11

Re: Cyklistická doprava v Českém Brodě

Jízdě na kole fandím, ale nevidím velký smysl cyklostezek v tom pojetí jak jsou zde ve městě vytvářeny. Když vidím ten "ostrůvek" cyklostezky v Tyršově ulici, tak si říkám, že to naprosto nemá smysl. Druhou otázkou je, na co by navazovaly tyto stezky mimo město ? Máme v současné době, nebo plánujeme cyklostezku v blízkém okolí? Tyto cyklostezky bude vymýšlet odbor dopravy s dopravní komisí. Pak se máme na co těšit. Už takhle odsud padají jeden skvělý nápad za druhým. Jen abychom tyto nápady ve zdraví přežili.

12

Re: Cyklistická doprava v Českém Brodě

... rozlišujme: cyklostezka, cyklotrasa, cyklopruh

13

Re: Cyklistická doprava v Českém Brodě

Je vidět, že alespoň někdo zná terminologii :-)
Upřímně, když čtu některé příspěvky (zejm. od Alana), tak vážně přemýšlím nad smyslem občanských aktivit. Má smysl trávit volný čas nad něčím, za co pak čtu většinou jen kritiku? Nebo je lepší nic nedělat a příp. jen kritizovat druhé, že vše, co dělají, je špatně? Skupina druhá je značně početnější. Bohužel. Možná i proto vypadá naše město tak, jak vypadá.
Hodně cestuji, soukromě i pracovně, a mám tak k dispozici srovnání. A názory, k čemu že cyklopruhy, mi přijdou jak ze 60. - 70. let. V té době se i v Evropě hodně preferovala automobilová doprava do středů měst a jiné formy dopravy tak byly vytěsněny. Je smutné sledovat, jak vývoj i názory v české společnosti mají několik desítek let zpoždění za Evropou. A přitom stačí vyjet pár kilometrů za hranice a jen se dívat, vnímat a přemýšlet...

14

Re: Cyklistická doprava v Českém Brodě

Marek Binko napsal:

Je vidět, že alespoň někdo zná terminologii :-)
Upřímně, když čtu některé příspěvky (zejm. od Alana), tak vážně přemýšlím nad smyslem občanských aktivit. Má smysl trávit volný čas nad něčím, za co pak čtu většinou jen kritiku? Nebo je lepší nic nedělat a příp. jen kritizovat druhé, že vše, co dělají, je špatně? Skupina druhá je značně početnější. Bohužel. Možná i proto vypadá naše město tak, jak vypadá.
Hodně cestuji, soukromě i pracovně, a mám tak k dispozici srovnání. A názory, k čemu že cyklopruhy, mi přijdou jak ze 60. - 70. let. V té době se i v Evropě hodně preferovala automobilová doprava do středů měst a jiné formy dopravy tak byly vytěsněny. Je smutné sledovat, jak vývoj i názory v české společnosti mají několik desítek let zpoždění za Evropou. A přitom stačí vyjet pár kilometrů za hranice a jen se dívat, vnímat a přemýšlet...

Tak s poslední větou souhlasím bez výhrady. Kdyby to tak udělali všichni, tak by možná hodně politiků vymetli na smetiště dějin, a ti ostatní by tam odešli sami. Takže vzhůru za hranice!!!
Omlouvám se, že jsem maličko odbočil od cyklomobiliářů, cyklostezek, cyklopruhů a cykloopruzenin.

Born stupid? Try again!

15

Re: Cyklistická doprava v Českém Brodě

Děkuju Frankovce za terminologii, nedal jsem si pozor použít správný termín. Opravdu děkuju. Přesto stále nechápu, a řada občanů se mnou, význam cyklopruhu v Tyršově ulici.
   Pane Binko, chápu vás, že byste radši četl chválu na vaše aktivity. Pokud však nevidím výsledek vaší aktivity positivně, pak se nezlobte že nechválím. Nikde, alespoň doufám, jsem nepsal nic proti občanským aktivitám, naopak považuju je za neodmyslitelnou součást zdravého společenského organismu. Spíš se zamyslete proč a za co sklízíte většinou kritiku. Nebo většina těch, co vás kritizují jsou hloupí, nevzdělaní, neaktivní ? Jen vy jste pobral rozum ? A neříkejte že ti, co vás kritizují, tvrdí že vše děláte špatně. Ne, kritizují to s čím nesouhlasí, kde se domnívají, že jste přijal špatné řešení. A netvrďte, že doposud se ve měste nic nedělalo. Myslíte, že jsme čekali až se přistěhuje několik obyvatel z jiných měst a přinese městu spásu? Věřte, že i tady vyrostlo hodně chytrých, pracovitých, znalých a aktivních lidí.
   A naprosto nesdílím vaše hodnocení vývoje a názorů v české společnosti. Skoro mi občas připadá, při čtení některých vašich příspěvků, že jste vy přistál "z Marsu".
  Pokud jsem byl ve svých příspěvcích příliš kritický, pak se vám omlouvám. Já jsem na počátku roku přivítal vaši aktivitu ohledně řešení dopravy a fandil vám. Diskuse, příspěvky, názory, informace, to bylo fajn. Jen si myslím, že přijaté řešení a způsob jeho realizace, kdy jste v podstatě nic významnějšího s Kollárkou neudělali, věnovali se především Zborovské a poničili Jungmanku s Havlíčkovou, není to nejlepší. A následně uvádíte s panem Pohůnkem nesmysly jak to těm ulicím prospělo.

16

Re: Cyklistická doprava v Českém Brodě

Dobrý den,
pokud vnímáte činnost komise dopravy pro město jako nepřínosnou nebo dokonce škodlivou, je potřeba z toho vyvodit konkrétní závěr. Protože za činnost komise jsem jako předseda odpovědný já, nezbývá mi nic jiného, než se tohoto úkolu vzdát. Pokud je od občanů hlas kritiky silnější než hlas spokojenosti, nemohu být ani já spokojen, protože, upřímně řečeno, pro nic jiného než pro vlastní sebeuspokojení z práce pro město, ve kterém žiji, tuto činnost nedělám.
Mým cílem bylo od počátku především zvýšit podíl nemotorové dopravy ve městě a zároveň zklidnit centrální část města od motorové dopravy. Pokud o tyto cíle, které jsou součástí mého vlastního přesvědčení, není poptávka, nepůjdu dál proti proudu.
S pozdravem
Marek Binko

17

Re: Cyklistická doprava v Českém Brodě

Jak říká Smrtka ve hře Vizionář: "Správně, nic nového nerozjíždět!" Vítejte na cestě po proudu. Ještě se zbavte funkcí, uleví se Vám. A pak možná spoluproudící lépe pochopíte.

Born stupid? Try again!

18

Re: Cyklistická doprava v Českém Brodě

Alan napsal:

Děkuju Frankovce za terminologii, nedal jsem si pozor použít správný termín. Opravdu děkuju. Přesto stále nechápu, a řada občanů se mnou, význam cyklopruhu v Tyršově ulici.

Vy to nechápete? Já teda nejsem odborník na dopravu, ale podle mě je to tam proto, aby cyklisté mohli ulici Tyršovu využívat obousměrně a nemuseli objíždět celé náměstí, případně jezdit po chodníku. Nebo ne?

A aby bicykl využívalo více lidí a nebylo to o těchto ostrůvcích, je potřeba vytvářet další vhodné podmínky a odstraňovat překážky. Ideálně pak vše propojit v ucelený a vzájemně fungující celek. Proto bylo založeno toto diskuzní téma, proto se pracuje na generelu cyklodopravy.

Od vás jsme se zatím dozvěděli něco málo o osobních antipatiích, k tématu bohužel vůbec nic. Škoda.

Marku, pevně věřím, že cesta po proudu není ta, kterou si zvolíte.

19

Re: Cyklistická doprava v Českém Brodě

Plout po proudu je snadné a tuze pohodlné. Ale není to cesta pokroku...

20

Re: Cyklistická doprava v Českém Brodě

Marek Binko napsal:

Plout po proudu je snadné a tuze pohodlné. Ale není to cesta pokroku...

Mám tomu rozumět tak, že když zaostalí proudící žádají o výstavbu podchodu, je třeba postaviti se proti nim a vysvětlit, že to nejde, a tím ukončit letité nářky. To je určitě první krok k pokroku.
Možná, že není na škodu, když to takto pokrokoví jedinci zabalí.

Born stupid? Try again!