1

Téma: Investice

Dobrý den,
dočetl jsem se, že město získalo dotaci na část rekonstrukce "Přednádraží" (13mil.) a Cukrovarské ulice (18.mil.), to je dobrá zpráva, blahopřeji. Chci se ale zeptat na další investiční plány v nejbližší době a zejména na obnovu centra města, která je tím asi opět o něco posunuta. Děkuji.

2

Re: Investice

Já myslím,že ve zmiňovaných končinách se neinvestovalo hoooodně dlouho.A určitě by si ta místa zasloužila trochu obnovy.Co konkrétně byste chtěli teď momentálně obnovit v centru města?Mě tam nic akutního nenapadá.

3

Re: Investice

Např.dlážděná ulice v centru města (je tam škola) je krásně zrekonstruovaná, každý baráček svítí novými barvami, a ulice u námestí je smutná a šedivá. Je škoda, že naše městečko nemá žádný "kolorit"..

4 Naposledy upravil: trautenberk (18.10.2011 11:10:48)

Re: Investice

Dobrý den, to je menší polovina Husova náměstí - tak by to mělo být všude, myslím si že i v širším centru. Myslím, že hezké náměstí je pro každé město základní podmínka úspěšného rozvoje, taková hlavní vizitka, která rozhoduje o tom, jestli se sem budou stěhovat lidé, jestli sem budou přicházet podnikatelé. A co je podstatné a v této době aktuální: je známo (to není z mé hlavy), že vzhled města a celkové prostředí zásadně ovlivňuje míru kriminality. A to až do té míry, že se dá spíš oželet chybějící vodovod nebo štěrk v některé okrajové uličce. Řada okolních měst, i meších než Brod (Bělá pod Bezdězem, Benátky, Kouřim, St. Boleslav, Čelákovice, Říčany, G.Jeníkov) centra opravená mají. Pokud se ptáte, co si myslím, že se má obnovit, tak úplně všechno: ulice, chodníky, mobiliář, vytvořit opravdové veřejné prostranství - forum - které dnes například na náměstí Arnošta z Pardubic úplně chybí. A fasády na domech. Což je sice věc vlastníků, ale město tomu může hodně pomoci systematickou prací a podporou, nejen finanční. A též se starat o své nemovitosti, neboť městské budovy nemají zrovna bezvadný make up. Nejen aby se tu dalo dobře žít, ale aby se tu líbilo i návštěvníkům.