auta na parkovišti v Suvorovově ulici a nenašli odpadkový koš. Zřejmě se tam nekoncentruje dostatek lidí...
A co mají dělat návštěvníci města? Vozit si odpadky domů, psí výkaly také? Nebo požádat kolemjdoucího místního občana, aby to hodil  doma do svého koše?
V Českém Brodě se šetří na pořádku a čistotě, takhle to nikdy čisté město nebude.

Rozhodně nechci polemizovat s autorem příspěvku o čistotě V Českém Brodě. Pouze mi připadá trochu neuvážené srovnávat ČB s městy s podstatně většími finančními možnostmi. A dávat Itálii za vzor čistotnosti? No, asi jsem byl v nějaké jiné.

Born stupid? Try again!

8

Re: pořádek ve městě

No neni divu hnus velebnosti v tomto hnusnem měste jen tak dal!!!

9

Re: pořádek ve městě

Téměř před 2 lety jsem psala:
"Patřím k pejskařům,kteří po svém miláčkovi jeho výtvor uklízejí.Děkuji za pravidelné doplňování stojanů se sáčky.Nabízí se ovšem otázka.Kam s plným sáčkem? Na Škvárovně a v "Mexiku" jsou celkem 4 odpadkové koše.Jsou všechny v parku na Škvárovně.Myslím,že stejná situace je po celém městě mimo centra.  Přestávám se divit pejkařům,kteří neuklízejí.Uklidit totiž znamená riskovat,že budete pytlík s trusem nosit celou procházku po městě,protože na náměstí zrovna nemáte namířeno a jinde koše nejsou.A tak mi nezbývá,než se modlit,aby si to můj miláček rozvrhnul tak,aby byl koš někde poblíž. Nebo omezit venčení na park nebo centrum.
Nešlo by navýšit počet odpadkových košů i mimo centrum? Nejde jen o psí výkaly,ale o odpadky celkově.Pokud chceme,aby lidé neházeli odpadky po zemi,ale do koše,musí ty koše někde být."

Pro všechny pejskaře!!! V prostoru Škvárovna a Mexiko přibyl 1 (slovy JEDEN) odpadkový koš. Je u finančáku a to jen proto,že studenti gymnázia sem chodí na obědy a zřejmě splnili limit počtu osob v prostoru. Jak jsem se dozvěděla před 2 lety od řed.tech.služeb : "Odpadkové koše se umísťují hlavně do míst, kde je nejvyšší a pravidelná koncentrace lidí". Takže díky,študáci!

Poslední dobou mám pocit,že spousta lidí přestala sbírat a objevila se další skupina.Lidé,kteří seberou,ale nemají kam pytlík vyhodit,tak ho hodí do nejbližšího kouta nebo kanálu.Taky nic moc. Nechceme koše v každé ulici,ale mohly by být četnější.Když má město peníze na nový web,na broky pro střelce na holuby a spoustu jiných věcí,snad najde peníze i na koše. Je to totiž vizitka nás všech.

10

Re: pořádek ve městě

Pane Kruliš je to velkou mírou způsobeno nedostatkem košu. Například Karma - veterina.....počet košů 0 a to zde chodí dost pejskařů, to samý Cukrovarská a další.......