41 Naposledy upravil: Luk (01.12.2011 19:16:25)

Re: Výherní automaty v městě

Jakub Nekolný napsal:

Smyslem příspěvku je podat Vám ucelenou informaci o problematice regulace hracích přístrojů.

Odmítám tvrzení, že by se tady pralo nějaké špinavé prádlo.

Chci nejprve seznámit se svým návrhem zastupitele a projednat případnou průchodnost navrhovaného řešení. Ale stručně se dá říct, že se po posouzení situace přikláním k úplnému zákazu s platností od 1.1.2013. Taková časová prodleva by umožnila připravit na výpadek příjmů městský rozpočet, jednotlivé provozovatele i ministerstvo financí k ukončování licencí. Osobně bych také preferoval vznik vyhlášky dle zákona o obcích, tak jak je uvedeno ve zveřejněném manuálu.

Přeji hezký den

Dobrý den.

Některá města celoplošný zákaz prosadila, bohužel se domnívám, že z jejich strany je to jen získání voličů před nadcházejícími volbami než "rozumné řešení" v boji proti kriminalitě... Přiznám se, že neznám přesný počet VHP a VLT na území Č. Brodu, ale rád bych věděl, jaký celkový příjem to za rok 11 pro město bylo. Poplatky včetně dodatečných výtěžků a příjmy z VLT... Zhruba určitou představu mám, ale rád bych věděl oficiální číslo. Pokud to není tajné smile... A při představě o tuto částku přijít, tak opravdu nevím jakým způsobem za tyto peníze najít náhradu... Třeba by stačilo porovnat příjem na straně jedné a zjištění nákladů na městskou policii na straně druhé a získané peníze použít právě na podporu (rozšíření) MP... Čili ve výsledku by kriminalita měla poklesnout (jsem optimista smile)...

Bohužel i následná novela loterijního zákona bude pro většinu firem likvidační... Obávám se, že začíná nastávat čas, kdy bez ohledu na obecní vyhlášky bude zákonem provoz VHP a VLT zakázán, tak jako je tomu v sousedním Polsku...
Sousta lidí začne jásat, ale již teď jsou informace, že se objevují (v Polsku) "černé" herny, které provozuje síť mafie... Lidé od nepaměti jsou hravý a hrát budou i když to bude nezákonné... Čili pokud to vláda nezakáže celoplošně (počítám tak do 3-5 let), tak o příjmy města přijít úplně nebo vymezit místa, kde bude zákaz?... Je to na zastupitelých....


Jak už jsem psal, ač provozovatel (pouze VHP), tak jsem spíš pro variantu, kterou zvolili např. v Kolíně... Tamní zastupitelstvo letos od prosince prosadilo vyhlášku o zákazu VHP a VLT v centru města, přilehlých ulic a v lokalitě nádraží... Bohužel i naší firmy se to týká, ale určitě je to lepší než celoplošný zákaz... Některé provozovny tím končí úplně, některé se přesunou jinam... Tím "vytlačením" nahrává město majitelům nemovitostí ve kterých můžou provozy zůstat a tím pádem se cena za nájemné vyšplhá do závratných výšin... Tím paradoxně město získá nějaké peníze zpět ve formě daní.... Další vlna vyhlášky už nebude (údajně) tak drastická, ale zaměří se na nevzhledné, někdy až cirkusově svítící neonové poutače a propagaci heren... O tom jsme už psal, jsem pro úplný omezení venkovní reklamy....

42

Re: Výherní automaty v městě

Na úvod řeknu, že jsem hráč, proto se mi vůbec nelíbí, jak je zde hraní automatů zavrhováno a přisuzováno jen lidem, které tady nazýváte individua atd. a že my jsme původci kriminality. Nesouhlasím s tím. I hráči automatů jsou lidé se vzděláním a slušným vystupováním. Do brodských heren chodím a můžu Vám říct, že kriminalita hráčů je mnohem menší než kriminalita mezi hosty hospod a barů, kteří nevědí, kdy mají dost s alkoholem! To brzy můžete navrhnout vyhlášku, která zakáže hospody a bary, protože opilci dělají nepořádek po městě, řvou atd. Až se najde někdo zaujatý proti alkoholu jako je pan Traurig zaujatý proti automatům. Pokud na radnici najednou herny vadí, tak proč jste dopustili to, že se tady přemnožili? Co já pamatuji, tak tady byly tři, a tak to mělo zůstat. Asi bylo vidět, že z toho bude mít město víc peněz, tak povolovali a povolovali, až najednou je problém.

43

Re: Výherní automaty v městě

Vivat rio 12!!! Cožpak nikdo jiný nezná známé zlidovělé moudro: "Kdo si hraje, nezlobí!" ?

Born stupid? Try again!

44

Re: Výherní automaty v městě

Jak může někdo říci,že se zde pere špinavé prádlo. Vždyť zde se jen tvrdí, vyjadřuje, ohrazuje proti vyjádření a odmítají se tvrzení !!! (No, a maličko se tu politicky a mocensky bojuje.)

Born stupid? Try again!

45

Re: Výherní automaty v městě

Ač nejsem vyznavačem heren v centru ČB, chtěl bych k tomuto reagovat. Podle mého názoru je na čase, zamyslet se nad Vietnamskými obchody v centru města! Večerky, které zde jen vzkvétají, kde koupí alkohol a cigarety(a nejen to) jakékoliv dítě, kde se kolem obchodů popíjejí lahváče a krabicáky, já osobně považuji za původ daleko větších problémů než jsou samotné herny. Co se týče kultury prodeje ani nemluvě, potraviny vystavené na prašné ulici, kýčovité reklamní poutače, rozlámané slunečníky před obchody, to je ozdoba náměstí. Další otázkou je,  jaký má z těchto obchodů město příjem, platí tyto firmy daně? Pochybuji.

46 Naposledy upravil: Luk (08.12.2011 02:23:39)

Re: Výherní automaty v městě

Snek napsal:

Ač nejsem vyznavačem heren v centru ČB, chtěl bych k tomuto reagovat. Podle mého názoru je na čase, zamyslet se nad Vietnamskými obchody v centru města! Večerky, které zde jen vzkvétají, kde koupí alkohol a cigarety(a nejen to) jakékoliv dítě, kde se kolem obchodů popíjejí lahváče a krabicáky, já osobně považuji za původ daleko větších problémů než jsou samotné herny. Co se týče kultury prodeje ani nemluvě, potraviny vystavené na prašné ulici, kýčovité reklamní poutače, rozlámané slunečníky před obchody, to je ozdoba náměstí. Další otázkou je,  jaký má z těchto obchodů město příjem, platí tyto firmy daně? Pochybuji.

Jsem rád za tento příspěvek, vyjadřuje můj soukromý názor, takže nezbývá než souhlasit.... Stejně tak s předchozím příspěvkem: Znám většinu "svých" hráčů a nedokážu říct, zda některý z nich je "nepřizpůsobivý", čili věřím, že nikdo z "mých" hráčů není člověk, který pobírá sociální dávky a místo využití v rodině je "naháže do beden... Prostě spoustě zastupitelů se "hodí" označit hráče za "zrod zla" a tím pádem takového člověka hodit na "dno společnosti"...

Herny jsou pochopitelně nejspíš to, co by chtělo zastupitelstvo omezovat... Jak jsem již psal, nejsem proti omezení, ale jsem proti celoplošnému zamezení!!!

Jde o to, že spousta z nás chodí do různých pivnic na pivo a automaty vnímáme jako "něco co bliká v rohu " ... V pivnicích jsou automaty (v počtu 1-4 kusy)  berný  jakožto nutné zlo.... Prostě čistě teoreticky takový automat v běžné pivnici dopomáhá majiteli získat prostředky k udržení chodu hospody, čili (teoreticky) pokud má hospodský 8 kč na pivu (rozdíl mezi nákupem a prodejem), tak po odečtení režie hospody (personál, elektrika, plyn, voda, nájem, atd.), tak mu zůstane cca 2 kč. z jednoho piva a bez "přispění" VHP nemá majitel prakticky možnost být konkurenceschopný.... Pokud by se v Č.B. zakázaly "bedny" celoplošně, tak krom heren by to mělo dopad i na ceny piva... Herny by byly úplně out a pivnice by musely (časem než se srovná konkurenční prostředí) zdražit o nějakou tu korunu ... Např. u Plzně to vidím až o 5 kč, čili z nynějších 31 na 36 kč.... Chápu, že ne každý je ochoten takovou částku platit, kor když pivovar "hází" klacky konzumentům pod nohy lahváčena za 20 kč... Bohužel to je na jiné téma sad....

E: Prostě tím vším chci říct, že nemám problém si s kompetentníma lidma sednout k jednomu stolu a říct si všechna pro a proti, prostě rozumně si popovídat o této problematice....

47

Re: Výherní automaty v městě

Tato debata se mi opravdu líbí a stejně jako Luk považuji jednání u kulatého či hranatého stolu nad problematikou automatů (osobně si myslím, že nejsou výherní) za užitečnou.

48

Re: Výherní automaty v městě

Je to dnes legální? Po městě jsem nenašel žádné automaty. Co se stalo?

pogledajte http://slotigre.com/ kako biste podržali moj novi projekt igre