1

Téma: Havarijní stav budovy cukrovaru...

Dobrý den,
včera jsem si u budovy cukrovaru všimla spadlého kusu zdi. Nebo možná střechy. Každopádně na zemi leží betonovo-cihlový kus, o velikosti cca 70cm.. To je opravdu nutné riskovat zdraví lidí, nebo nedej bože dětí, kteři tudy každý den prochází? Co kdyby to spadlo mamince do kočárku?
Je naplánovaná rekonstrukce budovy?

Dále prosím o dodání informací, ohledně plánované stavby hypermarketu Tesco.
Děkuji

2

Re: Havarijní stav budovy cukrovaru...

To je pravda, ta budova je v dezolátním stavu, bylo by dobré zjistit vlastníka a upozornit ho na závažnost situace.

3

Re: Havarijní stav budovy cukrovaru...

Vlastník o problému ví a připravuje demolici objektu. Bohužel v domě je obsazená ještě jedna bytová jednotka a zatím se nepodařilo sehnat bytovou náhradu.
Obchodní centrum Český Brod je ve stádiu územního řízení.

4

Re: Havarijní stav budovy cukrovaru...

Možná zde došlo k drobné nepřesnosti. Budova, ze které čas od času upadne kus zdiva není ta obytná naproti nádraží, ale až ta veká výrobní budova směrem k Liblicím. Ta bezprostředně sousedí s chodníkem a zvláště ve větrných dnech, nebo když taje sníh a led, zde není radno se pohybovat.

5 Naposledy upravil: trautenberk (12.07.2011 18:00:52)

Re: Havarijní stav budovy cukrovaru...

Dobrý den, bourat bývalou správní budovu cukrovaru je holý nesmysl a město by mělo být poslední, kdo z toho má radost zvlášť, vidíme - li, jak to vypadá se zbytkem areálu. Proluka na roky a roky. Ten dům je (byl by, kdyby byl udržován) hezký a k tomuto místu neodmyslitelně patří. Určitě jej lze opravit a do nějakého budoucího záměru, pokud jím nebude obvyklý shluk logistickomarketových plechových krabic anebo solární park, zapojit. Je to poslední část cukrovaru, poslední památka na brodské cukrovarnictví. Je téměř jisté, že nic lepšího na jejím místě nevyroste.

6

Re: Havarijní stav budovy cukrovaru...

trautenberk napsal:

Dobrý den, bourat bývalou správní budovu cukrovaru je holý nesmysl a město by mělo být poslední, kdo z toho má radost zvlášť, vidíme - li, jak to vypadá se zbytkem areálu. Proluka na roky a roky. Ten dům je (byl by, kdyby byl udržován) hezký a k tomuto místu neodmyslitelně patří. Určitě jej lze opravit a do nějakého budoucího záměru, pokud jím nebude obvyklý shluk logistickomarketových plechových krabic anebo solární park, zapojit. Je to poslední část cukrovaru, poslední památka na brodské cukrovarnictví. Je téměř jisté, že nic lepšího na jejím místě nevyroste.

Já jsem ale opravdu myslela tu druhou budovu, protože nejen já se pod ní bojím chodit,a to nemluvím o zimě, kdy ze střechy padá vše, od okapů přes rampouchy, a jak už jsem psala, i cihlovo betonový pás, o velikosti zhruba 50 cm..

7

Re: Havarijní stav budovy cukrovaru...

Dobrý den,
k "bublais" se připojuji, chodit po chodníku podél  budovy bývalého cukrovarského skladu je skutečně nebezpečné v létě i v zimě, o tom se tedy rozepisovat nebudu. Dalším problémem je trvalé znečištění tohoto úseku pískem, škvárou a event. dalším materiálem, který z budovy permanentně  opadává.  A to  vše uklízí TS za peníze daňových poplatníků. Když zaprší, to je opravdu radost tudy chodit, boty jako z pole a za krk Vám crčí voda ze střechy.
Proto vznáším dotazy na pana starostu:
1)Jakým způsobem zajistíte bezpečnost občanů, kteří tudy procházejí?
2)Jak postupujete proti těmto nezodpovědným firmám, které znečišťují své okolí?
Za odpověď děkuji.

8

Re: Havarijní stav budovy cukrovaru...

Svolám místní šetření za účasti zástupce vlastníka a pokusím se dohodnout na dalším postupu.

9

Re: Havarijní stav budovy cukrovaru...

Za všechny moc děkuji.

10

Re: Havarijní stav budovy cukrovaru...

Jestli je ten havarijní stav jako silnice na Liblice tak to musí tedy vypadat. Dvanáct let bydlím v Liblicích a 12 let jezdím po Klučovský.