1 Naposledy upravil: trautenberk (03.03.2011 14:39:58)

Téma: Další hřiště v městském parku?!

Dobrý den,

jinde na této stránce se píše: "V rámci projektu „Přívětivý Český Brod“ bude mimo jiné zbudováno hřiště pro dospělé v městském parku, uskutečněna výsadba stromů..". Je to ohraná písnička, ale jelikož mi představa dalšího hřiště a jiných zásahů do parku není tak docela milá, prosím kompetentní osoby o informaci, co je hřištěm míněno a případně o odkaz. Aby nedošlo k mýlce: jsem všemi deseti pro budování hřišť, jsem všemi deseti pro maximálně svědomitou péči o park jakožo místa pro relaxaci etc. Ale nevím, kam by se do parku mohlo další (v pořadí třetí) hřiště vejít. Aby nám pak z toho parku ještě něco zbylo... Velký městský park pokládám za jediné opravdu dokonalé místo v tomto městě, kteréžto na rozdíl od jiných lokalit (centrum, nádraží, atletický stadion(!), okolí nemocnice) nepotřebuje další usilovné zvelebování.
Jinak nápad s naučnou stezkou je výborný.

Díky, t.

2

Re: Další hřiště v městském parku?!

Souhlasím s Vámi.

3 Naposledy upravil: trautenberk (23.03.2011 11:12:54)

Re: Další hřiště v městském parku?!

Dobrý den,
navrhuji vytvořit další městkský park (veřejnosti přístupný) ze zahrady nemocnice, která zatim soudě podle satelitní mapy není tak úplně výstavní. Nevím, do jaké míry ji využívají pacienti nemocnice, ale myslím, že ti zdravější si posedí radši na své zahradě. A zahrnul bych tam i tu část, která je ve správě HZS (?). Byla by to investice smyslupná, získali bychom - tedy obyvatelé okolních ulic - NOVÝ (to bych si dovolil zdůraznit) prostor pro relaxaci a pacienti by měli lepší výhled z okna. A plnil by se strategický plán. Mohlo fungovat s určitým režimem jako zámecké parky (denní otevírací doba).
Další takový prostor by mohl být vytýčen v rámci zástavby cukrovaru - to by si snad mohlo město vynutit, ne? :-)
Díky za reakci, t.

4

Re: Další hřiště v městském parku?!

Oboje je reálné a uvažuje se o tom.