21

Re: Sražený chodec na křižovatce! Už něco dělejte, proboha!

to h.dub
taky bych to už dál nehrotil nakonec jsme si docela ohledně problematiky rozuměli  smile. |Jen ať se o bezpečnosti na místních komunikacích hovoří mnohem víc. Třeba se příjde na to, že je této problematice věnovat mnohem více prostoru a financí než doposud. A můžu se osobně zeptat zda jste měl na věc stejný názor i před nehodou ?
Víte, že ani nevim smile Já se nikde ani moc nenabízel a takových odborníků na diskuzích bývá smile Nevím ani jestli bývá komise dopravy veřejně přístupná.

22 Naposledy upravil: h.dub (03.02.2012 15:11:48)

Re: Sražený chodec na křižovatce! Už něco dělejte, proboha!

Road Runner napsal:

to h.dub
taky bych to už dál nehrotil nakonec jsme si docela ohledně problematiky rozuměli  smile. |Jen ať se o bezpečnosti na místních komunikacích hovoří mnohem víc. Třeba se příjde na to, že je této problematice věnovat mnohem více prostoru a financí než doposud. A můžu se osobně zeptat zda jste měl na věc stejný názor i před nehodou ?
Víte, že ani nevim smile Já se nikde ani moc nenabízel a takových odborníků na diskuzích bývá smile Nevím ani jestli bývá komise dopravy veřejně přístupná.

To že ten přechod je nebezpečný jsem věděl už opravdu dlouho před nehodou - jak jsem psal, každý den tam chodím dvakrát a někdy se vám tam dějí věci, že člověk nevěří vlastním očím....

Je trochu rozdíl číst o nehodách v novinách a zažít to na vlastní kůži. A o to víc horší to je, že toho pána znám od vidění, chodí stejnou cestou jako já každé ráno, kolem našeho domu a to si pak člověk řekne - tak klidně jsem pod tím autem mohl ležet i já, kdybych šel o dvě minuty dřív. Pak si to uvědomíte že to také mohl být kdokoliv další, které každé ráno potkáváte. A to už je trochu o něčem jiném.

Já jsem trochu doufal že rekonstrukce a nová vozovka přinese i nové bezpečnostní prvky - ve zborovské se tak stalo, zde bohužel ne.

Rád bych, aby to nedopadlo jako ve většině případů, kdy se popíše tuny papírů a studií a kvůli nákladům na tyto studie už nezbydou peníze na vlastní realizaci! Nechápu co je k tomu ještě třeba? To musí dojíd k dalšímu zranění? Nebo se nedejbože čeká na smrťák? Nebo na co se čeká?

23

Re: Sražený chodec na křižovatce! Už něco dělejte, proboha!

Předesílám, že zmiňovanou křižovatku u nádraží projíždím prakticky denně, někdy i vícekrát a osobně se domnívám, stejně jako další diskutující, že jde o křižovatku přinejmenším problematickou a rizikovou jak pro chodce, tak i pro řidiče.
Přiznám se, že nejsem příznivcem kruhových objezdů, které ve velké řadě případů jsou použity nesmyslně a mají malý průměr, protože jsou budovány v místech, kde je omezený prostor, takže auta s návěsy přejíždějí okrajníky, středy a v konečné fázi to vypadá jako tankodrom. Mám dojem, že tady by to bylo právě tak.
Domnívám se, že by nejlepší řešení byla světelná křižovatka, zejména ve špičce, kdy směřuje řada chodců jak směrem k vlakům, tak i od vlaků a od nádraží vyjíždí fronty osobních aut a autobusů. Samozřejmě, že jde o řešení finančně náročné (i když které není?).
Otázku zavinění nehody, ke které došlo v pondělí, bych ponechal na příslušných orgánech. Je to totiž otázka výhledových poměrů z vozidla, světelných poměrů v křižovatce i momentální hustoty provozu, protijedoucích vozidel atd. V této souvislosti, pokud jde o zmiňovaný přechod se domnívám, že by mohl být posunut od křižovatky směrem k podjezdu do ulice Zborovské, do místa, kde je silnice širší a bylo by možné (alespoň si to myslím) z city bloků vytvořit uprostřed silnice bezpečnostní ostrůvek. Současně by bylo možno použít i směrové osvětlení přechodu. Ostrůvek by současně opticky zmenšil jízdní profil a zpomalil tak průjezd vozidel (i když budeme při průjezdu jako na sovětském území).
Když už tady tak píšu, nedá mi, abych se nezmínil o přechodu v ulici Krále Jiřího (Road Runner). Naopak si nemyslím, že je pro chodce nebezpečný, protože řidiči, kteří zabočují k nádraží, vidí chodce na dostatečnou vzdálenost. Druhá stránka je přimeřená opatrnost chodců, kteří v řadě případů právě na tomto přechodu přechází bez rozhlédnutí. smile Zajímal by mne v této souvislosti význam nepřerušované dělicí čáry v této ulici, protože parkující vozidla znemožňují jízdu ve vymezeném jízdním pruhu.

24

Re: Sražený chodec na křižovatce! Už něco dělejte, proboha!

Dobrý den, ráda bych znala stanovisko někoho kompetentního, třeba z odboru dopravy. Tato diskuze už tu je více než týden a jak se zdá, tato tématika pravděpodobně nikoho kompetentního nezajímá. Ráda bych věděla, proč měla státní i městská policie takovou prodlevu v dojezdu na zavolání a zda se bude značení a řízení křižovatky řešit. Shodou okolností jsem jsem jela den po této nehodě od Kounic směrem do centra. Od nádraží mi sice na přechodu, ale bez rozhlédnutí, vyběhly dvě děti a měla jsem co dělat, abych to dobrzdila. Jela jsem sotva 30km/h, neb to klouzalo a odbočovala vpravo, ale vzhledem k tomu, že ulice k nádraží je lomená k přechodu, viděla jsem děti až když vběhly do silnice. Dnes ráno jsem tam měla podobnou situaci, jen do vozovky vběhli už starší studenti a autu přede mnou. Nicméně opět jsem měla co dělat s bržděním. Ještě mám jednu výhradu k přechodu pro chodce k budouvě pro 1 a 2 třídy obou škol, tedy pod penzonem Anna. Tam je přechod přímo proti škole, ovšem hned u přechodu je sloup veřejného osvětlení. Když jedete směrem od centra na Štolmíř, děti které čekají na chodníku u přechodu, nejsou za sloupem často vůbec vidět, navíc jim sloup velmi brání ve výhledu do silnice. Každý den se tam nad tím někdo pozastavuje a rozčiluje, ale to asi nestačí...Je možné přemístit sloup veřejného osvětlení k plotu Gymnázia? Děkuji předem za odpovědi na mé otázky

25

Re: Sražený chodec na křižovatce! Už něco dělejte, proboha!

Děkuji městu, že raději než do bezpečnosti občanů na přechodech investuje do vyškolených úředníků a to hned celý milion!

Viz:
http://www.cesbrod.cz/item/vyzva-vyber- … edni-deska

Vyškolený úředník je priorita!

Znovu se ptám: kolik ještě budou stát studie a různá školení a výzkumy než se dostane na bezpečnost občanů města?????

Zkusí mi to někdo odpovědný vysvětlit?

26 Naposledy upravil: Pivas (10.02.2012 22:43:39)

Re: Sražený chodec na křižovatce! Už něco dělejte, proboha!

To je jednoduché. Za městské peníze si pár strejdů, kteří (aspoň doufám) půjdou po příštích volbách do pryč, pořídí různé certifikáty o absolvování tohoto procesu. Nezbedný bakalář, (který se velice ohrazoval proti výrazu "tunelování", a který se snaží neustále omlouvat a vysvětlovat mrhání financemi města), a jeho spol., tak dává další zářný příklad, jak moc mu jde o Český Brod.

Born stupid? Try again!

27

Re: Sražený chodec na křižovatce! Už něco dělejte, proboha!

Můžu se zeptat,co Vy ste udělal pro město?Nebo takhle:co máte za KONSTRUKTIVNÍ návrh? A k té křižovatce u nádraží-když tam zatím nejsou semafory,nebo jiné technické zabezpečení,proč se tam někdo nepostaví?Zatím by třeba stačilo tam postavit zodpovědného člověka,který by to trochu "reříroval"?Alespoň ve špičkách.To jest ráno a pak odpoledne mezi druhou a pátou(resp. šestou) hodinou.Třeba by to prozatím alespoň trochu řešilo situaci.

28

Re: Sražený chodec na křižovatce! Už něco dělejte, proboha!

A jak si to REŽÍROVÁNÍ "nějakého" zodpovědného člověka jako představujete Kvítko??? Co s tím asi Pivas, H.dub a spol mají dělat jiného než na to upozorňovat? Tu poznámku jste měla adresovat na místní složku MP či PČR

29

Re: Sražený chodec na křižovatce! Už něco dělejte, proboha!

Těm byla adresována 1.část odpovědi.Ta druhá těm,co to mají na starosti.Je dobře ,že na to někdo upozorňuje.A taky je dobře,když tohle čtou i lidi,kteří s tím mají co do činění.A taky je hrozně jednoduché neustále něco kritizovat........Já taky doufám,že se stím začne něco dít.

30

Re: Sražený chodec na křižovatce! Už něco dělejte, proboha!

A stát by tam mohl nějaký strážník.Dokud tam nebudou ttřeba ty semafory.A trošku tam korigovat dopravu i chodce.Ty asi hlavně.Když to vidím z pohledu řidiče,dělají si z ulic pěší zónu a mají pocit,že přednost je absolutní.Ale často nejde nic dělat,když vám skočí chodec před auto.Nekoukají vpravo,vlevo.Těžko se zastaví auto přímo "na fleku."A zas na druhou stranu by chtělo trošku umravnit i řidiče.Plno jich tam sviští a jsou jak utržení.