31

Re: Městská policie

Bohužel strážník městské policie měl pravdu. Ze zákona mohou zasahovat pouze na katastrálních územích obce, která městskou policii zřizuje. Jedinou výjimkoiu je, když je s dotčenou obcí podepsána tzv. veřejnoprávní smlouva za tím konkrétním účelem. V tomto případě mezi Českým Brodem a Doubravčicemi smlouva podepsaná není.

32

Re: Městská policie

Děkuji za objasnění.

33

Re: Městská policie

Podobnou zkušenost jsem měl nedávno v Jeseníkách, místní MP mi geniálně doporučila zavolat OÚ dané obce (víkend odpoledne a já v autě někde v lesích) a nebo tedy přímo PČR. Měli velikou radost na tísňovce 158, že osobně telefonuji a svou agilitou takto přispívám k potírání přezávažného neřádu...

Hafa to chce asi proto příště dotáhnout za uši k ceduli ČB, k té ho přikurtovat, a pak až volat. Jen je třeba dohlížet, aby ve chvíli zásahu motorizované hlídky hloupě nedřepěl sice na špagátu, leč půl metru vně obce...

34

Re: Městská policie

Jakub Nekolný napsal:

Jedná se o příspěvek občana, který dorazil do rubriky "píšete nám", byl slušný a podepsaný, proto jsme jej zveřejnili. Samozřejmě jde o ironii a nikoliv plán města.

Nevím jestli to byl dobrý nápad to otisknout bez výraznějšího upozornění že jde o příspěvek čtenáře.

Já si toho všimla. Pak se to i tady dočetla. Ale spousta lidí tvrdí že je to pravda "protože to přeci bylo ve zpravodaji". A prostě jim to nikdo nevymluví..

35

Re: Městská policie

Tak když jsem si to přečetl, tak mě to docela zarazilo a "šmátral" jsem v paměti jestli není náhodou apríl a až pak jsem koukal, že článek je v rubrice "píšete nám"... Mě osobně takové vtipné úvahy nevadí, čekal jsem kdo se tady na foru ozve big_smile... Alespoň je vidět, že je zpravodaj opravdu nositel informací big_smile... Na druhou stranu by pod takovou rubrikou mohlo být krátké objektivní vyjádření ze strany města, aby pak nedocházelo k podobným dohadům big_smile

36

Re: Městská policie

Asi máte pravdu a ve zpravodaji mělo být minimálně uvedeno, že se jedná o názor občana a nikoliv oficiální stanovisko radnice.

Na toto téma jsem již napsal úvodník do dubnového zpravodaje:

Věřit nebo nevěřit Českobrodskému zpravodaji?

Po vydání minulého čísla zpravodaje se strhla lavina dotazů a připomínek k článku o městské policii. Jak to tedy je? Bude městská policie prodávat služební vozidlo a radar? Nebo dokonce bude město rušit městskou policii? Hodně lidí se již radovalo, protože jim článek mluvil z duše.

Bohužel musím všechny tyto vizionáře zklamat. Městská policie služební vozidlo ani radar prodávat nebude. Bez automobilu si činnost městské policie nedokáži představit. Slouží například na odchyt psů, na převoz „botiček“ a dopravních značek či transportu podnapilých osob na záchytnou stanici do Kolína. Tuto povinnost ukládá městské policii zákon.

Také rychlost se bude v Českém Brodě měřit i nadále, protože jenom prevence opravdu nestačí. Město Český Brod má také uzavřené veřejnoprávní smlouvy na měření rychlosti s okolními obcemi a pro dodržení těchto smluv jsou auto a radar nutností.

Proč tedy otiskujeme takový článek? Protože příspěvek přišel do redakce, byl napsán slušně, i když s nadsázkou, a byl podepsán. Proto jsme jej zveřejnili v rubrice „Píšete nám“. Tato rubrika je určená i pro jiné názory a redakce za jejich obsah neodpovídá. Zpravodaj není jen hlásnou troubou radnice a redakční rada dala najevo, že se nebude bránit ani kritickým hlasům.

Jakub Nekolný

37

Re: Městská policie

Tak se nám příslušníci MěstP objevili i v roli naháněčů do podchodu na nádraží. Zatímco například v nedaleké Klučovské se řidiči prohánějí rychlostí vysoce nad 50 km/hod. Kdopak je tam asi poslal?

Born stupid? Try again!

38

Re: Městská policie

Co byste chtěli aby dělali?Když budou měřit a chytat na Klučovské,budou si lidi stěžovat,že je tam buzerujou a aby byli zas někde jinde.To je těžký.

39

Re: Městská policie

lysolka napsal:

Co byste chtěli aby dělali?Když budou měřit a chytat na Klučovské,budou si lidi stěžovat,že je tam buzerujou a aby byli zas někde jinde.To je těžký.

Takže podle Vás mají sedět na zadku v kanceláři a nedělat nic, aby lidem nevadili??? Pro mne je rozhodně podstatně důležitější, aby dohlíželi na pořádek ve městě, potažmo v dopravě, než aby prudili u podchodu na nádraží. Na to je obecní policie opravdu škoda.

Born stupid? Try again!

40

Re: Městská policie

A kdo to má podle vás dělat?Ne nechci,aby seděli v kanceláři.Ale příjde mi,že ať se hnou kam chtějí,všude dělají podle lidí všechno špatně.Když jsou na nějakém místě,hned mají lidi starosti,proč tam zrovna jsou a nejsou na jiném místě.Když budou na tom jiném místě,zas budou starosti,že by mohli být zas někde jinde.A při tak nízkém počtu opravdu nemůžou být všude.Podle vás pruději u podchodu.A podle jiných zas pruději po městě.