11

Re: Zvýšení limitů obsahu dusičnanů v pitné vodě.

pro GabrielaD--rozbor pitné vody provádí Krajská hygienická stanice v Kolíně.Stačí tam zavolat a dostanete potřebné instrukce.

12 Naposledy upravil: h.dub (01.03.2012 11:43:53)

Re: Zvýšení limitů obsahu dusičnanů v pitné vodě.

Tak horší to snad už být ani nemůže....

Na oznámení jsou uvedeny všechny ulice v okruhu ulice Lázeňská, ale ta samotná tam uvedena není, což je divné. Zajímalo mne tedy, zda-li se jí to omezení také týká. Do schánky jsme žádné oznámení ani vyjádření nedostali, takže jsem opravdu netušil co a jak. Oslovil jsem tedy zmíněné pracovníky 1.SČV. Dostalo se mi této odpovědi:

From: opokorny@1scv.cz [mailto:opokorny@1scv.cz]
Sent: Tuesday, February 28, 2012 12:34 PM
To: h.dub
Cc: 'Václav Hovorka'
Subject: RE: Lázeňská, Český Brod - jakou pijeme vodu?

Dobrý den,
I ve Vaší ulici může výjimečně dojít vlivem tlakových poměrů k převládnutí zdroje Štolmíř a k zvýšenému obsahu dusičnanů.
Většinu času by ale měla převládat voda ze zdroje Zahrady, kde je naopak obsah dusičnanů nízký. V odběrovém místě na náměstí je průměrný obsah dusičnanů 25 – 30 mg/l.
V příloze zasílám pro doplnění informací a vysvětlení zdravotních rizik oznámení o výjimce a vyjádření  provozovatele.
S pozdravem
Ondřej Pokorný

Přílohy k náhledu:

Oznámení odběratelům Český Brod
https://docs.google.com/document/d/1Sda … CJDWw/edit

Oznámení odběratelům Český Brod NO3
https://docs.google.com/document/d/1qwT … 939fY/edit

-----------------------------------------------------------------
ad 1 - vyjádření k těm přiloženým dopisům: Navrhuji, aby na nejbližších přednáškách pro začínající podnikatele byl uveden návrh či tip na zahájení výnosného podnikání s firmou 1.SČV - protože cena bude stejná, ať je voda jakákoliv, je  na oplátku možné této firmě dodat jakékoliv zboží, třeba ojeté Fabie a bez obav jim fakturovat dodávku nových Superbů, protože vaše náklady na energie, materiál a práci budou přece vždy stejné at děláte co děláte a na výsledném produktu nezáleží, tak proč si dělat starosti.... smile

ad 2 - k samotnému vyjádření: odpověď jako od princezny Koloběžky - v ulici je dobrá voda, ale také být nemusí....fundovanější vyjádření snad ani nemohlo dojít....

Závěr nechť si každý udělá sám.
Já ho z důvodu dodržování pravidel o slušnosti tohoto fóra nemohu vyjádřit tak, jak bych chtěl...:(