31

Re: Bezpečnostní situace ve městě - videozáznam

To je tedy smutné čtení. Po shlédnutí videozáznamu člověku dojde, že pan plukovník celou situaci vidí jinak a celkem si celou věc idealizuje. Je pravdou, že práce PČR a MP je v našem městě nekvalitní.

32

Re: Bezpečnostní situace ve městě - videozáznam

Ano, oficiální stížnost na konkrétní možné pochybení státní či městské policie je cestou k nápravě.

33

Re: Bezpečnostní situace ve městě - videozáznam

on ten problém je asi globálnější, viz. http://www.novinky.cz/krimi/228137-odvo … l?ref=boxE sad

34 Naposledy upravil: deda (18.03.2011 10:11:55)

Re: Bezpečnostní situace ve městě - videozáznam

Pane starosto, to co tu čtu je naprostá šílenost! Jak osobně Vy se snažíte takovým situacím zabránit? Jedná se pouze o klábosení s policejními papaláši na okresní úrovni, kde se sní pár chlebíčků a všichni se poplácají po ramenou? Neměl by být vyvíjen intenzivní tlak také přímo na PČR a městskou policii, aby okamžitě (včera bylo evidentně pozdě) začali intenzivněji zasahovat? K čemu je linka 158, když policie přijede za půl hodiny? To je k smíchu! Nezlobte se, ale už jsem z této situace rozčarovaný a je mi špatně při pomyšlení, že dnes to může být můj dům a zítra Váš!

35

Re: Bezpečnostní situace ve městě - videozáznam

Také by mě zajímalo jak město řeší drogovou situaci ve městě? Na sídlišti jsem měla již možnost 2x shlédnout skupinku mladistvých nepřizpůsobivých občanů(mohlo jim být tak 12-15let) jak si píchají, nebo jak kouří pervitin (když někdo kouří pervitin, poznáte to podle toho, že ho kouří přes alobal). Také už se mi podařilo šlápnout na stříkačku u parku, kam si chodí hrát děti. Dělá s tím někdo něco?

36

Re: Bezpečnostní situace ve městě - videozáznam

VaR napsal:

Také by mě zajímalo jak město řeší drogovou situaci ve městě? Na sídlišti jsem měla již možnost 2x shlédnout skupinku mladistvých nepřizpůsobivých občanů(mohlo jim být tak 12-15let) jak si píchají, nebo jak kouří pervitin (když někdo kouří pervitin, poznáte to podle toho, že ho kouří přes alobal). Také už se mi podařilo šlápnout na stříkačku u parku, kam si chodí hrát děti. Dělá s tím někdo něco?

Samotné užívání drogy není trestné, jakož i jiné drogy můžete užívat (cigarety, alkohol). Každý tak činí dobrovolně, jakou drogu bude užívat. Stříkačky sbírají strážníci.
Jestli nás někdo drog zbaví tak v to nedoufejte, to by se musela změnit legislativa a k tomu není politická vůle.
                                                    Krásný den

37 Naposledy upravil: Vojtěch Pavel Traurig (18.03.2011 11:05:05)

Re: Bezpečnostní situace ve městě - videozáznam

Petr Vok napsal:

Samotné užívání drogy není trestné, jakož i jiné drogy můžete užívat (cigarety, alkohol).

Trestné to sice není, ale o přestupek se jedná (§ 30 odst. 1 písm. j) zák. o přestupcích). Čili potlačovat by se mělo i veřejné užívání drog.

38

Re: Bezpečnostní situace ve městě - videozáznam

Popis od uživatele HONZA je šílený, teď aby se paní opravdu bála hmm Pro dobrotu na žebrotu..

Jak dlouho se bude našim spoluobčanům ustupovat ? Mám známého, co je ve vězení kvůli "rasizmu" - spoluobčan mu vykradl auto plné právě doveženého značkového zboží pro obchod - našel ho, propleskl ho, zboží si vzal. Sám zasáhl proto, že policie případ sepsala.. a odložila. A dopadlo to jak ? Kdyby kradl bílej, jde sedět. Přestože spoluobčan kradl, jde sedět bílej bo mu jich pár vlepil. Krádež už se neřešila..

Vím že jsme malý páni a nic s tím neuděláme, jen mě to prostě neskutečně se*e sad

39

Re: Bezpečnostní situace ve městě - videozáznam

Vojtěch Pavel Traurig napsal:
Petr Vok napsal:

Samotné užívání drogy není trestné, jakož i jiné drogy můžete užívat (cigarety, alkohol).

Trestné to sice není, ale o přestupek se jedná (§ 30 odst. 1 písm. j) zák. o přestupcích). Čili potlačovat by se mělo i veřejné užívání drog.

Plně s Vámi souhlasím o potlačování uživatelů drog z veřejnosti, ale ještě lepší by bylo, kdyby uživatelé drogu nesehnali. Tím chci jenom říct, že větší tresty za vaření nebo prodej drog by jistě celou situaci zlepšili. Jenom se stačí poohlédnout o tři roky zpět, kdy v Českém Brodě proběhla akce na distributory drog a oni se nám za osm měsíců vrátili a krásně pokračují ve své práci dál!

40

Re: Bezpečnostní situace ve městě - videozáznam

Po přečtení fóra a článků o zoufalé bezpečnostní situaci  v Českém Brodě, o tom, jak Policie „pomáhá a chrání“, o tom, že zastupitelé města zřejmě  také nepomohou, uvažuji o zakoupení paralyzéru , neboť svoji bezpečnost a ochranu majetku si asi každý člověk musí zajistit sám. Proto mám dotaz: S proplacením paralyzéru se mám obrátit na Policii nebo na MÚ?