Re: popelnice 1x za 2týdny??

custom napsal:

Nechápu, o čem se diskutuje. Prostě byl zdražen odvoz směsného odpadu o 100%. Zaplatil jsem 500,-Kč za osobu a 52 svozů. Teď jsem se tedy dozvěděl, že svozů bude 26. To je jednoduchá matematika. Takže město mne poté, kdy jsem zaplatil, informuje o změně podmínek. Je to opravdu fér. Na druhé straně je pravdou, že by se na tom nic nezměnilo, ani kdyby město občany informovalo, že odvoz směsného odpadu bude zdražen od 01.01.2012 o 100%, když cena sice zůstane stejná, ale svozů bude o polovinu méně. Proč to zastírat svozem biodpadu? Samozřejmě to lépe vypadá.

Dobrý den Custome, pokud si přečtete Zákon o místních poplatcích, nikde se nehovoří o počtu svozů, ale o poplatku za odpad. Jeho výše je maximálně 500 Kč na občana s trvalým bydlištěm v obci, městě. Zavedením bioodpadu 1x za 14 dnů máte, když o tom píšete Vašich 52 svozů. O třídění odpadu na vytříděné komodity, bioodpad a zbytkový směsný odpad v souladu s vyhláškou města, zde bylo již napsáno mnoho.Nevím o jakém 100 % zdražení píšete.
Přeji Vám hezký den

62

Re: popelnice 1x za 2týdny??

Dobrý den,
myslím, že odvoz odpadu 1x za dva týdny je dost nevyhovující pro mnoho lidí. jsme šestičlenná rodina - 2 popelnice a opravdu jednou za týden to bylo akorát a byly plné, podotýkám, že odpad třídíme. Dočkáte se od mnoha lidí toho, že to budou pohazovat kde se dá. Už teď je v mnoha koších ve městě vidět jak se domácnosti zbavují odpadu. Podle mě nezůstane jen u městských košu, ale budou se tvořit veřejné skládky. Není to dobrý tah.

Re: popelnice 1x za 2týdny??

ixtan napsal:

Dobrý den,
myslím, že odvoz odpadu 1x za dva týdny je dost nevyhovující pro mnoho lidí. jsme šestičlenná rodina - 2 popelnice a opravdu jednou za týden to bylo akorát a byly plné, podotýkám, že odpad třídíme. Dočkáte se od mnoha lidí toho, že to budou pohazovat kde se dá. Už teď je v mnoha koších ve městě vidět jak se domácnosti zbavují odpadu. Podle mě nezůstane jen u městských košu, ale budou se tvořit veřejné skládky. Není to dobrý tah.

Dobrý den, do městských košů dávají lidé odpad již velmi dlouhou dobu, 14 denní svoz na to nemá vliv, to samé černé skládky. Nepíšete, kde bydlíte, ani jakou velikost popelnice máte. Čtyřčlenné rodině bohatě stačí popelnice o obsahu 240l.
Přeji hezký den

64

Re: popelnice 1x za 2týdny??

Ing.Miroslav Kruliš napsal:
custom napsal:

Nechápu, o čem se diskutuje. Prostě byl zdražen odvoz směsného odpadu o 100%. Zaplatil jsem 500,-Kč za osobu a 52 svozů. Teď jsem se tedy dozvěděl, že svozů bude 26. To je jednoduchá matematika. Takže město mne poté, kdy jsem zaplatil, informuje o změně podmínek. Je to opravdu fér. Na druhé straně je pravdou, že by se na tom nic nezměnilo, ani kdyby město občany informovalo, že odvoz směsného odpadu bude zdražen od 01.01.2012 o 100%, když cena sice zůstane stejná, ale svozů bude o polovinu méně. Proč to zastírat svozem biodpadu? Samozřejmě to lépe vypadá.

Dobrý den Custome, pokud si přečtete Zákon o místních poplatcích, nikde se nehovoří o počtu svozů, ale o poplatku za odpad. Jeho výše je maximálně 500 Kč na občana s trvalým bydlištěm v obci, městě. Zavedením bioodpadu 1x za 14 dnů máte, když o tom píšete Vašich 52 svozů. O třídění odpadu na vytříděné komodity, bioodpad a zbytkový směsný odpad v souladu s vyhláškou města, zde bylo již napsáno mnoho.Nevím o jakém 100 % zdražení píšete.
Přeji Vám hezký den

O tom 100% navýšení začlo mluvit plno lidí.Ale já nevím,co chtěji řešit.Kdyby se navýšili poplatky,tak by přímo řvali.Já myslím,že by se měl každý zamyslet.Budˇvyvážet za pětistovku jednou za čtrnáct dní nebo napařit poplatky 1000 kč a vyvážet jak si přejou......Pokud nemá někdo nádobu na bioodpad a myslí,že by ji užil,ať si ji na TS pořídí.Nám stačí při pěti lidech v domě-popelnice 120l na čtrnáct dní bohatě.A to ještě teď v zimě máme popel z kotle!Až se nebude topit,bude toho pomálu.Byla jsem tedy i svědkem,že taky v domě je paní sama jediná a po týdnu ji čouhá z popelnice ledacos-je plná.A kontejnery na Tř.O.má u baráku.Omílá se to tu pořád dokola.Je to o lidech.Jak se ktomu postavěji.Já si říkám-ušetřím jedno odtáhnutí popelnice za týden.Kdo se s ní má tahat,že.A někdy sem i zapoměla pop.vyndat,nebo sem byla líná ji vyndat...:))Opravdu buďte rádi,že nebyl navýšen poplatek.Protože by byl navýšen všem ve městě-plošně.A někdo už by na to opravdu neměl...:(

65

Re: popelnice 1x za 2týdny??

Mira napsal:
AM napsal:

Vrtule má asi spíše na mysli kontejnery (na tříděný i netříděný odpad)v Palackého u Věžáku. Jsou tam jen kontejnery na plastové lahve a na papír. V současné době je to tam opravdu otřesné. Odpadky už při větru poletují po okolí. Nebude divu až po sídlišti začnou pobíhat krysy....

Dobrý den, děkuji za informaci. Co se týká kontejnerů na tříděný odpad, tyto kontejnery postupně doplníme, nejbližší místo na tříděný odpad je u věžáku na začátku ulice 28.října u kotelny (cca 50m). Je to skutečně jen o lidech. Pokud má věžák nedostatek popelnic nebo kontejnerů na směsný odpad, musí to řešitsamospráva domu (věžáku) svojí cestou.

Přeji hezký večer
Ing. Miroslav Kruliš

Děkuji AM, ano, přesně ta místa (u věžáku a tříděný u komína a tříděný na konci 28. října) jsem měla na mysli, díky.

Pane Ing. Kruliši, děkuji za odpověď. Tak tedy doufám, že ten nedostatek nádob na směsný odpad bude řešit samospráva těch domů.... A co ty nádoby na tetrapacky? Dáte nám je? Já se přiznávám, že i když ostatní třídím, tak s obaly od mléka prostě odmítám pobíhat po městě (a v podstatě je roznášet do kontejnerů, které jsou určené pro jinou oblast). A ještě jednou, prosím dovolte....zas ten zápach a hlodavci...pevně doufám, že pokud se tato situace objeví, až se oteplí, bude řešena, a to neodkladně.
Děkuji.

Re: popelnice 1x za 2týdny??

vrtule napsal:
Mira napsal:
AM napsal:

Vrtule má asi spíše na mysli kontejnery (na tříděný i netříděný odpad)v Palackého u Věžáku. Jsou tam jen kontejnery na plastové lahve a na papír. V současné době je to tam opravdu otřesné. Odpadky už při větru poletují po okolí. Nebude divu až po sídlišti začnou pobíhat krysy....

Dobrý den, děkuji za informaci. Co se týká kontejnerů na tříděný odpad, tyto kontejnery postupně doplníme, nejbližší místo na tříděný odpad je u věžáku na začátku ulice 28.října u kotelny (cca 50m). Je to skutečně jen o lidech. Pokud má věžák nedostatek popelnic nebo kontejnerů na směsný odpad, musí to řešitsamospráva domu (věžáku) svojí cestou.

Přeji hezký večer
Ing. Miroslav Kruliš

Děkuji AM, ano, přesně ta místa (u věžáku a tříděný u komína a tříděný na konci 28. října) jsem měla na mysli, díky.

Pane Ing. Kruliši, děkuji za odpověď. Tak tedy doufám, že ten nedostatek nádob na směsný odpad bude řešit samospráva těch domů.... A co ty nádoby na tetrapacky? Dáte nám je? Já se přiznávám, že i když ostatní třídím, tak s obaly od mléka prostě odmítám pobíhat po městě (a v podstatě je roznášet do kontejnerů, které jsou určené pro jinou oblast). A ještě jednou, prosím dovolte....zas ten zápach a hlodavci...pevně doufám, že pokud se tato situace objeví, až se oteplí, bude řešena, a to neodkladně.
Děkuji.

Dobrý den, v co nejkratší době dáme kontejner na tetrapaky k věžáku, také zde doplníme zvon na sklo. Na konci ulice 28.října umístíme také tetrapak. U kotelny (u komína) již tetrapak byl, ale lidé, kteří jezdí okolo po Palackého ulici do něj vhazovali směsný odpad. Proto jsme ho dali pryč. Kde není kontejner na tetrapaky, dle EKO-KOMU i společnosti, která od nás odebírá plast, se můžou tyto nápojové kartony vhazovat do kontejneru na plasty. Takže než tam bude kontejner můžete to dávat do těchto kontejnerů. U věžáku jsem se byl podívat tento týden, skutečně 2 nádoby nestačí na celý dům. Samospráva by měla vyvěsit na svojí nástěnku tyto informace  a doplnit kontejnery na směsný odpad, pokud jsou třeba. Hlodavci, jak píšete se zdržují tam, kde se nechávají kontejnery otevřené nebo se z nich vyndává tento odpad (jde o všímavost lidí a tyto hrabače (občany, kteří loví v popelnici) vyhnat (porušují tímto vyhlášku) nebo volat městskou policii.
Přeji hezký den

67

Re: popelnice 1x za 2týdny??

Ing.Miroslav Kruliš napsal:
custom napsal:

Nechápu, o čem se diskutuje. Prostě byl zdražen odvoz směsného odpadu o 100%. Zaplatil jsem 500,-Kč za osobu a 52 svozů. Teď jsem se tedy dozvěděl, že svozů bude 26. To je jednoduchá matematika. Takže město mne poté, kdy jsem zaplatil, informuje o změně podmínek. Je to opravdu fér. Na druhé straně je pravdou, že by se na tom nic nezměnilo, ani kdyby město občany informovalo, že odvoz směsného odpadu bude zdražen od 01.01.2012 o 100%, když cena sice zůstane stejná, ale svozů bude o polovinu méně. Proč to zastírat svozem biodpadu? Samozřejmě to lépe vypadá.

Dobrý den Custome, pokud si přečtete Zákon o místních poplatcích, nikde se nehovoří o počtu svozů, ale o poplatku za odpad. Jeho výše je maximálně 500 Kč na občana s trvalým bydlištěm v obci, městě. Zavedením bioodpadu 1x za 14 dnů máte, když o tom píšete Vašich 52 svozů. O třídění odpadu na vytříděné komodity, bioodpad a zbytkový směsný odpad v souladu s vyhláškou města, zde bylo již napsáno mnoho.Nevím o jakém 100 % zdražení píšete.
Přeji Vám hezký den

Dobrý den pane Ing. Kruliši,
zákon sice hovoří o poplatcích, ale vyhláška města, která ze zákona vychází hovoří jak o poplatcích, tak i o svozu. V příloze č. 3 k OZV 3/2010 je uveden harmonogram svozu odpadů. "Svoz zbytkového komunálního odpadu je prováděn 1x týdně a to i v případě, že na den připadá státní svátek nebo státem uznané volno". O bioodpadu nebo 14-ti denních cyklech zde nic není. Tak ze mne nedělejte hlupáka. Prostě svoz komunálního odpadu byl zdražen o 100%. A že nevíte o jakém 100% zdražení píšu, tak to mi promiňte... Přeji hezký den.

Re: popelnice 1x za 2týdny??

custom napsal:
Ing.Miroslav Kruliš napsal:
custom napsal:

Nechápu, o čem se diskutuje. Prostě byl zdražen odvoz směsného odpadu o 100%. Zaplatil jsem 500,-Kč za osobu a 52 svozů. Teď jsem se tedy dozvěděl, že svozů bude 26. To je jednoduchá matematika. Takže město mne poté, kdy jsem zaplatil, informuje o změně podmínek. Je to opravdu fér. Na druhé straně je pravdou, že by se na tom nic nezměnilo, ani kdyby město občany informovalo, že odvoz směsného odpadu bude zdražen od 01.01.2012 o 100%, když cena sice zůstane stejná, ale svozů bude o polovinu méně. Proč to zastírat svozem biodpadu? Samozřejmě to lépe vypadá.

Dobrý den Custome, pokud si přečtete Zákon o místních poplatcích, nikde se nehovoří o počtu svozů, ale o poplatku za odpad. Jeho výše je maximálně 500 Kč na občana s trvalým bydlištěm v obci, městě. Zavedením bioodpadu 1x za 14 dnů máte, když o tom píšete Vašich 52 svozů. O třídění odpadu na vytříděné komodity, bioodpad a zbytkový směsný odpad v souladu s vyhláškou města, zde bylo již napsáno mnoho.Nevím o jakém 100 % zdražení píšete.
Přeji Vám hezký den

Dobrý den pane Ing. Kruliši,
zákon sice hovoří o poplatcích, ale vyhláška města, která ze zákona vychází hovoří jak o poplatcích, tak i o svozu. V příloze č. 3 k OZV 3/2010 je uveden harmonogram svozu odpadů. "Svoz zbytkového komunálního odpadu je prováděn 1x týdně a to i v případě, že na den připadá státní svátek nebo státem uznané volno". O bioodpadu nebo 14-ti denních cyklech zde nic není. Tak ze mne nedělejte hlupáka. Prostě svoz komunálního odpadu byl zdražen o 100%. A že nevíte o jakém 100% zdražení píšu, tak to mi promiňte... Přeji hezký den.

Vážený pane,
pokud čtete úřední desku, tato změna jde již s opravenou vyhláškou do zastupitelstva na řádné zasedání v měsíci lednu. Nechápu jaké zdražení. Opětovně Vám píšu, že je třeba se seznámit se zákonem o odpadu a zákonem o místních poplatcích. Zde se hovoří o poplatku za svoz odpadu, za osobu a trvalé bydliště. Výše poplatku je maximálně 500 Kč. Ten platíte i tento rok (2012). Zákon neudává, v jakých cyklech mají být svozy odpadu. Také mi promiňte, ale hlupáka z Vás nedělám
A také Vám přeji příjemný den

69

Re: popelnice 1x za 2týdny??

Dobrý den.Nešlo by nějak lépe informovat občany o vyvážení odpadu?Ze začátku roku,kdy se vyváželo jednou za čtrnáct dní,to téměř nikdo nevěděl.Teda pokud nečte stránky města.A těžko si někdo chodí přečíst vývěsku TS.Zvlášť starší lidé.Tahali popelnici před barák stylem pokus-omyl.Pak když tedy pochopili situaci,začali vyndávat popelnici ob týden.Ovšem to už se začlo opět vyvážet pravidelně jedou týdně.Setkala sem se s tím v několika případech u nás a v sousední ulici.U starších lidí.Byli překvapeni,když se například dneska dozvěděli,že se zase vyváží každý týden.Starší lidi jsou z toho rozhození,jak to tedy je.Nešlo by třeba takové zprávy nakopírovat a nechat roznést do schránek?Protože mám dojem,že stránky Brodu čte pramálo lidí.Asi jen ti,kteří píší do diskuzí........A starší lidé to asi nebudou.....Nedovedu si představit,že 80 letý člověk bude sedět u počítače nebo bude denně běhat k vývěskám.

Re: popelnice 1x za 2týdny??

kvítko napsal:

Dobrý den.Nešlo by nějak lépe informovat občany o vyvážení odpadu?Ze začátku roku,kdy se vyváželo jednou za čtrnáct dní,to téměř nikdo nevěděl.Teda pokud nečte stránky města.A těžko si někdo chodí přečíst vývěsku TS.Zvlášť starší lidé.Tahali popelnici před barák stylem pokus-omyl.Pak když tedy pochopili situaci,začali vyndávat popelnici ob týden.Ovšem to už se začlo opět vyvážet pravidelně jedou týdně.Setkala sem se s tím v několika případech u nás a v sousední ulici.U starších lidí.Byli překvapeni,když se například dneska dozvěděli,že se zase vyváží každý týden.Starší lidi jsou z toho rozhození,jak to tedy je.Nešlo by třeba takové zprávy nakopírovat a nechat roznést do schránek?Protože mám dojem,že stránky Brodu čte pramálo lidí.Asi jen ti,kteří píší do diskuzí........A starší lidé to asi nebudou.....Nedovedu si představit,že 80 letý člověk bude sedět u počítače nebo bude denně běhat k vývěskám.

Dobrý den, co se týká informací pro občany do poštovní schránky, také tento způsob v Českém Brodě není 100% účinný. Při zahájování systému svozu bioodpadu dávaly TS Český Brod do každé poštovní schránky informace ohledně svozu bio včetně informačního letáku. Při zpětné vazbě jsme zjistili, že celkem vysoké procento lidí toto ani nečte a okamžitě informace vyhodí do popelnice na odpadky. Také zkušenost s vyvážením odpadu v době státních svátků a volna je obdobná. Již od roku 2009 platí, že vývoz odpadu probíhá vždy i v době státních svátků a přesto před těmito dny máme mnoho dotazů, zda se bude vyvážet odpad.
Co se týká vývozu odpadu v roce 2012, tak již od října 2011 bylo avizováno na stránkách TS, vývěsce TS, ve Zpravodaji, jak bude probíhat svoz odpadu v Českém Brodě. Nyní je vydáván Českobrodský zpravodaj pro občany každý měsíc, je zdarma a obdrží ho každá domácnost do poštovní schránky. Proto veškeré informace budou sdělovány touto cestou.
Co se týká svozu odpadu stále platí svoz směsného odpadu v liché týdny, bioodpadu v sudé týdny. Na víc do schválení vyhlášky o odpadu je přidán svoz směsného odpadu v sudý týden.
Přeji hezký den