1

Téma: dozor na přechodech

Před nedávnem byly letáčky,že se schánějí lidi na dozor u přechodů.Už to funguje?Protože to bylo někdy už před měsícem.Přihlásil se vůbec někdo?

2

Re: dozor na přechodech

Přihlásili se dva lidé. V dohledné době budou proškoleni a uzavřeme s nimi smlouvy.

3

Re: dozor na přechodech

Je to bohužel trošku smutné, že chceme po zvolených zastupitelích, aby nám zajistili bezpečnost a sami pro to zase tam moc neděláme. Tímto si sypu popel na hlavu i sama sobě, ale bohužel pracuji 6 dní v týdnu, samozdřejmě, že nejsem jediná, ale jako zaměstnaná si stoupnout na přechod nemám kdy.
Napadlo zda by se tato činnost nedala využít jako součást veřejně prospěšných prací, ale to by asi nešlo. Jen nápad.

4

Re: dozor na přechodech

Jako veřejně prospěšné práce......Většinou je vykonávají lidé,kterým bych moc nedůvěřovala........

Re: dozor na přechodech

kvítko napsal:

Jako veřejně prospěšné práce......Většinou je vykonávají lidé,kterým bych moc nedůvěřovala........

Dobrý den, jedná se o dva druhy prací a tím i pracovníků. Pracovníci určených na veřejně prospěšné práce jsou lidé, kteří pracují například u nás v Technických službách Český Brod jako sezonní pracovníci od dubna do listopadu, úřad práce tato místa vytvoří a z větší části posílá na tyto pracovníky finance. Jedná se o dotační projekt. Tito pracovníci jsou vybíráni a je na ně spolehnutí. Dalšími pracovníky jsou ti, kteří vykonávají veřejnou službu a musí si odpracovat minimálně 20 hodin - 30 hodin  za měsíc, aby jim byli vyplaceny vyšší dávky. Takže je zde určitý rozdíl.

6

Re: dozor na přechodech

Až takhle sem to nemyslela.Jen,že by to asi nějak nebylo možné.Zrovna u TS jsou lidé spolehliví.To je pravda.Ale kde takové lidi pořád brát?Měla jsem spíš na mysli tu druhou skupinu

Re: dozor na přechodech

kvítko napsal:

Až takhle sem to nemyslela.Jen,že by to asi nějak nebylo možné.Zrovna u TS jsou lidé spolehliví.To je pravda.Ale kde takové lidi pořád brát?Měla jsem spíš na mysli tu druhou skupinu

Dobrý den, víte z mojí vlastní zkušenosti - pracovníci, kteří vykonávají veřejnou službu jsou někteří opravdu nespolehliví, to máte naprostou pravdu. Jsou ale mezi nimi lidé, kteří  si hodiny opravdu poctivě odpracují, ale je jich určšitě méně. To samé je skupina vykonávající alternativní tresty, velké procento ví, že ty hodiny musí odpracovat za každou cenu. A oni je odpracují nebo končí někde úplně jinde.

8

Re: dozor na přechodech

Proč není dozor na více přechodech?Proč se do toho nenaženou lidé přihlášení na pracovním úřadě?Je tam přihlášeno určitě plno lidí spolehlivých.

9

Re: dozor na přechodech

Já to nabízel synovi. On se mne zeptal, zda nejsem magor. Tak nevím.

Born stupid? Try again!

10

Re: dozor na přechodech

A proč?vždyť je to honorované.Počítám,že tak tisícovka za měsíc.A to by za těch 45 minut denně třeba stálo,ne.