31

Re: Výherní automaty v městě

Znovu opakuji, že nejsem příznivcem výherních automatů a osobně bych byl pro jejich celoplošný zákaz. Na návrhu vyhlášky mi vadil hlavně odlišný přístup k provozovnám ve vzdálenosti menší než 100 metrů a k těm ostatním. Když již chceme něco regulovat, tak bychom měli měřit všem stejně. Panu Traurigovi jsem nabídl společný postup v této problematice a formu či způsobu si mohl zvolit. Bohužel spolupráci odmítl a tak předložím návrh vyhlášky sám.

32 Naposledy upravil: Vojtěch Pavel Traurig (30.11.2011 15:08:43)

Re: Výherní automaty v městě

Jakub Nekolný napsal:

Panu Traurigovi jsem nabídl společný postup v této problematice a formu či způsobu si mohl zvolit. Bohužel spolupráci odmítl a tak předložím návrh vyhlášky sám.

Nelžete, prosím Vás. Spolupráci jsem neodmítl, trpělivě čekám na Vaše návrhy. Žádné jste nepředložil. Pokud níže citovanou slušnou žádost považujete za odmítnutí spolupráce, tak pak nechápu, co jsem měl dělat více. Poslat Vám to rekomando?

Vojtěch Pavel Traurig napsal:

Věřím, že jsme schopni se dohodnout na novém návrhu. Přiznávám, že jsem na jednání zastupitelstva nepostřehl konkrétní návrh, jak by se měla vyhláška upravit. Pokud byste mi tedy poslal představu, jak by mělo ono omezení provozu "na celém území platnosti vyhlášky", já to eventuelně převedu do textové podoby... ale teď opravdu nevím, co přesně Vám na návrhu vadilo.

Mail na mne máte, telefon také, nic Vám nebrání v tom, abyste mi poslal to, co chcete změnit. Ale těžko ode mne můžete očekávat, že se metodou pokus - omyl budu trefovat do Vašich (blíže nespecifikovaných) představ.

33

Re: Výherní automaty v městě

Vážený pane Traurig!

Prosím, přestaňte se chovat jako hulvát! Snažím se k Vám být slušný i když mi to kolikrát činí velké problémy.

Již po jednání říjnového zasedání zastupitelstva jsem Vám nabízel, abychom se nad tím sešli. Jestli mohu parafrázovat Vaše slova, tak jste v kostce odpověděl, že není nad čím se scházet. Ale patrně si to již nepamatujete. Naopak jste na tomto fóru zesměšňoval nabídku na utvoření komise k regulaci výherních hracích přístrojů. Takto se dle mého názoru zájem o spolupráci nevyjadřuje. Děkuji za nabídku, ale převod do textové podoby opravdu zvládneme.

Nicméně, jestli Vám jde o věc a nikoliv jen o Vaší uraženou ješitnost, tak svou představu znění vyhlášky Vám mohu zaslat. Vážně bych to řešil jinou vzájemnou komunikací, než je veřejné fórum, ale Vy patrně preferujete tuto formu.

S pozdravem a přáním hezkého dne

JN

Re: Výherní automaty v městě

Vážený pane Nekolný,

pokud veřejně prohlásíte, že odmítnu spolupráci ve věci, kterou jsem sám inicioval a kdy Vám naopak sám nabízím jakoukoliv součinnost, tak pak mi dovolte, abych se proti takovému tvrzení ohradil; vzhledem k tomu, že to není poprvé, kdy veřejně tvrdíte něco jiného, než je skutečnost, pak se obávám, že se jedná již o úmysl a nikoliv jen o přehlédnutí.

Je mi jasné, že zvládnete převod do textové podoby, ta nabídka byla míněna jako jedna z forem, jak dospět ke kompromisní podobě.

Vyjádřil jsem pochyby o účelovosti pracovní skupiny na takovou záležitost, to s Vámi souhlasím. Považuji ji za zbytečnou a neefektivní. Ale opravdu si nepamatuji, že bych někdy odmítl se s Vámi na toto téma sejít. Buď jsme si nerozumněli, nebo jsem opět vyjádřil pochyby o účelnosti takovýchto sezení.

Budu pochopitelně velmi rád, když mi návrh zašlete. Vím, že Vy raději takovéto věci řešíte neveřejně, já se zase domnívám, že by do této debaty měla být veřejnost vpuštěna. Každý máme jinou představu nad tím, co znamená "otevřená veřejná správa".

A pokud by to bylo jen trochu možné, přestaňte mne vychovávat. Já také přecházím Vaši aroganci mlčením (například když na zastupitelstvu pan Klindera prezentuje zprávu z dopravního průzkumu, který si sám udělal a Vy necháte do toho probíhat volbu orgánů zastupitelstva, eventuelně si odskočíte do předsálí zatelefonovat. A to ten člověk dobrovolně strávil několik dní svého volného času jen pro to, aby městu poskytl údaje o dopravě).

S přáním hezkého dne,

Traurig

35

Re: Výherní automaty v městě

Vážený pane Traurig,

Asi je zbytečné se tady dohadovat. Přesto se ohrazuji proti Vašim tvrzením, že lžu či něco jiného říkám a něco jiného je skutečnost. Patrně dáváte rovnítko mezi skutečnost a to, co si myslíte Vy. Ale tak to vážně není. Váš pohled je stejně jako můj subjektivní. Také nehodlám vést debaty, kdo tady s čím účelově nakládá, to by bylo na delší debatu (viz Váš poslední odstavec). Posouzení arogance pak nechávám úplně na ostatních.

Veřejnou správu si představuji jako maximální možné zveřejňování dokumentů a o to se opravdu snažím. Naše handrkování má však s otevřenou veřejnou správou pramálo společného. Osobně jsem přesvědčen, že máme například na problematiku hracích přístrojů podobný názor. Chtěl jsem s Vámi a dalšími lidmi, kteří se o to zajímají, vytvořit nějaký pracovní tým lidí, proto komise. Tak si představuji otevřenou veřejnou správu, Vy pak ji máte za neefektivní a zbytečnou.

Svou představu vyhlášky Vám pošlu v dohledné době, ale bude to jen má představa. Veřejnost samozřejmě při tvorbě podobných předpisů uvítám.

Opravdu nemám ambice Vás vychovávat. Naopak se snažím s Vámi spolupracovat i přesto, že je Vaším dobrým zvykem mě urážet smile

Pojďme se například nad tímto tématem přenést přes vzájemné animozity a zkusme dojít ke kompromisu.

Jestli máte potřebu mít poslední slovo smile, tak Vám jej klidně nechám a další komunikaci s Vámi povedu po mailu.

S pozdravem

JN

36

Re: Výherní automaty v městě

Pane Traurigu, držím Vám pěsti. Pokud chcete v maloměstě něco změnit, bude Vás to stát hodně sil.

37

Re: Výherní automaty v městě

Docela dobře je problematika popsaná v tomto materiálu: http://www.osbrneni.cz/wp-content/uploa … hazard.pdf

38 Naposledy upravil: h.dub (01.12.2011 11:06:29)

Re: Výherní automaty v městě

Jakub Nekolný napsal:

Docela dobře je problematika popsaná v tomto materiálu: http://www.osbrneni.cz/wp-content/uploa … hazard.pdf

Vážený pane Starosto,

nějak mi uniká smysl vašeho příspěvku? Bude se tedy něco dít? Domnívám se že míč je na vaší straně.

A osobně se přimlouvám aby se toto špinavé prádlo pralo veřejně, kupříkladu na tomto fóru, do kterého mají přístup všichni kterých se to týká.

Ostatně to je také jediná možnost, jak se kupříkladu volič, jako já, má šanci dozvědět skutečné postoje a názory volených zástupců.

39

Re: Výherní automaty v městě

Smyslem příspěvku je podat Vám ucelenou informaci o problematice regulace hracích přístrojů.

Odmítám tvrzení, že by se tady pralo nějaké špinavé prádlo.

Chci nejprve seznámit se svým návrhem zastupitele a projednat případnou průchodnost navrhovaného řešení. Ale stručně se dá říct, že se po posouzení situace přikláním k úplnému zákazu s platností od 1.1.2013. Taková časová prodleva by umožnila připravit na výpadek příjmů městský rozpočet, jednotlivé provozovatele i ministerstvo financí k ukončování licencí. Osobně bych také preferoval vznik vyhlášky dle zákona o obcích, tak jak je uvedeno ve zveřejněném manuálu.

Přeji hezký den

40

Re: Výherní automaty v městě

Tak, správně, varuj se hazardu, vzpomeň si na Jardu.