11

Re: Zatopení údolí Šembery přehradou?

Ing.Miroslav Kruliš napsal:

Dobrý den, dopravní značení v Jungmanově ulici bude obnoveno v tomto a příštím týdnu. Budou obnoveny vodící pruhy podél silnice, přechody a také značení při řazení do pruhů o kterém píšete. Navíc je zde dopravní značení svislé- dopravní značky, které ukazují obousměrný provoz v této ulici (k tomu právě tyto značky slouží, aby upozornili řidiče, že se jedná o obousměrný provoz).

Dobrý den, děkuji za odpověď. Co se týká další cedule s oznámením, že došlo ke změně v průjezdnosti ulice, bývá toto dobrým zvykem ve většině měst. Spousta řidičů, kteří tudy už jezdí roky, cedule většinou již ani nevnímají, viz. současný stav. Ale pokud je u silnice cedule Pozor změna, tak si ji většinou všichni všimnou. Bylo by to pro město příliš velkou zátěží?

Re: Zatopení údolí Šembery přehradou?

Marc33 napsal:
Ing.Miroslav Kruliš napsal:

Dobrý den, dopravní značení v Jungmanově ulici bude obnoveno v tomto a příštím týdnu. Budou obnoveny vodící pruhy podél silnice, přechody a také značení při řazení do pruhů o kterém píšete. Navíc je zde dopravní značení svislé- dopravní značky, které ukazují obousměrný provoz v této ulici (k tomu právě tyto značky slouží, aby upozornili řidiče, že se jedná o obousměrný provoz).

Dobrý den, děkuji za odpověď. Co se týká další cedule s oznámením, že došlo ke změně v průjezdnosti ulice, bývá toto dobrým zvykem ve většině měst. Spousta řidičů, kteří tudy už jezdí roky, cedule většinou již ani nevnímají, viz. současný stav. Ale pokud je u silnice cedule Pozor změna, tak si ji většinou všichni všimnou. Bylo by to pro město příliš velkou zátěží?

Dobrý den, toto není otázka na město, ale na Správu a údržbu silnic, které komunikace patří. Každopádně jim tuto připomínku předám.

13

Re: Zatopení údolí Šembery přehradou?

Pánové, kdybyste o tom tady nepsali, tak si stále myslím, který v*l to jede do protisměru :-) Jsme modelový případ, že jsem si změny vůbec nevšiml :-((((

14

Re: Zatopení údolí Šembery přehradou?

Přátelé, Vy se tady budete tak dlouho dohadovat o jednosměrkách, až nám tam tu přehradu opravdu postaví.

15

Re: Zatopení údolí Šembery přehradou?

Ing.Miroslav Kruliš napsal:

Dobrý den, toto není otázka na město, ale na Správu a údržbu silnic, které komunikace patří. Každopádně jim tuto připomínku předám.

Moc děkuji.

16

Re: Zatopení údolí Šembery přehradou?

Marek Binko napsal:

Dobrý den paní / slečno Macík,
jak jsem uvedl v počátku mého příspěvku, nejsem zastáncem stavění přehrad. Jen chci vědět, zda do budoucna existuje jiná možnost zdroje pitné vody, která nebude závislá na sezónních výkyvech. Nemyslíte, že pokud je potřeba se k nějakému problému vyjádřit (což se po mne patrně bude chtít jako zastupiteli), tak je potřeba získat co nejvíce informací? Já osobně takový přístup považuji za korektní, neboť jinak může být rozhodnutí krátkozraké a tudíž špatné.
Co se týče zobousměrnění Jungmannovy ulice, máte pravdu, že o tom jednala i komise dopravy jakožto poradní orgán rady města (pozor - komise dopravy nemá výkonnou moc!) a toto řešení většinově doporučila na zkušební dobu do 31.3.2012. Pokud podle Vás existuje lepší řešení, které negativně zasáhne méně lidí, tak šup sem s ním! Ale pokud se mám velmi zjednodušeně rozhodovat o tom, zda zvýšit bezpečí pro školáky v Kollárově nebo umožnit parkování rezidentů před jejich domem v Jungmannově, tak je to celkem jasné. Je to velmi zjednodušené přirovnání, tak mi jej promiňte. Ale jedná se o celkem klasický případ, musíme totiž hledat taková řešení, která uškodí co nejméně, přesto někomu škodit budou. Je to prostě daň za to, že chceme jezdit auty.
S pozdravem
Marek Binko

Dobrý den, pane Binko,
     ve svém příspěvku jsem se o možnosti parkování rezidentů před domy v Jungmannově a Havlíčkově ulici vůbec nezmiňovala. Nepodsouvejte mi, to co jsem nenapsala. Zdravím.

17

Re: Zatopení údolí Šembery přehradou?

Příspěvky jsou trochu mimo!Toto je téma o Šembeře a o Dolánkách.....!!!!!Diskutujete tu uplně o něčem jiném.

Re: Zatopení údolí Šembery přehradou?

Jakub Nekolný napsal:

Tuším, že v loňském roce město nechalo provést v Dolánkách průzkumné vrty. Výsledkem vrtných zkoušek bylo zjištění vydatných a kvalitní spodních zdrojů pitné vody. Také čerpání spodní vody, její úprava a transport vyjde mnohem levněji, než stavba takovýchto monstrózních akcí. A to se vůbec nezmiňuji o unikátní lokalitě s obrovskou přírodní a historickou hodnotou.

P.S. Problematiku jsme dnes projednávali na poradě vedení a dostane se na program prosincového jednání zastupitelstva města.

V nedlouhé minulosti byly někde zmínky o získání městské vody i od Vodovodů a kanalizací Nymburk, je to reálné? Jistě by to bylo pro Český Brod výhodné  i s ohledem na výrazně nižší ceny (1. SčV: http://www.1scv.cz/clanek/ceny-vodneho- … -2011.html X VaK Nymburk: http://www.vak-nymburk.cz/index.php?parent=23).

19

Re: Zatopení údolí Šembery přehradou?

Tak to by tu ještě chybělo. Samozřejmě, že jsou v Dolánkách zdroje pitné vody. To poslední co zbylo v okolí Č.Brodu jsou právě Dolánky, kde byla, podotýkám byla moc krásná příroda. Jak dnes vypadá les by člověk brečel, neustále se těží, podotýkám hlavně duby, buky a zdravé stromy v každé roční době. Krádeže za bílého dne kde vám najede auto až do lesa, to je prostě úplně normální.A ještě výmysl s přehradou. Zklikvidujte to poslední, hlavně, že se na tom někdo pěkně napakuje. Je to zrůdnost a ta příroda je přitom tak důležitá ......

20

Re: Zatopení údolí Šembery přehradou?

Dle mého názoru žádná přehrada v Dolánkách nebude.
Les je v mn ohem lepším stavu než byl před dvaceti či deseti lety. Odpověď o stavu lesa Vám zpracuje odborný lesní správce.
Těžba v lese se řídí desetiletým lesním plánem a předem jsou vytipované lokality, které se budou těžit. Město má na těžnu v lesích zpracovanou směrnici, která obsahuje i lokality, kde se kácet nebude.
Jestliže víte o krádežích v lese, je potřeba konkrétní případ zachytit (např. vyfotit, zapsat si SPZ či zavolat městskou policii), takto obecné tvrzení je naprosto k ničemu.