71

Re: Nemocnice

Inu co bychom čekali od takové bandy.
Snad si v příštích volbách vybereme lépe a snad něco z toho našeho městečka zbyde.

72

Re: Nemocnice

Předně se musím omluvit za nereagování na příspěvky na fóru, ale část prosince jsem měl dovolenou a zbytek měsíce byl dost hektický.
Nemohl jsem Vám slibovat obnovení interny, protože město nemocnici neprovozuje a ani rozsah péče nijak nemůže ovlivnit. jen jsem na zastupitelstvo tlumočil názory provozovatele. V tu dobu odešel primář oddělení a část personálu a provozovateli  se nepodařilo sehnat náhradu. Proto oddělení dočasně uzavřel a prostory zrekonstruoval. Do této situace vyhlásilo ministerstvo zdravotnictví a potažmo zdravotní pojišťovny záměr rušit akutní zdravotní lůžka nejen v malých nemocnicích. Zúčastnil jsem se jednání s ředitelem krajské pobočky VZP, kde nám bylo jasně řečeno, že s prodloužením smluv na akutní péči v českobrodské nemocnici se nepočítá. Při dalších jednáních se provozovateli podařilo dohodnout alespoň navýšení lůžek následné péče. Čili město nemůže ovlivnit rozsah zdravotní péče a provozovatel nemocnice neměl zájem uzavřít interní oddělení, ale byl k tomu donucen hlavně VZP.

73

Re: Nemocnice

Dobrý den pane starosto,
nějak si nemohu pomoci, ale proti vám se spiknul snad celý vesmír. Vždyť téměř žádný slib Vámi daný se nedočkal dobrého konce.
Nebo, že by to bylo tím, že jen papouškujete to, co jiní říkají a pak přijde na řadu "já nic, já nesliboval".
Snad bude v budoucnu lépe ...

74

Re: Nemocnice

Nechce-li někdo něco pochopit, pak je jakákoliv konverzace zbytečná.

Re: Nemocnice

Já se tedy klidně přidám k sekci nechápavých. V programovém prohlášení rady města máte mj. uvedeno „Chceme naplnit areál nemocnice kvalitní zdravotní službou“. Nyní tvrdíte, že „město nemocnici neprovozuje a ani rozsah péče nijak nemůže ovlivnit.” Jak tedy chcete “naplnit” areál kvalitní službou, když nemůžete ovlivnit ani rozsah péče (tím méně její kvalitu)?

28.3.2011 jste uvedl

Jakub Nekolný napsal:

Uvedl jsem i na zastupitelstvu, že dávám kontrolnímu výboru za pravdu v záležitosti neuplatňování smluvních pokut a slíbil sem, že návrh předložíme do příštího jednání zastupitelstva.

V srpnu loňského roku jste pro MF Dnes prohlásil “Smluvní pokuty se doposud neúčtovaly, o této problematice bude teprve rozhodovat zastupitelstvo”

Dosud jste žádné z těchto prohlášení nenaplnil. Proč?

Hezký den

Traurig

76

Re: Nemocnice

Město je vlastníkem nemovitostí, může tedy uzavírat nájemní smlouvy a areál tzv. naplnit. Ale rozsah nabídky ovlivňuje objednatel čili zdravotní pojišťovny. V současnosti by provozování akutních lůžek v areálu nemocnice pojišťovny nenasmlouvaly a tudíž ani nehradily. Komerční akutní péči se zatím nepodařilo najít.
Ano, o smluvních pokutách bude opravdu rozhodovat zastupitelstvo města snad už na lednovém zasedání.

77

Re: Nemocnice

Jakub Nekolný napsal:

Nechce-li někdo něco pochopit, pak je jakákoliv konverzace zbytečná.

Tradiční argument administrátora v koncích. Nemyslím si, že pan V.P.T. a řada dalších by se měli řadit mezi nechápavé. Naopak, mám pocit, že oni pochopili. Mám pocit, že by bylo rozumné zvážit, zda neskončit pouze s konverzací.

Born stupid? Try again!

Re: Nemocnice

Jakub Nekolný napsal:

Město je vlastníkem nemovitostí, může tedy uzavírat nájemní smlouvy a areál tzv. naplnit. Ale rozsah nabídky ovlivňuje objednatel čili zdravotní pojišťovny. V současnosti by provozování akutních lůžek v areálu nemocnice pojišťovny nenasmlouvaly a tudíž ani nehradily. Komerční akutní péči se zatím nepodařilo najít.
Ano, o smluvních pokutách bude opravdu rozhodovat zastupitelstvo města snad už na lednovém zasedání.

Ano, město má možnost uzavírat nájemní smlouvy. Vzhledem k tomu, že podstatnou část prostor ale již město pronajímá stávajícímu provozovateli, tak těžko město tytéž prostory pronajme někomu jinému. Říkáte, že město může areál naplnit, ale to je tak všechno; nemůžete jakkoliv ovlivnit kvalitu služby, byť jste to v programovém prohlášení slíbili. Takže čím tedy nemocnici… naplníte?
Napsal jste, že VZP nepočítá s prodloužením smluv na akutní péči. Jak by také mohla počítat, když je redukována samotným provozovatelem; typicky interna byla uzavřena ještě v době, kdy nemocnice měla služby nasmlouvané (a pokud se nemýlím, stále je má nasmlouvané až do konce letošního roku).
Rád bych také připomněl, že v radě sedí dva zástupci top managementu nemocnice, jistě je prostor s nimi na koaliční úrovni záležitost provozu řešit. Proto je nepochopitelné, že názor provozovatele tlumočíte Vy a nikoliv radní Blažek či radní Forstová, kteří tak mohou dát i závazné stanovisko provozovatele. Zavání to alibismem.
A pokud jde o smluvní pokuty – proč to trvá téměř rok? Proč nejste ochoten alespoň nastínit způsob řešení tak, aby mohlo být veřejně diskutováno?

79

Re: Nemocnice

Vážení,

ve středu 11. ledna bude na svém mimořádném jednání rada města projednávat situaci v nemocnici, po tomto jednání se i na tomto místě k problematice vyjádřím.

Přeji příjemný víkend

80

Re: Nemocnice

Pane starosto,
vyjádříte se, jak jste slíbil k problematice nemocnice, a zveřejníte projednávání na mimořádném jednání rady?