41

Re: oprava silnic

Jan Souček napsal:

Jako řidič jsem taktéž nespokojen se stavem silnic v našem městě, ale můžu říct, že to je všude, kromě Prahy, stejné, třeba ta šílená zatáčka na 101čce z Úval na Říčany... Využil jsem tedy odkazu pana Nekolného a napsal přes web dotaz na středočeský kraj ;o)

"Dobrý den, zajímá mě, kdy kraj začne opravovat silnice I a II. třídy po zimě. Zatím každý den vidím cestou z Českého Brodu přes Úvaly do Prahy, že to kraj a nejchytřejšího z chytrých tj. pana hejtmana nechává absolutně chladným..."

Sice mi odpoví nějakou automatickou hovadinu o tom, jak je vláda šidí, ale nedalo mi to... ;o)

A mame tu odpoved... nooo takze si vsichni poridime dustery a budem to brat rovnou pres pole ;o))))

"Vážený pane Součku,

níže Vám zasílám vyjádření odboru Dopravy:

V současné době se monitorují a vyhodnocují celkové škody po zimě a budou se uzavírat a vyčíslovat po ukončení zimního období tj. po 31.3.2011.

Následně přistoupí Středočeský Kraj cestou Krajské správy a údržby silnic k odstraňování škod po zimě, v rozsahu odpovídajíc finančním prostředkům, které na rok 2011 na údržbu silnic bylo v rozpočtu kraje vyčleněno.

S pozdravem a přáním hezkého dne

Růžičková Radka

Informační středisko Středočeského kraje
Zborovská 11, 150 21 Praha 5
tel.: 257 280 840
e-mail: ruzickovar@kr-s.cz
www.kr-stredocesky.cz"

42

Re: oprava silnic

Díky,
máte stejné informace jako my. Silnice prý určitě opraví, ale zatím neví kdy. Nejhorší úseky tedy hlavně silnici u fotochemy prozatím osadili značkami.

43

Re: oprava silnic

Martin Vlasák napsal:

Dobrý den,

Nicméně na nejbližší RM budu navrhovat vyčlenění  finanční prostředků na opravu silnice, o kterou se má starat Středočeský kraj. Jenom bohužel zopakuji bude asi na úkor jiných potřeb.

S pozdravem

M.Vlasák

P Dobrý den,

pro doplnění zasílám usnesení z RM, zejména bod 10

http://www.cesbrod.cz/media/pdf/rada/7. … .2011u.pdf

M. Vlasák

44

Re: oprava silnic

Nevim jak vy, ale zacinam mit pocit, ze silnice zacinaji byt pospravovane a uz to neni takovy tankodrom. Dekuji vsem zucastnenym smile

45

Re: oprava silnic

Inu některá místa jsou tak nějak záplatovaná, nicméně, když pojedete do Vrátkova, tak na křižovatce u rybníka, kde se silnice větví do Zahrad a zatáčí do Vrátkova, jsou takové krátery, že jim dokáže konkurovat snad jen prostor před nádražím. Rád bych podotknul, že i zde žijí občané, kteří tak nějak patří k Českému Brodu. Co vy na to pane starosto, nebo pane řediteli TS? Jen mi neříkejte, že silnice patří stč. kraji, to si totiž umím lehce dovodit. Tohle zaklínadlo ale tankodrom neopraví.

46

Re: oprava silnic

Jen tak...
Ja musim rict, ze po te masirce o stavu silnic, co jsme tu vyvolali, mame v brode v podstate opraveno ;o), uz to neni o riziku zniceni naprav, ale jen o soustavnem niceni cepu atp., takze i za to malo dik a tu zatacku do vratkova obcas take jezdim, naposled zrovna o tomto vikendu a i kdyz je v hroznem stavu, tak proti uvalacke zatacce na 101ce (skvorecka) to je stale pohodicka ;o). Nechapu ty uvalaky ze to strpi, navic jim tam jezdi kamiony vedle novostaveb, tak to v noci musi byt slyset...

47

Re: oprava silnic

Dle vyjádření pana Humla ze správy a údržby silnic bude křižovatka silnic na Vrátkov a Zahrady do zítřka označena a později i opravena.

48

Re: oprava silnic

Pane starosto děkuji za zprávu. Značka tam skutečně je, ale až za křižovatkou, na jejíž neutěšený stav má upozorňovat. Nebo snad upozorňuje na také nepříliš utěšený stav komunikace za touto křižovatkou? Skutečností je, že upozorňujicí značka "hrbolky" celkem nic neřeší, protože už se jezdí částečně mimo zpevněnou vozovku. Spíše by bylo zajímavé, kdyby pan Huml uvedl nějaký konkrétnější termín nežli "později opravena", aby se řidiči měli na co těšit.

49

Re: oprava silnic

Souhlasím s Vámi, vím, jak to tam vypadá. Myslím, že situaci pomůže, když se na SÚS budou obracet i rozhořčení občané.

50

Re: oprava silnic

Měl bych dotaz na pana ředitele technických služeb?? Jakápak oprava, nebo pracovní činnost se chystá na silnici v Zahradách?? Včera se zde objevily nějaké přenosné značky "práce na silnici". Na webu Č.B. se píše o každé ptákovině, jako že 2 hodiny nepůjde elektřina v té a té ulici nebo nepoteče voda, ale tady nic. Že by se zde dělal nový svršek, to bych pochyboval?!
Děkuji za odpověď.