11

Re: Bezpečnostní situace ve městě - videozáznam

Ani me to nejde poradne prehrat. Pripojeni mam velmi rychle, ale video se seka co pet vterin. Nebylo by rozumnejsi uploadnout tento zaznam na neco proverenejsiho jako je google videos nebo youtube? Diky

12

Re: Bezpečnostní situace ve městě - videozáznam

Dovolte mi citovat z materiálu Strategický plán:

"...občané, podnikatelé i návštěvníci města se nemusejí obávat o svoji bezpečnost ani majetek v jakoukoli denní i noční dobu. Městská policie poskytuje nepřetržitou službu. V jejích službách pracují dobře zaplacení, efektivně pracující a vzdělaní odborníci..."
"...vandalismus, krádeže, užívání drog a další protiprávní jednání jsou sníženy na minimální úroveň. Kromě výborné práce policie se na této situaci významně podílejí výsledky cílených preventivních programů..."

To už je duben?

13

Re: Bezpečnostní situace ve městě - videozáznam

Je to velký objem dat a tak dle připojení je potřeba počkat, než se záznam načte. Do konce týdne by měly přibýt sestřihy po jednotlivých tématech. Cena za pořízení a sestřih záznamu činí cca 6.700,- Kč.
Přeji hezký den

14

Re: Bezpečnostní situace ve městě - videozáznam

Ke strategickému plánu:
Jedná se o strategický cíl, který chce město naplnit do konce roku 2022. Ano, tento cíl nebude snadné splnit.

15

Re: Bezpečnostní situace ve městě - videozáznam

Jakub Nekolný napsal:

Je to velký objem dat a tak dle připojení je potřeba počkat, než se záznam načte. Do konce týdne by měly přibýt sestřihy po jednotlivých tématech. Cena za pořízení a sestřih záznamu činí cca 6.700,- Kč.
Přeji hezký den

A nebylo by rozumnější pořídit si záznam z vlastních řad a poté jej vystavit na nějakém funkčnějším serveru? Dneska jsem si s velkými potížemi celý záznam poslechl a rád bych zdůraznil, že poslechl. Obraz skutečně nutný není, atak horší kvalita záznamu by určitě nevadila. Myslím, že ušetřených 6.700,- má svůj smysl.

Re: Bezpečnostní situace ve městě - videozáznam

6.700,- pokud jsou v tom veškeré náklady na pořízení, mi připadají sympaticky nízké. Nevím, zda chce město pořádat natáčení pravidelně, pokud by se tak dělo, asi by stálo za úvahu pořídit vlastní záznamovou techniku, byť mne nenapadá, kdo by to fyzicky obsluhoval. Ale osobně si myslím, že to ani není moc účelné, většina videozáznamů by byla dost nezajímavých.

17

Re: Bezpečnostní situace ve městě - videozáznam

Video se seka - pan co porizoval zaznam asi nezna tzv. komprimaci - ach jo - a panove 6700 za porizeni videa - no pardon ale to je trosku moc ne ? - je opet videt jak se zde plytva verejnymi penezi - davno uz melo mesto mit svoji vlastni kameru a natacet zaznamy - Pane Trarigu ohledne Vaseho dotazu kdo by toto zarizeni obsluhoval Vam jednoduse odpovim - mate IT zamestnance na meste pokud ano myslim ze pro tohoto cloveka je to hracka popripade muzete dat sanci studentovi ktery si rad privydela.

ohledne RASTV- nekdo si zde masti kapsu - tento web ma maly bandwidth coz zpusobuje ze nemame sanci se na to podivat v realnem case. Pokud by jste zde trosku zauvazovali mohlo se cele video (nastrihane na nekolik casti) dat na youtube - zalozeni uctu je tam zdarma a videa muzete uploadovat podle libosti.
NECHAPU proste mi to hlava nebere - placat prachy touhle cestou - a pak nezbyde na uklizeni mestksych komunikaci - co treba takova Kolarka nebo Jungmannka - Pane Starosto mel jste radsi dat penize TS aby meli na uklid a ne za nekvalitni sluzbu za 6700,- KC - to je docela dost penez....

opet je me spatne.
STR654

Re: Bezpečnostní situace ve městě - videozáznam

No, já to specielně pro str654 zkusím ještě jednou:

1) pořízení videozáznamu byla jendorázová akce u příležitosti prezentace Policie ČR. Pokud se nemýlím, město ani takovou kamerovou techniku nemá, takže to nemělo na čem nahrát. Pokud by si ji koupilo, náklady by zcela jistě byly větší, než 6.700,-
2) pokud se město rozhodne pořizovat záznam pravidelně, vyplatilo by se takovou techniku mít. Pro účely jednorázové akce je to nesmysl. Jak jsem uvedl výše, pořizovat videozáznam pravidelně mi připadá nevhodné, protože zájem bude minimální. Lepší by byl asi on-line přenos bez ukládání dat. Zda je na to zapotřebí stejná technika opravdu nevím.
3) Nepředpokládám, že správce sítě má v popisu práce pořizovat videozáznamy z jednání zastupitelstva. Pokud ano, berte v potaz, že zadarmo to dělat nebude. Přinese to rozhodně zvýšené náklady (mzda + příplatek za práci přesčas). Ano, náklady nebudou dosahovat výše 6.700,- Kč otázkou je, kolik bude reálná úspora.

Hezký den a méně zloby přeji

Traurig

19

Re: Bezpečnostní situace ve městě - videozáznam

pane Traurigu,

jelikoz mesto jako takove je verejna instituce mela by rada mesta zauvazovat o porizeni kamery a klidne online prenosu s pripadnym ukladanim na youtube - tim budete vice transparentni a nebudou zde pochybnosti.

a ted k porizeni kamery na CZC.CZ hned jedna z prvnich HD kamer
http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=78646
Cena s DPH: 3 589,- Kč

Meli by jste si uvedomit ze vetsina brodaku se nestihne na zasedani dostavit at uz kvuli dojizdeni za praci ci nevhodnemu casu. Proto si myslim a nejsem sam a mohlo by se zauvazovat o zaznamovych zarizenich. ohledne vasi domnenky ze spravce site nema neco v popisu prace, no kdyby se chtelo vzdy vse jde ze, jen chtit.

add obsluha kamery - tady myslim ze zapnuti nahravani je otazkou nekolika minut i male dite zvladne zapnout kameru a zacit nahravat. pote v pracovni dobe tento zaznam muze byt prevzat IT pracovnikem uradu a zpracovan pro upload na youtube.

pane Traurigu - vidim ze radsi budete zaminovat milion veci proc neco nejde nez se snazit najit cestu kterou by to slo. pokud chcete s planovanim procesu mam bohate zkusenosti a mohu Vam navrhnout reseni a to zadarmo - jelikoz mi jde o blaho mesta a informovanost obcanu.

20

Re: Bezpečnostní situace ve městě - videozáznam

Přijde mi, že se tu teď už řeší neřešitelné. Peníze za záznam byly i podle mého názoru vyhozené z okna a šlo to asi řešit levněji. Způsobů se nabízí více. Uznávám, tento byl asi nejprofesionálněší a na jednorázovou akci asi i z organizačních důvodů nejjednodušší.
Bezpečnost ve městě to ale neřeší smile