1

Téma: úprava dopravního značení Žitomířská

Zdravím, dnes jsem se tady http://www.cesbrod.cz/media/8/05_pdf/19 … %20d.z.pdf dočetl, že se chystá změna dopravního značení v ulici Žitomířská, resp. od křížení s ulicí Komenského až někam k zastávce "Muzeum" se ulice směrem na Štolmíř osadí značkami "Zákaz zastavení". Přesně tam bydlím, v pořádku, auto přeparkuju, jen mne napadá, nestačila by značka "Zákaz stání"? Takto zkomplikujete každodenní rituál desítkám rodičů, kteří vezou prvnáky a druháky do školy autem/celkem osm tříd/ , doposud zastavili, doprovodili a pokračovali, když necháte tuto možnost pouze v jednom směru, budou zmatky...Nestačil by tedy "Zákaz stání"? Rovněž u MUDr.Blažkové by si pacienti mohli v klidu nastoupit. Díky.T.

2

Re: úprava dopravního značení Žitomířská

Dobrý den,
tento problém jsme řešili na komisi dopravy dne 10.1.2011, viz zápis  http://www.cesbrod.cz/media/pdf/komdop/ … 100111.pdf Souhlasím s Vámi, že je opatření velmi omezující (měl jsem naprosto stejný dotaz), nicméně k zákazu zastavení bylo přikročeno právě z toho důvodu, že zastavující auta rodičů žáků (nikoliv zaparkovaná auta) brání průjezdu ostatních aut a autobusů. Osobně se mi toto opatření moc nelíbí, nicméně nebylo nalezeno jiné vhodnější opatření.

3

Re: úprava dopravního značení Žitomířská

Zdravím, značky instalovány, autobusová zastávka Muzeum funguje nadále.
Jak oni to vlastně autobusáci dělají, když nesmějí zastavit v zastávce??? :-)
Fajn den.T.

4

Re: úprava dopravního značení Žitomířská

Dobrý den,
značka "Zastávka autobusu" přerušuje platnost značek „Zákaz zastavení“, „Zákaz stání“ a  „Parkoviště“. Tak praví vyhláška č. 30/2001 Sb., kterou se provádějí pravidla provozu na pozemních komunikacích a úprava a řízení provozu na pozemních komunikacích. Předpokládám, že nejste držitelem řidičského oprávnění, protože toto je základní znalost dopravních značek :-)
S pozdravem
Marek Binko

5

Re: úprava dopravního značení Žitomířská

hůůů, držitel ŘP jsem, ale už dlouho :-) Díky za vysvětlení, bylo mi divné, že by autobusáci v klidu porušovali. Jinak musím uznat, že úprava se povedla, žádné /mnou očekávané/ kalamity nenastávají, ulice je opravdu lépe průjezdná. Díky a fajn den.T.

6

Re: úprava dopravního značení Žitomířská

Myslím,že toto byl dobrý nápad.Pokud zastavovali auta v obou směrech,byla situace často nepřehledná a občas vznikal chaos.Opravdu se kolikrát nedalo projet.Potom byly problémy i s přecházením.Sice rodiče vozící děti do školy brblají,ale za čas si zvyknou.Jen mne zaráží,že i rodiče,kteří bydlí a jsou doma nebo i pracují v Brodě,mají potřebu vozit děti do školy autem.Takovým rodičům bych vzkázala:"nechte auto doma-chce to kondici!"

7

Re: úprava dopravního značení Žitomířská

Dobrý den. Také bych měla jeden dotaz k Žitomířské, přesněji onomu semaforu. Dnes jsem šla kolem 9.15 směrem od ZŠ dolů z kopce, když mě předjelo auto. Panel napojený na semafor ukazoval 74km/h. Auto trochu zpomalilo na 68km/h a já si v duchu říkám: No, tak ty si dole na semaforu postojíš!" Ale chyba! Nepostál! Na zelenou si to profrčel klidně dál. Za to si tam postálo jiné auto, které sice jelo 43km/h, ale tomu tam ta červená skočila. Mohl by mi tedy někdo kompetentní napsat, kdo má reakční dobu semaforu na starost a zda by bylo možné tuto dobu upravit? U ZŠ pod penzionem mi denně přechází 2 děti přes Žitomířskou, nechci aby se na ně někdo řítil sedmdesátkou z kopce. Děkuji Martina Benáková

8

Re: úprava dopravního značení Žitomířská

Dobrý den,
ptal jsem se na popisovanou situaci reakce semaforu vedoucího odboru dopravy pana Ing. Pohůnka. Existuje několik možností, jak mohlo k popisované události dojít. Záleží na tom, kde přesně se nacházela měřená vozidla, jakou mezi sebou měla vzdálenost a zda první vozidlo náhodou neupravilo rychlost jízdy před samotným semaforem, protože i ten má svoje vlastní čidlo a v takovém případě takové vozidlo mohlo projet na zelenou. Červená tomu druhému vozidlu mohla skočit z několika důvodů, ale skutečně záleží na konkrétní situaci. Pro jistotu je již objednána kontrola celého zařízení od firmy, která prováděla instalaci (GOMOS CZ spol. s r.o.).
S pozdravem
Marek Binko

P.S. Děkuji panu Ing. Pohůnkovi za poskytnutou informaci.

9

Re: úprava dopravního značení Žitomířská

Dobrý den. Děkuji za odpověď a prosím následně o zveřejnění výsledků oné kontroly. S pozdravem M. B.