11

Re: Zastupitelé nekomunikují...

Dobrý den všem,

berte prosím vyjádření p. starosty v diskuzích jako převážně většinový názor RM.  Ostatní radní se nevyjadřují spíše s ohledem na co nejednodušší a nejpřehlednější způsob komunikace na jednotlivých fórech. Zcela určitě pokud by někdo z RM s něčím zádadně nesouhlasil, tak se jistě ozve.

S pozdravem

Na fóru většinou mlčící M. Vlasák

12

Re: Zastupitelé nekomunikují...

nemohu s Vami pane Vlasaku souhlasit, ze vyjadreni starosty je vetsinovy nazor RM, co clovek to jiny nazor a bohuzel se sam podivejte kdo prevazne komunikuje s lidmi zde na foru....

jen pro zajimavost nize je list mestskeho zastupitelstva, myslim ze by se mel pan Nekolny jako starosta snazit na zastupitele apelovat at zacnou komunikovat s obcany, jste voleni zastupci mesta dobrovolne jste kandidovali a z toho plynou povinosti....


Nekolný Jakub    ODS
Fischer Jaromír    ODS
Vlasák Martin    ODS
Němeček Josef    ODS
Fuchs František    ODS
Janík František    Sdružení nezávislých
Janík Pavel    Sdružení nezávislých
Majer Jaroslav    Sdružení nezávislých
Raková Ludmila    Sdružení nezávislých
Blažek Petr    TOP 09
Blažková Magdalena    TOP 09
Kratochvílová Jana    TOP 09
Forstová Jana    TOP 09
Firbas Jan    ČSSD
Traurig Vojtěch Pavel    ČSSD
Binko Marek    ČSSD
Adam Luboš    ČSSD
Štěpán Pavel    Koalice pro Č. Brod
Přikryl Jan    Koalice pro Č. Brod
Mrvík Vladimír Jakub    Koalice pro Č. Brod
Korec Václav    KSČM

s pozdravem
Str654

13

Re: Zastupitelé nekomunikují...

¨Dobrý den pane Str654,

asi si troško nerozumíme.  Každá slušná firma, úřad společnot má svého tiskového mluvčího, který prezentuje názor skupiny. Věřte mi, že velká část odpovědí pana starosty je shodou názoru,které mezi sebou konzultují členové RM a ZM a to nejen na oficiálních jednání, ale především ve vnitřní komunikaci, která probíhá prakticky denně.  Opravdu mi přijde vhodnější, když za koalici mluví jeden muž. ( snad se dámy neurazí).   A za sebe ještě jednu poznámku. Osobně mě nebaví komunikovat s lidmi, kteří se ani neumí  podepsat vlastním jménem. Proto se mi příčí odpovídat hrdinům skrýtým za prapodivné nicky. Nemusíme spolu souhlasit, ale trošku elementarní slušnosti bychom k sobě všichni měli mít. Ale pokud máte na mě přímou otázku, tak Vám ji rád zodpovím.

Pěkný víkend přeje

M. Vlasák

14 Naposledy upravil: trautenberk (11.03.2011 17:48:22)

Re: Zastupitelé nekomunikují...

Ale vždyť se tady přece neděje nic neslušného. Rubrika je nazvaná "otázky na zastupitele" a zastupitelé (většina) se neúčastní. Nic víc. Učastníci fora nejsou ve veřejných funkcích, nikdo se tu neuráží, jen se kladou dotazy. Jeden každý zastupitel by mohl docela klidně vyslovit svůj názor na cokoliv. Možná by bylo méně dotazů, kdyby se vedení radnice obracelo pravidelně na občany samo - prostě KOMUNIKOVALO: ted řešíme toto a toto, zítra je hlavním úkolem tamto, na podnět občanů jsme učinili ono. Tečka. Jako v případě ankety k rekonstrukci parku včera.
Možná by člověk se svým městem tak nějak více srostl:-)

15

Re: Zastupitelé nekomunikují...

Tak co to přejmenovat na "Otázky pro starostu" nebo obecněji "Otázky pro vedení města" smile

16

Re: Zastupitelé nekomunikují...

Tak já si myslím že ono to není jen tak, napsat odpověď na veřejném fóru..

Jeden zastupitel něco napíše, co si myslí, občas si z toho vezme že je to hotová věc a nedorozumění je na světě. Ať už to třeba vyzní jinak než si zastupitel myslel nebo to občan to pochopí jinak než to zastupitel napsal.

Další věc je pokud sám zastupitel pak uzná že to tak nemá být nebo ostatní zastupitelé nebudou souhlasit.. přeci se tu mezi námi nebudou dohadovat smile Tzn. souhlasím s tím aby zde bylo až jednoznačné vyjádření, kterému bude předcházet skupinová porada a zhodnocení + a - smile

17

Re: Zastupitelé nekomunikují...

LÍDA napsal:

Tak já si myslím že ono to není jen tak, napsat odpověď na veřejném fóru..

Jeden zastupitel něco napíše, co si myslí, občas si z toho vezme že je to hotová věc a nedorozumění je na světě. Ať už to třeba vyzní jinak než si zastupitel myslel nebo to občan to pochopí jinak než to zastupitel napsal.

Další věc je pokud sám zastupitel pak uzná že to tak nemá být nebo ostatní zastupitelé nebudou souhlasit.. přeci se tu mezi námi nebudou dohadovat smile Tzn. souhlasím s tím aby zde bylo až jednoznačné vyjádření, kterému bude předcházet skupinová porada a zhodnocení + a - smile

Lido,

nemohu s Vami souhlasit od toho je to nazvane FORUM zde je kazdy sam za sebe a je opravnen zde prezentovat sve nazory - to ze nekteri zastupitele nekomunikuji a boji se zde zminovat sve nazory, na tomto je videt ze se boji odpovednosti a tudiz si myslim ze nekomunikujici zastupitele by meli zacit komunikovat. treba by zde kazdy zastupitel mel napsat co hodla delat pro blaho mesta a obcanu at vidime jak se snazi....

Str654

18

Re: Zastupitelé nekomunikují...

Martin Vlasák napsal:

¨Dobrý den pane Str654,

asi si troško nerozumíme.  Každá slušná firma, úřad společnot má svého tiskového mluvčího, který prezentuje názor skupiny. Věřte mi, že velká část odpovědí pana starosty je shodou názoru,které mezi sebou konzultují členové RM a ZM a to nejen na oficiálních jednání, ale především ve vnitřní komunikaci, která probíhá prakticky denně.  Opravdu mi přijde vhodnější, když za koalici mluví jeden muž. ( snad se dámy neurazí).   A za sebe ještě jednu poznámku. Osobně mě nebaví komunikovat s lidmi, kteří se ani neumí  podepsat vlastním jménem. Proto se mi příčí odpovídat hrdinům skrýtým za prapodivné nicky. Nemusíme spolu souhlasit, ale trošku elementarní slušnosti bychom k sobě všichni měli mít. Ale pokud máte na mě přímou otázku, tak Vám ji rád zodpovím.

Pěkný víkend přeje

M. Vlasák

Dobry den pane Vlasaku,

jak rikate je to vas nazor, nikoho zde neurazim tim nevidim duvod proc zverejnovat sve jmeno, nejsem verejne cinny tudiz mohu mit prezdivku jakou preferuji, prosim neurazejte se tim ze nezverejnim sve cele jmeno.
K tematu - muzu a nemusim Vam verit bohuzel komunikujete interne a na verejnost se dostava jen spicka ledovce to je kamen urazu proto se zde zalozila sekce "Zastupitele Nekomunikuji" proto si myslim ze uz je na cese aby zde opravdu probihali diskuze na vyssi urovni a aby nasi voleni zastupci komunikovali vsichni. tot muj nazor a myslim ze nejen muj.


a zde souhlasim s panem Tratenbergem na 100%
####
Ale vždyť se tady přece neděje nic neslušného. Rubrika je nazvaná "otázky na zastupitele" a zastupitelé (většina) se neúčastní. Nic víc. Učastníci fora nejsou ve veřejných funkcích, nikdo se tu neuráží, jen se kladou dotazy. Jeden každý zastupitel by mohl docela klidně vyslovit svůj názor na cokoliv. Možná by bylo méně dotazů, kdyby se vedení radnice obracelo pravidelně na občany samo - prostě KOMUNIKOVALO: ted řešíme toto a toto, zítra je hlavním úkolem tamto, na podnět občanů jsme učinili ono. Tečka. Jako v případě ankety k rekonstrukci parku včera.
Možná by člověk se svým městem tak nějak více srostl:-)
####

dekuji,
STR654

Re: Zastupitelé nekomunikují...

str654 napsal:

treba by zde kazdy zastupitel mel napsat co hodla delat pro blaho mesta a obcanu at vidime jak se snazi....

Víte, ono je to fórum primárně nazváno jako Otázky na zastupitele, tudíž já jej chápu tak, že shromažďuje spíše podněty od občanů. Nemyslím si, že by bylo dobré, aby zde každý zastupitel prezentoval své osobní plány, spíše by měl zastupitel reagovat na podněty, které spadají do jeho kompetence.

Berte také v potaz, že pravomoci jednotlivého zastupitele jsou poměrně omezené - může pravda hlasovat v zastupitelstvu a přednášet návrhy, ale v našem případě musí získat minimálně deset dalších hlasů, aby názor prosadil. Za příklad může sloužit prodej pozemku v Liblicích, kdy jsem se snažil přesvědčit zastupitelstvo, aby neprodávalo téměř 1000 m2 za cenu 225,- Kč za metr, když se stavební pozemky v Liblicích  prodávají za cenu kolem 1.500,- Kč za metr čtvereční. Navíc v té době byl pozemek zaplombován. Dokázal jsem přesvědčit 5 dalších zastupitelů (berte v potaz, že ČSSD má 4 hlasy- zápis z daného jednání zastupitelstva je zde http://www.cesbrod.cz/media/pdf/zastup/ … 2010.pdf), víc nebylo možno. Čili ono je to s tou možností "dělat pro blaho města" někdy dost obtížné.

Hezký den

Traurig

20

Re: Zastupitelé nekomunikují...

str654 napsal:

Lido,

nemohu s Vami souhlasit od toho je to nazvane FORUM zde je kazdy sam za sebe a je opravnen zde prezentovat sve nazory - to ze nekteri zastupitele nekomunikuji a boji se zde zminovat sve nazory, na tomto je videt ze se boji odpovednosti a tudiz si myslim ze nekomunikujici zastupitele by meli zacit komunikovat. treba by zde kazdy zastupitel mel napsat co hodla delat pro blaho mesta a obcanu at vidime jak se snazi....

Str654

Jenže oni tu nevystupují "sami za sebe", ale jako zastupitelé. Jinak souhlasím - odpovídat by měli (nebo mohli), jen věřím že to není právě z důvodu jejich pozice tak jednoduché.