31 Naposledy upravil: trautenberk (10.07.2012 20:06:50)

Re: Koupaliště

Pivasi, nedělejte si z toho legraci, tohle je vážná věc - tady jde o holou budoucnost, prestiž a postavení našeho města :-)
1.Musím říct, že plány fotbalistů s Kutilkou mě až tak dalece nezajímají. Zvláště s přihlédnutím ke stavu, v jakém je (s výjimkou trávníku) zbytek areálu včetně tribun a budovy a taky v jakém je stadion atletický, lze-li jej takto titulovat. Což je zatím chmurný pohled. Takže budoucnost koupaliště bych jim do rukou, býti městem, navrch rozhodně nesvěřil.
2.Téhle naší diskuse se asi opravdu účastní minimum lidí, není tudíž reprezentativní čili proč ji brát vážně, že; ale myslím, že pokud by se občanstvo mělo rozhodnout, rozhodně by bylo většinově PRO zachování koupaliště. Jsem si dokonce jistej, že většina lidí doufá, že jednou koupaliště bude a pro tuhle většinu by byly zprávy o zasypání totálním šokem. Proto je potřeba ty strašidelný zprávy vyvrátit, to se nedá nic dělat. Pokud by teď nikdo nic nanamítal, ještě by to mohlo vypadat, že jsou všichni se zánikem koupaliště smířeni.
3.Studii na 100 milionů je třeba zahodit a až bude v koši, udělat jinou, aby debata měla smysl.
4. Příklady měst srovnatelných, která svá letní koupadla často nákladně opravují (ano, vlastně si ze starých stavějí nová), nevývratně dokazují, že oprava a provoz plovárny ve finančních možnostech takto velkého města rozhodně jsou. Vůbec to přitom nemusí být letos ani napřesrok. Hlavně to teď nezvorat.

32

Re: Koupaliště

trautenberk napsal:

1.Musím říct, že plány fotbalistů s Kutilkou mě až tak dalece nezajímají. Zvláště s přihlédnutím ke stavu, v jakém je (s výjimkou trávníku) zbytek areálu včetně tribun a budovy a taky v jakém je stadion atletický, lze-li jej takto titulovat. Což je zatím chmurný pohled. Takže budoucnost koupaliště bych jim do rukou, býti městem, navrch rozhodně nesvěřil.

S těmito fakty musím bezvýhradně souhlasit.
Jak by asi za pár let vypadalo hřiště v květináči? SK ČB by pravděpodobně žádalo město o zvýšení dotací na provoz.

trautenberk napsal:

2.Téhle naší diskuse se asi opravdu účastní minimum lidí, není tudíž reprezentativní čili proč ji brát vážně, že; ale myslím, že pokud by se občanstvo mělo rozhodnout, rozhodně by bylo většinově PRO zachování koupaliště. Jsem si dokonce jistej, že většina lidí doufá, že jednou koupaliště bude a pro tuhle většinu by byly zprávy o zasypání totálním šokem. Proto je potřeba ty strašidelný zprávy vyvrátit, to se nedá nic dělat. Pokud by teď nikdo nic nanamítal, ještě by to mohlo vypadat, že jsou všichni se zánikem koupaliště smířeni.

Diskuse se aktivně účastní opravdu velmi malé množství občanů našeho města. Většina, z toho mála, si diskusi jen přečte a dále se nevyjadřuje.
V posledních týdnech jsem diskutoval s několika známými a zjistil, že většina z nich nemá ani tušení, co se zde na fóru probírá. Zmínil jsem tedy i možnost proměny koupaliště na tréninkové fotbalové hřiště (zasypání bazénu). Reakce na tuto zprávu bych vám přál vidět -zděšení (vyzkoušejte si to na svých známých atd.)! Nevypadalo to, že by se s touto možností chtěli smiřovat.

trautenberk napsal:

3.Studii na 100 milionů je třeba zahodit a až bude v koši, udělat jinou, aby debata měla smysl.

Jsem pro.

Jakub Nekolný napsal:

Provozovat fungující koupaliště je mnohem jednodušší než rozjet nové na naprosto zdevastovaném místě. Jen samo koupaliště nestačí a potřebujete i další doprovodné aktivity. Proti Úvalům či Mšenu máme velkou nevýhodu a tou je nutná velká počáteční investice, na kterou město prostě nemá.

Ano počáteční investice je nutná VŽDY! Některé obce tak již učinily dříve a investovaly. Koupaliště se jim nezrekonstruovalo samo od sebe ani nevzniklo a ani se samo neudržuje! ...

trautenberk napsal:

4. Příklady měst srovnatelných, která svá letní koupadla často nákladně opravují (ano, vlastně si ze starých stavějí nová), nevývratně dokazují, že oprava a provoz plovárny ve finančních možnostech takto velkého města rozhodně jsou. Vůbec to přitom nemusí být letos ani napřesrok. Hlavně to teď nezvorat.

S pozdravem Claudyus

33

Re: Koupaliště

trautenberk napsal:

Pivasi, nedělejte si z toho legraci, tohle je vážná věc - tady jde o holou budoucnost, prestiž a postavení našeho města :-)
1.Musím říct, že plány fotbalistů s Kutilkou mě až tak dalece nezajímají. Zvláště s přihlédnutím ke stavu, v jakém je (s výjimkou trávníku) zbytek areálu včetně tribun a budovy a taky v jakém je stadion atletický, lze-li jej takto titulovat. Což je zatím chmurný pohled. Takže budoucnost koupaliště bych jim do rukou, býti městem, navrch rozhodně nesvěřil.
2.Téhle naší diskuse se asi opravdu účastní minimum lidí, není tudíž reprezentativní čili proč ji brát vážně, že; ale myslím, že pokud by se občanstvo mělo rozhodnout, rozhodně by bylo většinově PRO zachování koupaliště. Jsem si dokonce jistej, že většina lidí doufá, že jednou koupaliště bude a pro tuhle většinu by byly zprávy o zasypání totálním šokem. Proto je potřeba ty strašidelný zprávy vyvrátit, to se nedá nic dělat. Pokud by teď nikdo nic nanamítal, ještě by to mohlo vypadat, že jsou všichni se zánikem koupaliště smířeni.
3.Studii na 100 milionů je třeba zahodit a až bude v koši, udělat jinou, aby debata měla smysl.
4. Příklady měst srovnatelných, která svá letní koupadla často nákladně opravují (ano, vlastně si ze starých stavějí nová), nevývratně dokazují, že oprava a provoz plovárny ve finančních možnostech takto velkého města rozhodně jsou. Vůbec to přitom nemusí být letos ani napřesrok. Hlavně to teď nezvorat.

Já to také beru vážně. Zajímá mne prestiž města, kde sice nejsem rodákem, ale  zřejmě se časem stanu umrlcem. A právě proto mi přijde problém koupaliště jako věc značně zástupná. Fotbalisté mne neoslovují, mám li to vyjádřit slušně. Oslovuje mne něco jiného. Stav náměstí, stav komunikací, stav zdravotní služby (o tom jsem diskutoval v jiném vláknu), atd., atd.. Stejně, jako mi připadají megalomanské plány obchvatu města, tvorba kruhových objezdů, atd., stejně tak mi přijde malicherné, zda má město koupaliště, na které nemá. Prosím, najděte si soukromého investora, který se do toho vrhne. Nikdo, protože koupaliště je černá díra. V jiném vlákně například spoluobčané poukazují na nebezpečné přechody cestou z nádraží do města. Tam ale fakticky žádné nejsou. Dopravní značení chybí, takže řidič ani neví, že jede k přechodu. Další vlákno - Jungmannka - problém! Podchod pod tratí. Někomu chybí nákupní centrum (také krok ke světovosti). A teď koupaliště. Mně to prostě připadá, že někdo vymýšlí témata, aby odklonil pozornost od podstatného. V jedné říkánce jsem zde užil (kvůli rýmu) jméno Ing. Kruliše. Ale on se snaží a jím řízená firma maká. Stačí jen oslovit a najít cestu. Nevím, proč lidé nechápou, že na koupaliště nejsou peníze. Prostě nejsou. Takže jak, akce "Z"??? Domluvte se s panem BcN a začněte kopat. Třeba také kopne. Pak to nafotíme a dáme na web, že v Č.Br. už to začalo.

Born stupid? Try again!

34 Naposledy upravil: trautenberk (12.07.2012 07:55:37)

Re: Koupaliště

Pivas napsal:

Stejně, jako mi připadají megalomanské plány obchvatu města, tvorba kruhových objezdů, atd., stejně tak mi přijde malicherné, zda má město koupaliště, na které nemá.

Pivas napsal:

A teď koupaliště. Mně to prostě připadá, že někdo vymýšlí témata, aby odklonil pozornost od podstatného.

Skoro ve všem s Vámi souhlasím - náměstí, přechody, komunikace  - i v odporu k megalomanským plánům. Jen se snažím dokázat, že koupaliště nemusí být ani megalomanské ani černá díra, nýbrž že může danému místu i celému městu velmi prospět (multiplikační tento) - bylo by tam vedle sebe koupaliště, plážový volejbal, tenis, venkovní fitko, fotbal, gasronomické zážitky a tak; prostě magnet - třeba jako Žluté lázně, ale bez kmotrů. Myslím, že je to pouze město, kdo může plovárnu obnovit. Provozovat to pak může už soukromník.
Nesouhlasím s Vaší argumentací údajně PODSTATNÝMI věcmi, jakkoli například přechod pro chodce za podstatný pokládám. Které to jsou, ty podstatné věci? Většinou to bývá doprava, levice má ještě "zdravotnictví, školství.." a v našich podmínkách bezpečnost a ty zatracené jednosměrky: teď není čas (ani peníze) na ty vaše serepetičky, protože my tu zrovna řešíme PODSTATNĚJŠÍ záležitosti. Výsledkem bývají různé stamilionové obchvaty, roboty do nemocnic, maxikruháky nebo tunely Blanka anebo taky, zavřená kina, divadla, zbourané památky a zarostlá a zasypaná sokolská koupaliště. Domněle podstatné velké věci odvádějí pozornost od věcí opravdu důležitých. K podchodu: podchod ano, ale podchod tu není 167 let, na přednádraží čekáme kolik? No a co? já si na koupaliště klidně ještě 7 let počkám. Až na něj teda bude.

35

Re: Koupaliště

Mně překvapuje "studie za 100 milionů".
Pracuji celý svůj život v projekci, 20 let v soukromé kanceláři.

Přece začátek každého jednání projektant - klient se odvíjí ve smyslu:
Klient: "chtěli bychom A a máme na to XY"
Projektant: "dobře, můžeme se dobrat nějakého kompromisu, ale předem říkám že A není možné za XY pořídit"

A z toho vychází následně tvorba studie.
...

36

Re: Koupaliště

Ekonomice provozu města nerozumím, ale jsem také pro podporu koupaliště. Zkusme občas myslet také na své děti. Jak mají prožít prázdniny v horkých dnech ve městě. Využitelnost koupaliště mimo hlavní sezonu např. i v plavecké přípravě dětí v rámci školní tělesné přípravy a myslím, že i zde uvedení fotbalisté by uměli koupaliště využít při své fyzické přípravě. Samozřejmě nesmíme zapomenout na seniory a ostatní občany se zdravotními problémy - vždyť plavání je jedním z nejlepších způsobů rehabilitace a celkového udržování těla v dobré kondici.

37

Re: Koupaliště

Dne 28.6.2012 pan starosta ve svém příspěvku ke koupališti uvedl toto :
"I tak by se investice vyšplhala na řádově desítky milionů korun bez možnosti dotací. "....."Přednost dáváme rekonstrukci prostoru před nádražím či školských zařízení."
Dne 3.7.2012 v deníku Metro na str.4 bylo uvedeno : " Po čtyřech letech mají obyvatelé 13 tis. Tachova venkovní koupaliště......Stavbu za 56 mil.korun podpořila 85% EU". V Tachově tedy dotace jde, v ČB nejde? Díky za vysvětelení, zajisté mi něco podstatného uniklo.
Přednádraží bude nejspíš hodně sloužit mimobrodským-podílejí se finančně okolní obce na této akci?
Dále však vidím, že město dává přednost betonovým blokům rozsetým po městě za 750 tis., dále rekonstrukci zahrady vedle radnice za cca 900 tis. i když zde radnice zaplatila myslím cca 450 tis.-zbytek dotace. Pak ovšem na vyznačení přechodů pro chodce peníze nezbudou. Natož na koupaliště, případně jiné pro obyvatele města a okolních obcí vítané objekty.
Mám pocit, že místostarosta je členem výboru Slavoje a tomu snad areál na Kutilce spolu s prostory pro fotbalisty patří. Mohl by nám zde k tomuto něco sdělit?

38

Re: Koupaliště

Alan psal:Mám pocit, že místostarosta je členem výboru Slavoje a tomu snad areál na Kutilce spolu s prostory pro fotbalisty patří. Mohl by nám zde k tomuto něco sdělit?


    Mě by zase zajímalo, jak může být místostarosta města zárověň předsedou TJ Slavoj, není to střet zájmů? Na tuto myšlenku už mě přivedly nedávné směny pozemků mezi městem a TJ Slavoj, vypadá to, že se chystá další?  Jsem rád, že tuto diskuzi někdo otevřel.

39

Re: Koupaliště

Elwira napsal:

Alan psal:Mám pocit, že místostarosta je členem výboru Slavoje a tomu snad areál na Kutilce spolu s prostory pro fotbalisty patří. Mohl by nám zde k tomuto něco sdělit?


    Mě by zase zajímalo, jak může být místostarosta města zárověň předsedou TJ Slavoj, není to střet zájmů? Na tuto myšlenku už mě přivedly nedávné směny pozemků mezi městem a TJ Slavoj, vypadá to, že se chystá další?  Jsem rád, že tuto diskuzi někdo otevřel.

Dobrý den, nechci malovat čerta na zeď, ale jak koukám do katastru, tak jsme přišli o další možnou vodní plochu. TJ Slavoj Český Brod prodal autocamp pí Lonské a jak jsem slyšel, rozhodně se nebude jednat o znovuzprovoznění za účelem rekreace. Proslýchá se, že se bude jednat nebo jedná o ubytování pro sociálně slabé ne-li bezdomovce, za které bude majitel ubytování pobírat dávky ze státní správy. Pokud je to pravda a opravdu je někdo z vedení města členem výboru.........

Zde vyjádření TJ Slavoj z letošního března na jiném vláknu:

"Re: Autocamp


Dobrý den, jak správně uvedl uživatel quadman je areál autokempu ve vlastnictví TJ SLAVOJ Český Brod, o.s.. Kemp je v dlouhodobém pronájmu paní Lonské. Jak jsme již uvedli v sekci fora: http://www.cesbrod.cz/forum/viewtopic.php?id=746, TJ hledá cestu pro budoucnost kempu, chápeme že stav areálu a budov již neodpovídá současným požadavkům, ale třeba si uvědomit že Podviňák se stal chovným rybníkem a není tedy již možno ho využívat k rekreačním účelům, což limituje tradiční využití kempu v letní sezoně, jak si ho větší část z nás pamatuje.

Daniel Potůček, Správa TJ SLAVOJ Český Brod, o.s., 321622015

Editoval tjslavojcb (20.03.2012 09:35:26)"

40 Naposledy upravil: Pivas (17.07.2012 19:26:43)

Re: Koupaliště

Konec dohadům. Dle výroční zprávy za rok 2011 je předsedou o.s. TJ Slavoj Český Brod pan Mgr. Pavel Janík. Lze s úspěchem nalézt na webu výše zmíněného o.s.. Věřím, že předseda dobře ví co dělá. Má bohaté manažerské zkušenosti. Sport potřebuje mladé, živé a zdravé jedince. Ty ale nemůžeme hledat mezi ztučnělými dětmi města. Zato mezi přizpůsobivými, sociálně slabšími, atd., jich jistě najdeme hodně. Pokud je tedy pravdou, že paní Lonská bude majitelkou a provozovatelkou campu pro tuto skupinu, bude mít předseda možnost vybírat právě z této líhně talenty pro TJ. A stát přispěje na jejich výchovu sociálními dávkami. Další úspěch. Strava zdravá a lehká zaručena. Výše zmíněná skupina talentů jistě včas nalezne zalíbení v rybolovu. A chovný rybník bude bezplatným poskytovatelem zdravých rybích pochoutek. A sportovní promotér a manager pan Mgr. P. J. se postaví na piedestal naší tělovýchovy stejně, jako jiný se chtěl postavit na piedestal našeho zdravotnictví  a ekologického školství. Tak proč furt šťouráte??? Nakonec se možná i vykoupete.

Born stupid? Try again!