1

Téma: Dá se v Brodě sehnat práce?

Dobrý den, moje otázka je trochu nesmyslná, ale nedá mi to se nezeptat. Je možné v Brodě sehnat práci, jako prodavačka (mimo supermarkety) nebo jako administrativní pracovnice, pracovnice v cestovní kanceláři, na úřadě a podobně? Mám SŠ turismu a služeb, a nechci a nemůžu, být nucená do práce dojíždět..
Mám pocit, že kromě vietnamců, hospod a důchodkyň, hřejících si místečko až dokonce, je to celkem nemožné..
Poohlížím se po práci už 2.měsíc a stále nic:(

2

Re: Dá se v Brodě sehnat práce?

Já se po přijatelné práci v Brodě poohlížím ještě déle.Asi 3 roky.......Hledám totiž částečný úvazek-jsem v ČID,mám dvě malé děti,jsem samoživitelka a jedno z dětí je dlouhodobě zdravotně handicapované.Naprosto nemožné-část.úvazek vůbec neexistuje!Takže nejste v tom sama.

3

Re: Dá se v Brodě sehnat práce?

Takže zřejmě důchodci a vietnamci to mají napořád...Ach jo, mám taky malé dítě, a než ho z Liblic dovezu do Mš v Sokolské ulici, a dojedu do Kolína nebo do Prahy, musela bych pracovat nejdřív od  devíti..A to je tak na mě někdo zvědavej..
No ale asi se nedá nic dělat...

4

Re: Dá se v Brodě sehnat práce?

Dostupná práce pro normálního člověka a dostupné byty pro normálního Čecha s podprůměrným příjmem - to prostě v Brodě n e e x i s t u j e!

5

Re: Dá se v Brodě sehnat práce?

A co takhle na sobě zkusit změnit jedno ze slov:

dostupná
normální
dostupné
normální
podprůměrný

Aha?

6

Re: Dá se v Brodě sehnat práce?

Souhlasím.
Nevím jestli zde Kvítko s Bulblaisem naříkají a nebo si chtějí říct o práci.
To Bublais: V Praze práce od 9h se sehnat dá...

penek napsal:

A co takhle na sobě zkusit změnit jedno ze slov:

dostupná
normální
dostupné
normální
podprůměrný

Aha?

7

Re: Dá se v Brodě sehnat práce?

Kdybych si tady chtěla říct o práci, tak si o ní řeknu. Navíc si myslím, že od toho tady je rubrika PRÁCE, kam jsem mimochodem před pár měsíci psala. Mě to jen zajímalo, protože (nemyslím to špatně) ale mám pravdu, když řeknu, že skoro v každém obchodě je paní důchodového věku, (papírnictví, hračkářství, second handy..) a nebo lidi,kteří tu pracují dlouhodobě.
Podotýkám, že jsem NORMÁLNÍ, práci vzhledem ke svému vzdělání bych brala i PODPRŮMĚRNOU, a rozhodně v rodině nemáme PODPRŮMĚRNÝ plat..Aha?
Psala jsem, že dojíždět nemůžu a nechci, mám 2,5 letého syna.

8

Re: Dá se v Brodě sehnat práce?

tak snad až půjde za půl roku do školky, bude třeba to lepší...

9

Re: Dá se v Brodě sehnat práce?

No bohužel se paní bude asi muset vracet před 16:30, aby jej vyzvedla ze školky. A práce od 9:00-16:00 je asi jako šafránu.

10

Re: Dá se v Brodě sehnat práce?

Michal Fokt napsal:

tak snad až půjde za půl roku do školky, bude třeba to lepší...

tak to určitě lepší nebude, spíš horší, ale to nemůže pochopi každý jak je to když jsou malé děti