1

Téma: Naučná stezka Údolím Šembery

Už jste si prošli naučnou stezku Údolím Šembery?    
Stezku jsem si projel na kole od hradu Šember, stezka se mi velice líbila, jen místy jsem měl problém najít značení, a to hlavně v místě podchodu pod „Kolínskou“ a dál kolem fotbalového hříště. Protože jsem tušil kudy stezka vede, neměl jsem problém se na trasu napojit, nemístní si to asi ale namíří přímo na fotbalové hřiště. Myslím, že v tomto místě chybí značka a nebo je pouze v opačném směru.

Dále brod u Podviňáku, škoda že nelze přejet kolmo :-(

2

Re: Naučná stezka Údolím Šembery

Tak já se na to chystám možná dnes, odvezu syna do školky a budu pokračovat na kole, jen se teda bojím, že se někde ztratím:)

3

Re: Naučná stezka Údolím Šembery

Tak jsem zpět, někde se stala chyba a já vyjela u Kostelce:))
No ale krajina tam je pěkná, mám spousty fotek. A plně souhlasím se špatným značením! Chvílema mi to přišlo jak dětská etapovka, kde se hledají značky:)

4 Naposledy upravil: Frankovka (06.10.2011 12:25:35)

Re: Naučná stezka Údolím Šembery

http://www.stezky.info/naucnestezky/ns- … embery.htm

dole je mala mapa :-)

5

Re: Naučná stezka Údolím Šembery

No jo, mapa tam je, ale to aby se člověk na to připravil předem, důkladně nastudoval, a nespoléhal se na značení..Já např.jela přes Přehvozdí.Někde se mi ztratilo značení a jela jsem po modré, pak po žluté:)) Ale i tak to bylo pěkný

6

Re: Naučná stezka Údolím Šembery

Já bych tohle znovu otevřela.Šli jsme směr od Podviňáku a za podchodem pod silnicí jsme byli v .....a samozřejmě jsme došli na hřiště:-))Ještě to tam pořádně neoznačili......Mapa je sice dobrá věc,ale dost turistů ji sebou nenosí a spoléhá na značení.Nebo jde na výlet jen tak a zkouší,kam co vede.

7 Naposledy upravil: Frankovka (10.05.2012 07:49:33)

Re: Naučná stezka Údolím Šembery

lysolka napsal:

Já bych tohle znovu otevřela.Šli jsme směr od Podviňáku a za podchodem pod silnicí jsme byli v .....a samozřejmě jsme došli na hřiště:-))Ještě to tam pořádně neoznačili......Mapa je sice dobrá věc,ale dost turistů ji sebou nenosí a spoléhá na značení.Nebo jde na výlet jen tak a zkouší,kam co vede.

Tenhle úsek je špatně značený.
Některé zastávky naučné stezky jsou už poničené:(

8

Re: Naučná stezka Údolím Šembery

Frankovka napsal:
lysolka napsal:

Já bych tohle znovu otevřela.Šli jsme směr od Podviňáku a za podchodem pod silnicí jsme byli v .....a samozřejmě jsme došli na hřiště:-))Ještě to tam pořádně neoznačili......Mapa je sice dobrá věc,ale dost turistů ji sebou nenosí a spoléhá na značení.Nebo jde na výlet jen tak a zkouší,kam co vede.

Tenhle úsek je špatně značený.
Některé zastávky naučné stezky jsou už poničené:(

No spíš to není VŮBEC dobře označené.Občas tápu i v Dolánkách....

9

Re: Naučná stezka Údolím Šembery

A teď z jiné strany, líbí se Vám, že na cestě od Pivovaru směrem k hřišti je vysypaná silniční drť? osobně si myslím, že je to nešťastná volba materiálu ke zpevnění cesty, která byla často podmáčená. Nejen, že se  nehodí na přírodní cestu, ale jet zde na kole nebo kočárkem, je docela zádrhel, sama kočárkuji a na dané cestě jsem už dvakrát píchla. Takže z mé strany jde docela o zklamání.

Re: Naučná stezka Údolím Šembery

vatka napsal:

A teď z jiné strany, líbí se Vám, že na cestě od Pivovaru směrem k hřišti je vysypaná silniční drť? osobně si myslím, že je to nešťastná volba materiálu ke zpevnění cesty, která byla často podmáčená. Nejen, že se  nehodí na přírodní cestu, ale jet zde na kole nebo kočárkem, je docela zádrhel, sama kočárkuji a na dané cestě jsem už dvakrát píchla. Takže z mé strany jde docela o zklamání.

Dobrý den, nejedná se o silniční drť, ale recyklát z frézování vozovek. Ale o to nejde. Povrch se musí několikrát uválcovat a právě v teplém počasí dojde k jeho stmelení. Naposledy se provádělo válcování minulý čtvrtek. Také já bych si představoval jiný povrch (třeba jako v parku u Pivovaráku), ale bohužel, musíme pracovat s tím, co nám umožňují finanční prostředky. Každopádně dojde ještě k opakovanému uválcování povrchu.
Přeji hezký den