61

Re: Koupaliště

Malé shrnutí situace:

trautenberk 28.06.2012 11:46:47 napsal:

Myslím si, že pokud se to má sertiozně posoudit, mělo by si město napřed nechat zpracovat nabídku s jasným (tj. minimalistickým) zadáním. To nic nestojí. Obávám se, že za současného stavu hrozí špatné rozhodnutí (i v rámci ankety) na základě špatných podkladů.

Jakub Nekolný 28.06.2012 16:01:34 napsal:

"Serioznímu posouzení nákladů na rekonstrukci od stavební firmy zdarma se nebráním."
Optimistický předpoklad 10 milionů však nesdílím.

Česulda 25.9.2012 09:42:57 napsal:

Proč tedy již město nezadalo "minimalistickou" verzi rekonstrukce koupaliště?
Abychom věděli v jakých částkách se budeme pohybovat.

Jakub Nekolný 25.9.2012 14:40:58 napsal:

Opravdu bych si počkal na prezentaci generelu a zbytečně neplýtval silami i penězi města. Ale to už bych se zase opakoval.

Česulda 25.9.2012 09:42:57 napsal:

Nebylo by ale lepší mít již na veřejné projednání nějaké podklady k alternativám SK ČB?

... tak, a teď opravdu nevím :-(

S pozdravem Claudyus

62

Re: Koupaliště

Stručně řečeno, počkejme na generel a uvidíme.

63 Naposledy upravil: trautenberk (19.10.2012 10:06:39)

Re: Koupaliště

Je to tady: http://www.cesbrod.cz/item/mesto-v-pohy … koupaliste
Předem to k dispozici nebude?
Cítím určité napětí - je tam koupaliště / není tam koupaliště?
:-)

64

Re: Koupaliště

První veřejné představení bude na tenisových kurtech za týden v pondělí 29. října od 18:00 hod. Všichni jste srdečně zváni. Pokusíme se domluvit následné zveřejnění na stránkách města.

65

Re: Koupaliště

V pozvánce na pondělní jednání jsem si přečetl:
18:35 - generel areálu Kutilka - představení budoucího využití areálu včetně prostranství bývalého koupaliště.

Jaký bude další postup po skončeném jednání?
Podle toho, že si město nenechalo zpracovat alternativu k materiálu SK ČB se asi bude rozhodovat mezi předloženou variantou a stávajícím stavem?
Nejsem zaujatý vůči SK ČB jen bych nevěděl( být v pozici RM) zda prodej/pronájem prostoru koupaliště soukromníkovi je lepší, než rekonstrukce v režii města...

66

Re: Koupaliště

Dobrý den,
v pondělí jsem se zúčastnil komunitního jednání a shlédl možné využití koupaliště, bohužel jsem nemohl být do konce a tak se ptám. Je možné někam na tyto stránky  dát promítanou verzi p. Holého, aby došlo k seznámení většího počtu spolubydlících z Českého Brodu a co nyní bude následovat? Bude se někde hlasovat? Nebo to bude jen v rámci rozhodnutí zastupitelů?
Děkuji

67 Naposledy upravil: trautenberk (04.11.2012 12:09:08)

Re: Koupaliště

Potvrdilo se, že fotbalisté ve "své" studii (generelu) se zachováním původního koupaliště nepočítají, protože jeho prostor potřebují pro své tréninkové hřiště, které jim dnes chybí. Podle jejich návrhu by se měl bazén zavést a na jeho místě zřídit oplocená tréninková plocha s umělým povrchem. Náhradou navrhují krytý bazének velikosti většího zahradního bazénku v rámci budovy. Požadavek je to legitimní, výsledek je otázkou rozhodnutí. Neměly by se ale používat mírně tendenční argumenty typu přemrštěných odhadů nákladů na rekonstrukci. Dospět k rozhodnutí je podle mě třeba nějakou otevřenou anketou, která by probíhala třeba půl roku, rok, nejlépe internetově, klidně se jmény a adresou, pokud to tento web technicky umožňuje. Určitě by se to nemělo upéct na zasedání zastupitelstva, na to jde o příliš závažné rozhodnutí. Já si myslím, že fotbalisty navržené řešení je v zájmu menšiny (mohu se mýlit) a městu jako celku a většině jeho občanů ve výsledku nic nepřinese.

68 Naposledy upravil: LÍDA (04.11.2012 13:48:36)

Re: Koupaliště

trautenberk napsal:

Potvrdilo se, že fotbalisté ve "své" studii (generelu) se zachováním původního koupaliště nepočítají, protože jeho prostor potřebují pro své tréninkové hřiště, které jim dnes chybí. Podle jejich návrhu by se měl bazén zavést a na jeho místě zřídit oplocená tréninková plocha s umělým povrchem. Náhradou navrhují krytý bazének velikosti většího zahradního bazénku v rámci budovy. Požadavek je to legitimní, výsledek je otázkou rozhodnutí. Neměly by se ale používat mírně tendenční argumenty typu přemrštěných odhadů nákladů na rekonstrukci. Dospět k rozhodnutí je podle mě třeba nějakou otevřenou anketou, která by probíhala třeba půl roku, rok, nejlépe internetově, klidně se jmény a adresou, pokud to tento web technicky umožňuje. Určitě by se to nemělo upéct na zasedání zastupitelstva, na to jde o příliš závažné rozhodnutí. Já si myslím, že fotbalisty navržené řešení je v zájmu menšiny (mohu se mýlit) a městu jako celku a většině jeho občanů ve výsledku nic nepřinese.

a v létě si půjdeme maximálně tak sednout do parku podél Šembery..

já pořád nevím.. koupaliště je města, ne ?
jak můžou chtít fotbalisté na majetku někoho jiného něco dělat ?

a potom chtít po městu určitě ještě podporu skrze dotaci..  tzn. město jim přenechá svůj majetek a ještě za to zaplatí ?

možná rejpu, ale opravdu tomu nerozumím

EDIT:
a na atletickým hřišti trénovat nesmí ??

69

Re: Koupaliště

To  se tu hraje tak kvalitní fotbal?Co pamatuju v letech minulých,normálně se trénovalo na fotbalovém hřišti-bylo jediné.A hráli krajský přebor a později snad i divizi!Ten bazén by mohli využít v rámci tréninku a relaxace.
Zdá se mi to podivné.

70

Re: Koupaliště

Zatím mám k dispozici dva obrázky a jsou k nahlédnutí zde: http://www.cesbrod.cz/item/generel-kutilka
Další materiály mám slíbené a hned je po obdržení zveřejním na stejném místě. Právě po veřejném projednávání zpracovatel upozornil architekta na nutnost rozšířit v rámci možného kapacity na plavání a koupání. Proto byla zrušena navrhovaná lezecká stěna a rozšířena plocha vnitřního bazénu o dětské brouzdaliště a také dopracován a začleněn podle urbanistických tabulek původní variantní venkovní bazén.