1

Téma: Nesmyslnost jízdních řádů

Dobrý večer!

Nechtěla jsem dojíždět za prací do Prahy, povedlo se mi sehnat práci tady ve městě. K čemu mi to ale je, když není možné se z Liblic dostat do práce?
V sobotu- téměř všechny obchody v Brodě otvírají v 8.00, tzn, že zaměstnanci musí  být samozřejmě v práci o něco dřív. Proč první autobus jede v 5.35 a pak až v 8.05?
Stejně tak se mi povedlo dostat dítě do školky až u letiště. Měla jsem radost, ale každý ráno musíme jezdit v 6.30, pak 20 min. čekat na bus od nádraží,cesta nám tedy trvá téměř 30 min a to vše jen kvůli 4 km,...Já vím že nejspíš brečím na špatným hrobě, zítra opět sednu na kolo, a pojedu, ale co v zimě...

Ne všichni mají možnost jezdit autem!

2

Re: Nesmyslnost jízdních řádů

.

3

Re: Nesmyslnost jízdních řádů

big_smile Tak nám bublais při čekání na autobus ve 04:27:30 usnulo, nebo že by udělalo za vším jen tu tečku?.... big_smile

4

Re: Nesmyslnost jízdních řádů

Haha, já opravdu chodím spát v osm, takže už přetahuju:) Jen jsem chtěla příspěvek posunout dopředu, a doufat, že mě někomu bude líto, a vypraví mi speciální bus:))

5

Re: Nesmyslnost jízdních řádů

Mně je Vás líto, jenže na speciální bus je potřeba víc než jeden člověk. Nicméně úprava jízdních řádů je samozřejmě možná, ale každý spoj navíc musí někdo zaplatit.

6

Re: Nesmyslnost jízdních řádů

Já jsem si to myslela, ale i tak děkuju!

7

Re: Nesmyslnost jízdních řádů

Když tu pan starosta vzpomněl placení spojů...., ne že bych dělal nějaký průzkum...., ale všimnul jsem si, že některé spoje celkem stabilně vozí jen několik cestujících. Nestálo by za úvahu v rámci jednání s dopravcem dohodnout nasazení nějakých menších vozů???

8

Re: Nesmyslnost jízdních řádů

Kapacita vozidel ve veřejné dopravě se obvykle dimenzuje podle poptávky ve špičce. Pokud by se kapacita dimenzovala zvlášť pro špičku a zvlášť pro sedlo, tak by bylo potřeba o to více autobusů, a to jistě není levnější. Protože co pak s velkými autobusy v sedle a s malými autobusy ve špičce, že? Je to samozřejmě jen obecné pravidlo, konkrétně záleží na možnostech daného dopravce.

9

Re: Nesmyslnost jízdních řádů

Mimochodem nedělní změna jízdních řádů také nemá chybu..