Re: strach a intriky na 2. ZŠ

Vážená Danielo, trochu opožděně reaguji na Váš příspěvěk. I já považuji celou situaci na 2. ZŠ za vážnou. Nechci zde obhajovat paní Bízkovou ani paní Krulišovou a ani nebudu soudit pana ředitele. Jen bych chtěla poděkovat těm, kteří uspořádali Benefiční veselici. Vybralo se téměř 22,000,- Kč na okna, která jsou ve velmi špatném stavu a ohrožují jak děti, tak chodce.
Můj dík patří i dětem a jejich pedagogům, kteří svým vystoupením veselici oživili a všem sponzorům, rodičům i organizátorům.

Jedna velmi důležitá osoba však na veselici chyběla a to pan ředitel školy, pro kterou se benefiční akce konala. Není to trochu divné??.
Místo poděkování dává výpověď ? Paní Bízková se nechtěla zviditelnit, jen chtěla upozornit na velmi vážnou situaci na 2. ZŠ a chtěla pro to něco udělat. 
Kéž by nás takových bylo více........

12

Re: strach a intriky na 2. ZŠ

Dobrý den, také bych chtěla poděkovat učitelkám, rodičům a žákům za skvělou zábavu na Benefiční veselici. Když není schopno Město a ani pan ředitel zajistit bezpečnost školy, pak je dobře, že to není jedno učitelkám a rodičům. Spíše než nechutné urážení, paní Danielo, byste měla přidat ruku k dílu a snažit se pomoci. Urážením jiných lidí a vyzdvihováním lidí méně schopných ničemu nepomůžete. Učitelkám přeji mnoho dobrých nápadů při realizaci dalších sbírek, pevné nervy s nadřízenými a nenechte se odradit. My, rodiče, si Vás za to moc vážíme.

13

Re: strach a intriky na 2. ZŠ

Vítám aktivity ke zlepšení prostředí pro výuku našich dětí. Na zateplování a výměnu oken v budovách školských zařízení jsme nechávali zpracovat projektové dokumentace a podávali žádost do operačního programu životního prostředí. Žádost ale nebyla nepodána na budovu "myšárny" kvůli finanční náročnosti zateplení, jenž budou vyžadovat památkáři. Opravdu je povinností města a vedení školy se tímto problémem zabývat a tak budeme hledat peníze alespoň na postupnou výměnu oken.

14

Re: strach a intriky na 2. ZŠ

Jako učastník benefice, bych chtěla poděkovat organizátorům.  Díky nim jsme prožili příjemný večer. Ještě jednou děkuji.

15 Naposledy upravil: Petr75 (04.06.2012 08:36:38)

Re: strach a intriky na 2. ZŠ

Danielo,
co říkáte na tehle zápis z Rady města? Vy jste byla studnice interních informací, tak co se tam teď děje?

http://www.cesbrod.cz/media/4/05_pdf/14 … 5.2012.pdf
"Obecná rozprava
...
Ing. Přikryl upozornil na neoficiální informaci o výpovědích na ZŠ Tyršova. Rada města ve funkci zřizovatele požaduje vyjádření od ředitele."

V zápise RM ze 12.4. jsem se zase dočetl, že Mgr. Dušek nebude mít možnost obhájit své schopnosti v nějakém srovnání, neboť město ředitele ZŠ/MŠ potvrdilo ve funkci. Nicméně ředitelé do 31.8.2012 připraví pro RM šestiletou strategii rozvoje školy.

Editace: Doplněny uvozovky k citaci ze zápisu z RM

Re: strach a intriky na 2. ZŠ

Dobrý den,výpověď dostala paní učitelka Bízková,která ji nepodepsala.Paní učitelce Fodorové a mně bylo vyhrožováno výpovědí ústně.Problémem se nyní zabývá Rada města a právník.

17

Re: strach a intriky na 2. ZŠ

Dobrý večer, ještě jednou si dovolím prezentovat svůj názor na vyhrocenou situaci na 2.ZŠ.Velice kladně hodnotím návrh výpovědí paní Bízkové, Krulišové a Fodorové. Tyto tři dámy si vypracovaly zcela jasnou koncepci, jak odstranit vedení školy a vůbec se neohlížely na poškození prestiže školy a narušení její  základní funkce tj. výchovy dětí. To vše pod kaučingem pana Kruliše. Dokonce vybraly i nového kandidáta na ředitele školy z jejich blízkého okolí.
Pro veřejnost, která nemá šanci se
tyto informace nijak dozvědět, je to neuvěřitelné. Je to však skutečná realita. Pod zástěrkou veřejného zájmu pak pořádaly benefici a rodiče, kteří se zůčastnili ani nemohli prokouknout jejich intriky, naopak byli nadšeni co všechno pro školu dělají. Vše dokonale připravené.  Trochu mi to připomíná předvolební kampaň Věcí veřejných a představitelky intrik na 2.ZŠ si nijak nezadají s paní Kočí.
Podle mého názoru je tedy plně v kompetenci ředitele školy, aby celou situaci vyhodnotil a vyvodil důsledky. Nechápu tedy,proč by se vůbec tato situace měla probírat na Radě města.
Nezbývá, než popřát řediteli 2.ZŠ pevné nervy a všem ostatním, kteří se tímto případem budou zabývat, zdravý rozum.

18 Naposledy upravil: Petr75 (13.06.2012 00:04:05)

Re: strach a intriky na 2. ZŠ

Ze všeho nejdřív bych se všem rád omluvil, že jsem měl ten hloupý nápad znovu rozvířit toto vlákno, ač jsem mohl na základě předchozích příspěvků tušit, jakým stylem Daniela odpoví.

===================

Pro vás, Danielo, už jen takto:
- daří se vám probouzet v rodičích zájem o dění na škole, což je jediné pidiplus této diskuse
- domnívám se, že způsob, jakým zde vystupujete, panu řediteli škodí
- pokud někdo z učitelů dělá něco pro školu, je mi jedno, ke které klice v ped. sboru patří
- je s podivem, že útočíte zrovna na osoby, které jsou aktivní u spousty veřejných akcí pořádaných v Brodě; nerad to říkám, ale jméno pana ředitele si v souvislosti s nějakou akcí "ve veřejném zájmu", jak píšete, vůbec nevybavuji, zato jednotlivé dámy v mnoha případech
- když jsem zkoumal pozadí dění, zjistil jsem, že mnoho lidí porovnává aktivitu pana ředitele a jeho finanční přínos pro školu s aktivitami paní ředitelky na 1. ZŠ a z toho srovnání p. ředitel nevychází moc dobře
- vaše osočení p. Kruliše je opravdu síla, zde už musí jít skutečně o něco osobního... Za sebe mohu říct, že pokud by p. Kruliš kohokoli "kaučoval" stejně, jako "kaučuje" tým Technických služeb, se kterými vyhrává soutěže obcí, jen bych mu tleskal
- obdivuji dámy, o kterých tu tolik píšete, že se udržely a nevracejí vám stejnou mincí. Být v jejich kůži, asi bych už dávno připomněl, jak jste od mládí trhala mouchám nožičky, teď se k tomu připojilo zneužívání dávek, okrádání školáků o svačiny, vaření perníku, falešná nálepka invalidy na autě, nemluvě o tom, jak si na vás sousedé stěžují na městě, že děláte po nocích brajgl a k tomu neplatíte nájem. Nebo je to všechno trochu jinak? Chmm...
- vaše/vámi atd. je záměrně psáno s malým v
- tímto jsem v této diskusi skončil

S hlubokou neúctou,

Petr

Re: strach a intriky na 2. ZŠ

Petr75 napsal:

Ze všeho nejdřív bych se všem rád omluvil, že jsem měl ten hloupý nápad znovu rozvířit toto vlákno, ač jsem mohl na základě předchozích příspěvků tušit, jakým stylem Daniela odpoví.

===================

Pro vás, Danielo, už jen takto:
- daří se vám probouzet v rodičích zájem o dění na škole, což je jediné pidiplus této diskuse
- domnívám se, že způsob, jakým zde vystupujete, panu řediteli škodí
- pokud někdo z učitelů dělá něco pro školu, je mi jedno, ke které klice v ped. sboru patří
- je s podivem, že útočíte zrovna na osoby, které jsou aktivní u spousty veřejných akcí pořádaných v Brodě; nerad to říkám, ale jméno pana ředitele si v souvislosti s nějakou akcí "ve veřejném zájmu", jak píšete, vůbec nevybavuji, zato jednotlivé dámy v mnoha případech
- když jsem zkoumal pozadí dění, zjistil jsem, že mnoho lidí porovnává aktivitu pana ředitele a jeho finanční přínos pro školu s aktivitami paní ředitelky na 1. ZŠ a z toho srovnání p. ředitel nevychází moc dobře
- vaše osočení p. Kruliše je opravdu síla, zde už musí jít skutečně o něco osobního... Za sebe mohu říct, že pokud by p. Kruliš kohokoli "kaučoval" stejně, jako "kaučuje" tým Technických služeb, se kterými vyhrává soutěže obcí, jen bych mu tleskal
- obdivuji dámy, o kterých tu tolik píšete, že se udržely a nevracejí vám stejnou mincí. Být v jejich kůži, asi bych už dávno připomněl, jak jste od mládí trhala mouchám nožičky, teď se k tomu připojilo zneužívání dávek, okrádání školáků o svačiny, vaření perníku, falešná nálepka invalidy na autě, nemluvě o tom, jak si na vás sousedé stěžují na městě, že děláte po nocích brajgl a k tomu neplatíte nájem. Nebo je to všechno trochu jinak? Chmm...
- vaše/vámi atd. je záměrně psáno s malým v
- tímto jsem v této diskusi skončil

S hlubokou neúctou,

Petr

Dobrý den Petře,
myslím, že jste to tu popsal velice přesně a není k tomu co dodat. Velice obdivuji aktivitu paní Bízkové, nejen co se týká benefice, ale i dalších aktivit pro ZŠ.To už se dneska nevidí.Včerejší akce týkající se rychlého sběru papíru je toho důkazem.Velký dík patří i ostatním učitelkám ZŠ. 
Bláboly Daniely nemá cenu komentovat. Mě osobně je úplně jedno, kdo byl, je a bude ředitelem uvedené ZŠ. Zajímá mě to jen potud, jak se chová k mojí manželce, která je zde zaměstnaná a které si nesmírně vážím a vždy ji budu podporovat. Jde zde pouze  o bossing, kterému je vystavována. Ale o tom musí rozhodnout jiné instituce nebo nezávislý soud. I z toho důvodu obdivuji zde tři zmiňované učitelky, že se nebojí tento problém řešit.Nežijeme přece za bolševika.Ani se nedivím, že se Daniela pod svým krycím jménem ani nepodepíše.Vlastně bych to ani nechtěl vědět. Nakonec zjistíte, že je to člověk, který si jen léčí mindráky.

20

Re: strach a intriky na 2. ZŠ

A že jsem tak smělý, co je na jménu Daniela krycího?