1 Naposledy upravil: trautenberk (02.12.2011 22:39:19)

Téma: Zrušení MKIC a zrušení kina

Dobrý večer,
otevírám diskusi na aktuální téma zprávy, které mne naprosto zaskočila a zarmoutila. Z celé té akce mám pocit, že cílem je ušetřit peníze, což je v zásadě dobře. Ale na tom nejmíň vhodném místě. Kino se uzavře a přestavba na "multifunkční centrum" se na léta zasekne. A nebude nic. Úspory ano, ale tady to bylo uchopeno za špatný konec. Zdejší kino je jedinou kulturní instancí a samo už se stává pomalu raritou svojí atmosférou i prostým faktem své holé existence.  Je to výjimečná záležitost, je to skoro zázrak, že se jej tak dlouho podařilo jej udržet (ale řekl bych, že to zase tak nebolelo), i díky lidem, kteří tam pracují; rušit ho v roce 94, dobře. Rušit kino teď, když se dožilo dnešních časů je chyba. Všechno špatně. Může se omezit provoz, může se plánovat oprava ale přitom dál promítat..
Nevím, jaká je návštěvnost. Asi nebude oslňující, ale není prý špatná. Nemůže být větší. Když se člověk pokusí od stolu zjistit, co dávají, nejde to. Když jsem si tady před chvílí zkusil najít program kina a zadal do vyhledávání na tomto webu slova "kino program" a pak "program kina", vyběhly mi aktuality z let 2006 a 2009. To se potom nesmí plakat nad malou návštěvou.
Je to škoda.

2

Re: Zrušení MKIC a zrušení kina

Zrovna dnes jsem ze zvědavosti chtěl zjistit, co dávají... Stačí zadat do vyhledávače "kino svět" a zjistíte, že prosincový program ještě není: http://www.cesbrod.cz/category/kino-svet ... a možná ani nebude sad... Každopádně je s tou budovou nejspíš potřeba "něco" udělat... Otázka co...

3 Naposledy upravil: trautenberk (02.12.2011 22:59:41)

Re: Zrušení MKIC a zrušení kina

Já už jsem úplně zapomněl, že se to jmenuje "Kino Svět". Ono to na té budově není nikde napsané. Ono tam dokonce ani neni napsané, že je to kino.. a přesto to fungovalo, což je další podoba toho zázraku.

4

Re: Zrušení MKIC a zrušení kina

Dobrý den,
rád bych věděl, co budete dále likvidovat?
Nemáme koupaliště, nemáme kino, jaká kultura nám tu zbyde?
Děkuji za info

5 Naposledy upravil: LÍDA (05.12.2011 08:07:21)

Re: Zrušení MKIC a zrušení kina

diskuze k rušení MKIC tu již je http://www.cesbrod.cz/forum/viewtopic.php?id=757

program na prosinec je, minimálně v tištěné podobě

Edit: u kina by mne napadala okamžitě jedna věc - vyměnit sedačky. Vždyť je tím proslulé, že v nich bolí p*del už při reklamě, natož tam vydržet sedět celý film.. to si myslím že je jedním ze zásadních důvodů, proč lidi do tohoto kina nechodí