Téma: Výherní automaty v městě

Dobrý den všem,

rád bych touto cestou otevřel diskusi ohledně regulace výherních automatů v Českém Brodě.

Strategický plán města předpokládá, že počet rizikových objektů jako jsou herny, by měl být v budoucnu snižován. Přesto město dosud nemá žádnou regulující vyhlášku, jen vyhlášku upravující poplatky za umístění automatů.

Na základě toho jsem pro nadcházející jednání zastupitelstva připravil návrh takové vyhlášky, jejíž cílem by bylo postupně vytlačit výherní automaty z historického centra a zároveň i omezit dobu, kdy mohou být automaty v provozu (v odpoledních hodinách by nemohly být zapnuty).

Uvítám jakékoliv podněty k této problematice, aby byly na jednání zastupitelstva zohledněny návrhy a připomínky občanů obce.

Návrh vyhlášky včetně důvodové zprávy a shrnutí stávajícího stavu naleznete zde www.cosedejevceskembrode.webzdarma.cz/cb/vyhlaska_automaty.pdf

Příjemný den.

Traurig

2

Re: Výherní automaty v městě

Myslím že poslední kapkou je nově otevřená herna naproti škole na náměstí...
o přestávkách či po škole není na škodu si hodit pár drobných do automatu...
sad

3

Re: Výherní automaty v městě

Máte pravdu tato herna je opravdu nevhodná, mám jí na seznamu jako bod k projednávání na příštím zasedání komise prevence kriminality. Měla jsem to " štěstí", že jsem při nedávné dopolední nedělní procházce po městě, viděla "vypadnout" občana poněkud znaveného, který vyvrhl obsah svého žaludku asi 10 metrů směrem k  Z.Š., bylo 11, 30, což je obyčejně doba kdy třídy končí vyučování.

4

Re: Výherní automaty v městě

Dobrý den,

chtěla jsem se zeptat, jak to vypadá s navrhovanou vyhláškou?

Re: Výherní automaty v městě

Dobrý den,

koaliční většinou byl návrh vyhlášky stažen z programu a "vrácen k přepracování". Na jednání zastupitelstva bylo zejména konstatováno, že

1) vyhláška nevyřeší problém kriminality a proto je zbytečná (předseda Komise prevence kriminality p. Fischer)
2) návrh má být projednán v širší komunitě, zejména s provozovateli (místostarosta Janík, starosta města)
3) jedná se o velký zásah do podnikatelské sféry, problém je spíše s lidmi, kteří do heren chodí, než s hernami (radní Vlasák, p. Majer)

Výsledkem je, že se návrh bude přepracovávat, možná se to na to zřídí pracovní skupina. Trošku mi to připomíná řešení ve stylu sira Humphreyho Applebyho - chceme-li, aby se nic nevyřešilo, založme na to specielní skupinu.

Hezký den,

Traurig

6

Re: Výherní automaty v městě

Herní automaty jsou společně s drogami naprosto jednoznačně jednou z hlavních a původních příčin kriminality ve městě. Kdo hráče těchto strojů vídá, velmi dobře ví, že jsou to z valné většiny individua nezaměstnaná a/nebo diplomaticky řečeno nepřizpůsobivá. Otázka kde na svůj koníček berou peníze je tak předem zodpovězena.

Proto si myslím, že má v podobných případech jít jakákoliv ekonomická rozvaha volených zástupců občanů nekompromisně stranou, a to přesně v zájmu většinového obyvatelstva. Pokud představitelům města není v této otázce jasno, doporučuji referendum, pokud tedy již zapomněli na výsledky svého nedávného průzkumu sentimentů místního obyvatelstva.

P.S. Ad reakce našeho zastupitelstva - co (ale hlavně kdo) je (a byl) kde zbytečný, nechávám zcela na posouzení každého z nás majitelů volebního práva. No a hlášky typu "zásah do podnikatelské sféry" patří už k takovému tomu roztomilému koloritu našich pseudokonzervativců. V tomto případě však vyvolávají pouze smutný úsměv a překvapí jen, že podobné mantry osvojované si a upevňované na okresně-krajských stranických dýcháncích vítězí nad prostým zdravým rozumem. Pánové bedny patrně vlastní nebo provozují. Či snad dokonce sami hrají? Já vím, trh se reguluje sám, to už jsem (bohužel) také někde slyšel...

sad a sad

7

Re: Výherní automaty v městě

A pánové Vlasák a Majer chtějí být opětovně zvoleni,nebo plánují něco jiného?

8 Naposledy upravil: Gamibo (01.11.2011 18:19:58)

Re: Výherní automaty v městě

V žádném případě nebyla vyhláška stažena, protože by nebyla potřeba, ale jak bylo na zastupitelstvu řečeno, tak má vstoupit v platnostnový nový loterijní zákon tudíž schvalování vyhlášky je předčasné. Jako matka i jako občan bych byla ráda, kdyby zde takové zařízení nebylo, ale bohužel také vím, že licence k provozování heren uděluje ministersvo financí tudíž do městské kasy nepříjde ani koruna. Povolené automaty městem se vracení zpět do rozpočtu města a město s vybranými financemi počítá. Takže zrušení či jakékoliv omezení ze dne na den je finanční ztráta pro plánované aktivity města. V tomto duchu byla vedena diskuze k tématu vyhláška.

Re: Výherní automaty v městě

Gamibo napsal:

V žádném případě nebyla vyhláška stažena, protože by nebyla potřeba, ale jak bylo na zastupitelstvu řečeno, tak má vstoupit v platnostnový nový loteriiní zákon tudíž schvalování vyhlášky je předčasné.

Dobrý den,

aby nebylo pochyb, jaké padly argumenty, přikládám zápis z jednání zastupitelstva www.cosedejevceskembrode.webzdarma.cz/cb/zapis.pdf od str. 12 je možné sledovat průběh diskuse na téma vyhlášky. S novým loterijním zákonem stažení návrhu opravdu nesouviselo.

Hezký den

Traurig

10 Naposledy upravil: Gamibo (01.11.2011 18:19:25)

Re: Výherní automaty v městě

Na uvedém zastupitelstvu jsem byla a znám vyjádření i komise prevence kriminality. Předseda komise upozorňoval na nový loterijní zákon na zastupitelstvu, jak je i zřejmé z výše uvedeného zápisu.