11

Re: Obchody, služby do 17h:-(

Michal Fokt napsal:

tak na druhou stranu v sobotu dopoledne bývá v Brodě docela živo, nebo aspoň bývalo, co si pamatuju, když se sem sjely okolní vesnice a nákupy a případně chalupáři... ale to asi nesouvisí s tou 17.hodinou.

správně je bývalo a to málo co zůstalo je sezónní záležitost...

12 Naposledy upravil: penek (12.02.2011 09:04:10)

Re: Obchody, služby do 17h:-(

Ale no tak, fňuk, fňuk, pokud má obchod do 5, no tak asi má v těch pět vyděláno, zejména, když v 1650 už je mezi dveřmi koště a vytírá se. Ty supermarkety jsou trochu pravda, trochu ale pohodlná výmluva. Pokud existuje malý obchůdek na rohu, který má otevřeno téměř 24/7 a kde vždycky pořídím půlku chleba, plechovku fazolí a láhev vína (denní stravní dávka doporučená WHO pro mírný klimatický pás), a jsem v něm navíc z chalupy pěšky za 10 minut, tak mě do těch vašich penilýdlů nedostanou ani párem rohlíků v akci. A parkování ve městě? Diskutujeme tady Broďáci o drobných každodenních nákupech nebo ne? Na náves je to pěšky z jakéhokoliv místa ČB maximálně 15 minut. Já vím, je to dálka. Tak asi tak.

13

Re: Obchody, služby do 17h:-(

Cožpak naše obchody, to je jednou tak.
Stejně končí na úřadě, stejně končí finančák.
Proto vidím jednoznačné českobrodské štěstí,
že se aspoň činí cikán v somrování na náměstí.
Bez ohledu na sobotu, bez ohledu na neděli.
Chce jen půjčit, prodat čórku. To člověka poveselí.

Born stupid? Try again!

14

Re: Obchody, služby do 17h:-(

Víte ono je to tak... Já, jakožto spolumajitel specializovaného maloobchodu v centru města, jsem také smutný, že obchody zavírají tak brzy. Ta 18.h by byla určitě fajn. A také jsme to zkusili, dokonce podpořili letákem, billboardem... Ale odezva byla po 7 měsících tak malá, že jsme se opět vrátili na 17.h. Takže to vůbec není o tom, že už v těch 17h by bylo vyděláno, ale zájem lidí nebyl. Spíš mě velmi překvapuje, že i po 20-ti letech po revoluci mnoho obchodů dodržuje polední pauzu!?? V dnešní době je to hodně velký luxus. Takže my máme otevřeno od 8h do 17h a na zákazníky se těšíme... Mimochodem - ten obchod s koštětem ve dveřích v 16.50 znám a raději tam moc nechodím. Takhle se obchod nevede. A jen doufám, že maloobchod v Brodě neumře. Je to pouze na těch obchodnících, jak se budou snažit. My děláme opravdu maximum.

15

Re: Obchody, služby do 17h:-(

Nevím, možná máte v něčem pravdu Davide. Nicméně si myslím, že ta 17. hodina je již dlouho zažitá a proto jen pomalu budou občané vnímat změnu k lepšímu - tedy prodloužení otevírací doby u obchodů, ať již jde o prodej nebo služby. Normálně přijíždím do Č.B. v 16,47. To znamená, že i kdybych chtěl do nějakého obchodu zajít, v zásadě nemám šanci. Takže boty šoupnu do tašky a vezu s sebou do Prahy, abych je dal opravit. A s nákupem je to podobné.
     Hezký den.

16

Re: Obchody, služby do 17h:-(

Trochu OT.Ale není zbytečné mít v ta malém městě 5 drogerií?A k tomu plno smíšených obchodů,kde se drogerie taky prodává?A ještě k tomu tři na jednom fleku-téměř vedle sebe.A mimo to koukala jsem ,že i přibyl další vietnamský obchod s potravinama.Kdo to proboha povoluje?

17

Re: Obchody, služby do 17h:-(

kvítko napsal:

Trochu OT.Ale není zbytečné mít v ta malém městě 5 drogerií?A k tomu plno smíšených obchodů,kde se drogerie taky prodává?A ještě k tomu tři na jednom fleku-téměř vedle sebe.A mimo to koukala jsem ,že i přibyl další vietnamský obchod s potravinama.Kdo to proboha povoluje?

Milé kvítko, jak zbytečné? Myslíte si, že mít vedle sebe více jak tři obchody se stejným sortimentem potřebuje povolení? Nebo vám v nich vadí personál nějaké konkrétní národnosti? No a pokud bude v Brodě drogerií 157, tak je asi po jejich zboží poptávka, když se na trhu udrží, nemyslíte? A nemyslíte také, že konkurence může někdy vést k lepším službám? Z vámi zmiňovaných obchodů já osobně chodím pouze do jednoho, ty další mě z různých důvodů (většinou lehce až středně nakyslé obličejíky prodávajících milostpaní) odradily.

18

Re: Obchody, služby do 17h:-(

Tak kdysi (za první republiky) tu určité regulace co do počtu živností (např. hospody) byly, ale dnes je už situace nejspíše jiná, důležité je zda si ten který obchod na sebe vydělá (pokud jej majitel neprovozuje ve svém domě).

19

Re: Obchody, služby do 17h:-(

To je taky dobře když do toho blbeho Brodu jezdi vlaky z Prahy každou hodinu!! Tak at nakoupi v Praze a je to v ostatnich městech zaviraji taky v 17:00 a to sou dal od Prahy a od blbeho Brodu!!

20

Re: Obchody, služby do 17h:-(

ProtiBrodak napsal:

To je taky dobře když do toho blbeho Brodu jezdi vlaky z Prahy každou hodinu!! Tak at nakoupi v Praze a je to v ostatnich městech zaviraji taky v 17:00 a to sou dal od Prahy a od blbeho Brodu!!

Nešlo by tuto myšlenku přeložit do češtiny? Případně doložit vysvětlivky pojmů pro nás, kteří hůře chápeme (např. ten vlak každou hodinu)?

Born stupid? Try again!