1

Téma: Nový rok

Tak jsme "oslavili Silvestra a příchod Nového roku.Opět dělobuchy a ohňostroji.Nebylo by lepší to "slavit" trochu tišeji?V plno evropských městečkách už to upravili vyhláškou.Že se nesmějí střílet rachejtle a jiná zábavní pyrotechnika.Já nevím,jak obyvatelé Českého Brodu,ale neobešli by sme se všichni bez toho rámusu?Tolik peněz vyhodit do vzduchu.Četla jsem i studii,co škodlivin se vypustí do vzduchu při vystřelování této pyrotechniky.Každý mluví o tom,jak by se měli škodliviny snižovat........Nemluvím o tom,jak nepřijemné a stresující  je to pro zvířata.A nemluvě o tom,když vám ty veselé rachejtle lítaji pod okny a nezřídka vlétnou na balkon.A ten svinec.Několik zbytků z dělobuchů nám přistálo na zahradě.....Nebo spíš ty dělobuchy nám přistály na zahradě.....Opravdu úžasné!!!Nešlo by to nějak omezit vyhláškou?Myslím,že nejsme jediní v tomto městě......

Re: Nový rok

Dobrý den a vše nejlepší do nového roku. Nemyslím si, že by zákaz používání zábavné pyrotechniky byl nějak prospěšný. Ohňostroje se pouští prakticky jen na Silvestra, v ostatních dnech v roce je klid. Vím, že města, která přijímají zákaz používání zábavní pyrotechniky stanoví povětšinou výjimku právě pro oslavy Nového roku; je to kolorit, který je běžný. Plošný zákaz navíc ani přijmout nelze, Ústavní soud takto před mnoha lety rušil podobnou vyhlášku v Šumperku.

I kdyby podobný zákaz byl přijat, nedokážu si představit, jak by se jeho dodržování kontrolovalo. Pyrotechniku prakticky nikdo neodpaluje sám, vždy je to v hloučku lidí, jak někomu dokážete, že právě on rachejtli zapálil? Podle mne by takový zákaz stejně nikdo nerespektoval.

Rovnou přiznávám, že mně se naopak silvestrovské ohňostroje líbí, sám jsem také jednu bedýnku odpálil, pokud se to děje jednou za rok, tak to podle mne není nějaký akutní problém. Kdyby se tu hrála první fotbalová liga a každý týden by tu vlajkonoši odpálili bengálské ohně, tak bych regulaci rozumněl. Kvůli jednomu dni v roce (prosím, nechytejte mne za slovo, že někdo začne odpalovat už pár dní před Silvestrem) to podle mne není rozumné.

Hezký den.

Traurig

3

Re: Nový rok

Musím souhlasit s panem Traurigem. Nějaká regulační vyhláška by byla samoúčelná, nic neřešící a navíc by zase přinášela jakýsi nevymahatelný zákaz. Kromě toho, zpravidla se něco podobného děje jen kolem Vánoc a Silvestra a spíše výjimečně kolem nějakých narozenin. Mimo to se mi to osobně líbí. No a v neposlední řadě, když do těchto věcí chce někdo investovat, ať tak činí (zvýší obrat obchodníků).
Takže přeji hezký nový rok 2012.

4

Re: Nový rok

Také naprosto souhlasím s panem Traurigem.

5

Re: Nový rok

Kvítko nehledáte mouchy tam kde nejsou?? Nevadí Vám šedá obloha a málo zelená tráva?

6

Re: Nový rok

Ne. mě vadí jen to,že se ty rány považují za "oslavu".Žila jsem hodně let na horách a tam to prostě nebylo.V tomhle v tom místě byli lidi ohleduplní a drželi se víc při zemi.Je to zvláštní.Ale i v této době se drželi tradičních ČESKÝCH oslav.

7

Re: Nový rok

Ono to na horách také na Silvestra není bůhvíjaká idylka-viz webové kamery z půlnoci 31.12.2011-např.Pec,Trutnov,Rokytnice aj.Vypadá to jako pyro-manévry.Viděl bych to na kompromis-nechat střelcům volnou ruku na Silvestra,na Mikuláše,při vítězství hokejistů na MS a jinak se také přikláním spíše ke klidu zbraní.Ono fakt není příjemné kolem půlnoci poslouchat kanonádu z parku u pivovaru při návratu partiček sídlištní mládeže z Liďáku-a to i ve všední den!Co na to Měst.policie-je možné a účinné ji volat k takovým věcem?

8

Re: Nový rok

Ano, i v těchto případech lze volat městskou policii.

9

Re: Nový rok

kvítko napsal:

Ne. mě vadí jen to,že se ty rány považují za "oslavu".Žila jsem hodně let na horách a tam to prostě nebylo.V tomhle v tom místě byli lidi ohleduplní a drželi se víc při zemi.Je to zvláštní.Ale i v této době se drželi tradičních ČESKÝCH oslav.

To je pravda, já to na horách v době, kdy jsem tam aktivně působil, také nezažil. Asi do roku 1988.

Born stupid? Try again!

10

Re: Nový rok

Já do roku 2005.