1

Téma: kočárek a vlakové nádraží

často se tu proplétá téma přecházení na vlakovém nádraží, po čerstvé zkušenosti s přechodem na nástupiště společně s výpravčím, se chci zeptat jak na tom jste vy maminky?
pro přechod na nástupiště se snažím vždy sehnat výpravčího někdy bez problému a s ochotou, jindy s úšklebkem a dovětkem, že mám jít sama, nic prý nejede..
naposledy mi však výpravčí odvětil, že si mám volat na dopravu český brod, kde mi sdělí, zda něco pojede..
přitom co by české dráhy stálo pořídit na schodiště nájezdy pro kočárek..:-/

2

Re: kočárek a vlakové nádraží

Jo tak y jsem byla před lety za rejpala.....a otravu...když sem chtěla přejít s kočárkem na nástupiště.V jedné ruce kočár a sebou ještě jedno malé dítě.A pádili jsme přez koleje bez dovolání se pomoci.Protože,když sem šla za výpravčím,že bych se ráda dostala na třetí nástupiště,odvětil,že je tam sám,a že na tohle nemaji lidi.A ať si někomu řeknu,aby mi pomohl.Vidím,že se to ještě nezměnilo.Vlakem už cestuju pramálo.

3

Re: kočárek a vlakové nádraží

Dobrý den,
zajistit doprovod "osoby s omezenou schopností pohybu a orientace", což je případ i maminky s kočárkem, na 2. a 3. nástupiště je povinností výpravčího vnější služby. Vyplývá to z tzv. Staničního řádu, článek 137, což je interní norma pro práci zaměstnanců železnice. Nenechte se proto odradit příp. neochotou zaměstnanců a vyžadujte doprovod až na nástupiště. V tomto případě jde o život. Slyšel jsem i o případu, kdy zaměstnanec řekl mamince, že může přejít a vzápětí projel vlak...
Problematická je situace po příjezdu, kdy můžete zkusit zavolat výpravčího na tel. 972 227 711 nebo 972 227 715.

4

Re: kočárek a vlakové nádraží

Marek Binko napsal:

Dobrý den,
zajistit doprovod "osoby s omezenou schopností pohybu a orientace", což je případ i maminky s kočárkem, na 2. a 3. nástupiště je povinností výpravčího vnější služby. Vyplývá to z tzv. Staničního řádu, článek 137, což je interní norma pro práci zaměstnanců železnice. Nenechte se proto odradit příp. neochotou zaměstnanců a vyžadujte doprovod až na nástupiště. V tomto případě jde o život. Slyšel jsem i o případu, kdy zaměstnanec řekl mamince, že může přejít a vzápětí projel vlak...
Problematická je situace po příjezdu, kdy můžete zkusit zavolat výpravčího na tel. 972 227 711 nebo 972 227 715.

p. Binko nemá pravdu.

Zajištění bezpečného přístupu osob s omezenou schopností pohybu
a orientace včetně osob, které nemohou použít podchody nebo lávky
k vlakům a od vlaků
-------------------------------------------------------------------------------------------

Přístupové cesta k výpravní budově a na první nástupiště je bezbariérová.
Přístupová cesta na 2. a 3. nástupiště s využitím služebního přejezdu pro vozíky je na konci nástupiště na úvalském zhlaví.

Bezpečný přístup těchto osob /invalidů/ k příslušnému vlaku zajistí výpravčí vnější služby.

Stanice je přístupná bezbariérově včetně nástupišť s náhradním opatřením za pomoci zaměstnance DOPRAVCE bez dalších služeb - což NEJSOU výpravčí !!

Toto se týká a týkalo jen a pouze invalidů,nikoli už kočárků,proto bych jmenovanému doporučil nejdříve ověřit si údaje a pak něco psát na veřejné fórum. Děkuji

5

Re: kočárek a vlakové nádraží

Situace s kočárky na nádraží je fakt šílená. Nedávno jsem jela s kočárem, mám starý, opravdu těžký kočár. Odjíždím z nádraží, sama jsem přešla koleje a jdu tou brankou, kteár bývá otevřená, ale zrovna ten den byla na zámek. tudíž mi nezbylo nic jiného, než tam kočár nechat, přeskočit plotek a jít za výpravčí, aby mi odemkla. Začala mít divné řeči, že jsem dost silná na to, abych si ten kočár snesla po schodech v ruce. To už jsem začala být opravdu nepříjemná. Co je jí do toho, na co já jsem a nejsem silná? Mám po těžkém úrazu páteře a bolí mě jen to, že sedím. Natož neustále tahat těžký kočárek. Měli jsme vážný rozhovor na toto téma, protože jsem se výpravčí snažila vysvětlit, že tohle přece není řešení, co když pojede nějaká babička s vnoučetem a podobně, to je také budou muset snést? No udělala jsem opravdu dusno a hodně jsem se vytočila. To je tak těžké, aby na schody dali alespoň plechové nájezdy? Je to tak v Úvalech a úplně bohatě to stačí. Hlavně že je celé nádraží zrekonstruované, nová omítka, ale dát pár tisíc na plechy an schody, to ne... už mě to přestává bavit, nehodlám několikrát do týdne riskovat život svůj i svého dítěte!!!!