1

Téma: buzerace na nádraží

To co na občany čeká při příjezdu vlakem na nádraží, to je opravdu síla, ženská se psem a praštěnej pobíhající chlap. Ať jdou radši dělat něco užitečnějšího než nahánět unavený lidi, kteří přijedou z práce.  Pes štěká na lidi jako blázen, to je opravdu něco nehoráznýho.

2

Re: buzerace na nádraží

To teda.

Já jsem názoru, že za každý svůj ujetý úd či lebku je si valná většina z nás zodpovědna sama, a že při dodržení elementární pozornosti se přechodem kolejí z druhého nástupiště na první žádnému významějšímu nebezpečí nevystavuje.

Kolem nádraží všude binec jak u nepřizpůsobivých, tráva a kopřivy patrně záměrně pěstěné na výšku, plůtek i s vrátky jak z Mukačeva čtvrthodinku po válce, občas si někdo z personálu ráno dokonce zaparkuje auto až před dopravní kanceláří, ano, přímo u úschovny zavazadel a de facto na prvním nástupišti (aby snad nemusel do práce jezdit nedejbože vlakem), přes den to tam vypadá jak freak meeting point, ale sek-ju-v-riti tam mají jak z filmu, licence to kill hadr...

Je pravdou, že oni sami ti 3P (pán-paní-pes) za svůj momentální úděl nemohou, ovšem je i pravdou, že toto jejich nasazení někým mi tak nějak zapadá do celého systému uvažování u ČSD-ČD-Cargo-SŽDC, etc...

3

Re: buzerace na nádraží

Jo jo je to buzerace, navíc mě dokáže vytočit, když mou ženu s kočárem, která žádá o převedení přes koleje, pošlou zaměstnanci drah do ...

4

Re: buzerace na nádraží

Je to opravdu trapnost, když cestují vystoupí z vlaku a rozhlédnou se, jestli tam někde stojí reflexní vesty se psem a podle toho jdou. Fakticky tato "otraha" nemá podle mého názoru žádná oprávnění někoho zastavovat.

Je zřejmé, že dráhy mají dostatek finančních prostředků, když mohou vyhazovat za takové nesmysly.

5

Re: buzerace na nádraží

custom napsal:

Je to opravdu trapnost, když cestují vystoupí z vlaku a rozhlédnou se, jestli tam někde stojí reflexní vesty se psem a podle toho jdou. Fakticky tato "otraha" nemá podle mého názoru žádná oprávnění někoho zastavovat.

Je zřejmé, že dráhy mají dostatek finančních prostředků, když mohou vyhazovat za takové nesmysly.

Nevím jestli zřizovatelem těchto dvou trapáků není náhodou město

6

Re: buzerace na nádraží

To opravdu není.

7

Re: buzerace na nádraží

penek napsal:

každý svůj ujetý úd či lebku je si valná většina z nás zodpovědna sama

S tím nelze souhlasit. Přistoupil jsem na nějaká pravidla společnosti a od ostatních spoluobčanů čekám totéž. Dle zákona č. 40/2009 Sb., trestního zákoníku, § 150, odstavec 1

Kdo osobě, která je v nebezpečí smrti nebo jeví známky vážné poruchy zdraví nebo jiného vážného onemocnění, neposkytne potřebnou pomoc, ač tak může učinit bez nebezpečí pro sebe nebo jiného, bude potrestán odnětím svobody až na dvě léta.

Doufám, že až se jednou vrhnete pod koleje, tak zrovna nebudu na nádraží, abych se potřísnil vaší krví. Nemluvě o tom, že vůbec nemyslíte na strojvedoucí, kteří žijí s tím, že někoho přejeli. Běžně lidé nepřebíhají dálnici, kde je rychlostní limit 130 km/h, ale u železniční trati, kde je limit vyšší, to nevadí.

8 Naposledy upravil: penek (12.06.2012 20:10:22)

Re: buzerace na nádraží

banter napsal:
penek napsal:

každý svůj ujetý úd či lebku je si valná většina z nás zodpovědna sama

S tím nelze souhlasit. Přistoupil jsem na nějaká pravidla společnosti a od ostatních spoluobčanů čekám totéž. Dle zákona č. 40/2009 Sb., trestního zákoníku, § 150, odstavec 1

Kdo osobě, která je v nebezpečí smrti nebo jeví známky vážné poruchy zdraví nebo jiného vážného onemocnění, neposkytne potřebnou pomoc, ač tak může učinit bez nebezpečí pro sebe nebo jiného, bude potrestán odnětím svobody až na dvě léta.

Doufám, že až se jednou vrhnete pod koleje, tak zrovna nebudu na nádraží, abych se potřísnil vaší krví. Nemluvě o tom, že vůbec nemyslíte na strojvedoucí, kteří žijí s tím, že někoho přejeli. Běžně lidé nepřebíhají dálnici, kde je rychlostní limit 130 km/h, ale u železniční trati, kde je limit vyšší, to nevadí.

Ale nebojte se, až se rozhodnu vrhnout, učiním tak výhradně v soukromí.

Ano, mezi 1. a 2. nástupištěm se běžně jezdí 130kmh a výše. A zejména na prvním nástupišti je speed denním chlebem. A na strojvedoucí přitom nikdo nemyslí. 

P.S. Osobám jevícím známky vážné poruchy mozku já sobec rovněž pomoc neposkytuji, ať mě žalují a odejmou třeba i svobodu.

9

Re: buzerace na nádraží

Bantere, myslím, že je zbytečné do toho patlat trestní zákoník. Pokud někdo přechází koleje, je to v 99% ve směru k autobusům a tam je provoz jednak minimální a jednak zcela jistě zde vlaky nejezdí 130 km/h. S tím souvisí tabule umístěná v místě přechodu, podle které tam mohou přecházet s kočárky atd... v doprovodu pracovníka ČD. Pracovníka ČD jsem zde neviděl, zato ženy s kočárky ano. Z dikce tabule pak usuzuji, že mohu přejít sám, když s kočárky v doprovodu pracovníka ČD.
No a jen pro úplnost si myslím, že když někoho s sebou vezme rychlík ve 130 km/h, tak už není třeba nic poskytovat, jen sesbírat.

10

Re: buzerace na nádraží

custom napsal:

Bantere, myslím, že je zbytečné do toho patlat trestní zákoník. Pokud někdo přechází koleje, je to v 99% ve směru k autobusům a tam je provoz jednak minimální a jednak zcela jistě zde vlaky nejezdí 130 km/h. S tím souvisí tabule umístěná v místě přechodu, podle které tam mohou přecházet s kočárky atd... v doprovodu pracovníka ČD. Pracovníka ČD jsem zde neviděl, zato ženy s kočárky ano. Z dikce tabule pak usuzuji, že mohu přejít sám, když s kočárky v doprovodu pracovníka ČD.
No a jen pro úplnost si myslím, že když někoho s sebou vezme rychlík ve 130 km/h, tak už není třeba nic poskytovat, jen sesbírat.

... a opláchnout rychlík.