1

Téma: uklid ve meste

nemohu se nezminit ale myslim ze je nacase aby TS oprasili svuj vozovy park "oranzadu" a belouse" a zacali uz s uklidem zaneradeneho mesta, poslednich 14 dni byla moznost uklizet jelikoz pres den nemrzlo a neprselo a nepadal snih.

2

Re: uklid ve meste

Pane Starosto a pane Rediteli TS,

prosim Vas o informaci jak hodlate uklizet ve meste, napriklad ulice Jungmannova nebo ulice Kolarova -  proc mame zit v takove spine, platime dane, platime platime platime - a co z toho jen Vase vymluvy - mame Vam poslat zadost s kolkem, aby jste uz konecne zacali s uklidem- kde je problem - tyto ulice jsou tzv prutahove coz znamena ze zde jezdi nejvice aut tak byste jste meli take dbat zvysenou pozornost a pravidelne uklizet!


prosim odpovezte co nejdrive.
STR654

3

Re: uklid ve meste

Vážený pane či paní,

průtahové komunikace ve městě tedy i ulice Kollárova a Jungmannova jsou ve vlastnictví kraje a správě SÚS a je jejich povinností je uklízet a opravovat. Město i Technické služby vyvíjí tlak, aby si konečně svých povinností hleděly. Poslední schůzka proběhla minulý týden, kde nám byla náprava slíbená. Ředitel Technických služeb naposledy v pondělí urgoval úklid průjezdových komunikací i s nabídkou, že to za SÚS uklidí a následně jim to vyfakturuje. Asi byste taky nechtěli zadarmo uklízet cizí nepořádek.

Naopak místní komunikace, které jsou v majetku města a správě technických služeb se už začaly opravovat a jsou pravidelně čištěny. Například dnes od ranních hodin probíhalo čištění na sídlišti.

Čili pláčete sice dobře, ale na špatném hrobě.

4

Re: uklid ve meste

Horší je, že tu žijeme MY a nikoliv ti ze správy kraje. Ten nepořádek je u nás ve městě a i za cenu nějaké činnosti na svůj účet by možná stálo za úvahu to uklidit. Já osobně se celou zimu starám zcela zdarma a rovněž na svůj účet za nářadí nejen o chodník před svým domem, ale i o chodník nemohoucích sousedů. V zimě je to sníh, v létě je to plevel rostoucí podél chodníku a silnice. Přijde mi naprosto samozřejmé uklidit prostor i za svými vraty, protože já nežiji jen za nimi. Žiji ve městě jako v celku, které chci mít čisté. Bohužel Češi jsou už takoví. Nezajímá je to, co se děje za branou jejich pozemku a pokud není něco moje povinnost, s velikou ochotou to házím na druhé. Přijde mi potom velice úsměvné, když doslova slintáme nad Rakouskem nebo dalšími západními sousedy, a skoro až se závistí konstatujeme, jaký tam mají krásný pořádek a všecho upravené a čisté. Oni totiž bydlí i za tou svojí branou.

5

Re: uklid ve meste

Čili pláčete sice dobře, ale na špatném hrobě.

Vážený pane starosto, vaše poslední věta mi připadá neskutečně hloupá. Jakožto zvolený starosta jste zodpovědný za chod města a tudíž i za komunikaci s nadřazenou státní správou. Věnujte více usílí na komunikaci s odpovědnými úřady a nepište takové blbosti. Chápal bych, kdybyste napsal, že veškeré stížnosti na správu kraje by podpořilo vaše úsilí, ale to, co jste napsal tak rozhodně nezní.

S pozdravem,
Libor P.

6

Re: uklid ve meste

Jakub Nekolný napsal:

Vážený pane či paní,

průtahové komunikace ve městě tedy i ulice Kollárova a Jungmannova jsou ve vlastnictví kraje a správě SÚS a je jejich povinností je uklízet a opravovat. Město i Technické služby vyvíjí tlak, aby si konečně svých povinností hleděly. Poslední schůzka proběhla minulý týden, kde nám byla náprava slíbená. Ředitel Technických služeb naposledy v pondělí urgoval úklid průjezdových komunikací i s nabídkou, že to za SÚS uklidí a následně jim to vyfakturuje. Asi byste taky nechtěli zadarmo uklízet cizí nepořádek.

Naopak místní komunikace, které jsou v majetku města a správě technických služeb se už začaly opravovat a jsou pravidelně čištěny. Například dnes od ranních hodin probíhalo čištění na sídlišti.

Čili pláčete sice dobře, ale na špatném hrobě.

Pane Starosto,

ja myslim ze placu spravne - je vasi povinosti zajistit uklid celeho mesta (alespon minuly rok TS uklizeli jak Kolarku tak Jungmannku). Myslim ze lidem z tzv. prutahovych silnic je nezajima kdo je vlastnikem silnice ale zajima je kdy uz jim uklidite ten bordel!!! platime dane zijeme v jednom meste, ale jednomu ukldime a druhemu rekneme ze sorry to neni nase starost heh to jste me dostal.

rad bych zde videl treba kontakty na SUS at muzou i obcane urgovat uklid.
jinak co se tyce zadarmo uklizeni - nemam s tim problem uklizet kolem popelnic a zametanim okolo kontejneru (jugmannova ulice cinzak za namestim) i kdyz vim ze vetsina sousedu to neuklidi - anebo s uklidem snehu v zime, dokonce jsem koupil erarni hrablo a to ze sveho - tak hauk domluvil jsem.

7

Re: uklid ve meste

Veškeré stížnosti na stav průjezdových komunikací by podpořily naše úsilí a neberme vše tak vážně.
Státní správa není nadřazená, ale každý má za něco zodpovědnost. Tím se ničeho nezříkám a budu rád, když kdokoliv z Vás pomůže. Ale kritizovat je samozřejmě také vaše právo.

8

Re: uklid ve meste

Minulý rok zajišťovaly Technické služby úklid pro krajskou správu a údržbu silnic na základě smlouvy.
Kontakty jsou k diskozici zde: http://www.kr-stredocesky.cz/portal/ins … a-hora.htm

9

Re: uklid ve meste

Jakub Nekolný napsal:

Minulý rok zajišťovaly Technické služby úklid pro krajskou správu a údržbu silnic na základě smlouvy.
Kontakty jsou k diskozici zde: http://www.kr-stredocesky.cz/portal/ins … a-hora.htm

diky za kontakty pane starosto, predevcirem jsem obama panum zaslal email a Vas jsem dal na kopii - prozatim bez odpovedi.

STR654

10

Re: uklid ve meste

Pratele tak zatim stasle zadna odpoved - tak alespon vidime jak tito panove pracuji.

jeste jednou tedy zadam o uklid ulice Jungmannova, Jana Kouly a dalsich. jsou to ulice ve meste jako kazde jine a ten bordel je uz nesnesitelny projede auto a za nim oblaka prachu!!!