21

Re: Budoucnost Č. Brodu v následujících 4 letech

Vážený pane Traurig,

vytvoření plánu investic do roku 2016 je jedním z cílů koaliční dohody.
O konkrétnosti dokumentu se pojďme bavit, až bude zveřejněn.
Na základě čeho si má občan udělat názor, jsou jen Vaše spekulace.  Pro vaší informaci dnešním jednáním výboru strategického rozvoje zahajujeme práce na provázání strategického plánu s rozpočtem města a rozpočtovým výhledem. Výstupem bude akční plán podrobně zpracovaný na jeden rok s tříletým výhledem. Takto provázané dokumenty budou v platnosti s rozpočtem na rok 2011.
K jednáním o investičních prioritách budou sezvány nejen pracovní orgány města (výbory a komise), rada či zastupitelstvo, ale bude se k nim moct vyjádřit na veřejných setkáních jakýkoliv občan města.
Opakuji, že současný rozpočet nedává moc volností, protože jsou v něm obsažené ještě smluvně zavázané akce z minulého období, věci neodkladné a akce s příslibem dotace. Ty můžeme odříct, ale o dotaci přijdeme.
Změny v návrhu rozpočtu jsou možné. Avšak, když někde něco přidám, pak musím někde ubrat. Když někde uberu, může to mít vliv na fungování daného subjektu. Proto doporučuji změny dělat před jednáním zastupitelstva, abychom mohli tyto záležitosti prověřit. Rozpočet není jednoduchý dokument, abychom z něj na zastupitelstvu dělali trhací kalendář. Pak jej radši odmítněme jako celek a vraťme k přepracování.
Vojto, je jasné, že musíte ze své pozice radu bičovat a je pravda, že jsme měli program obecný, vy jste však program neměli skoro žádný smile

S pozdravem a přáním hezkého dne

Nekolný

22 Naposledy upravil: Vojtěch Pavel Traurig (12.01.2011 15:08:01)

Re: Budoucnost Č. Brodu v následujících 4 letech

Jakube,

pokud dovolíte nejprve k té poznámce o programu ČSSD (koukám, že došlo na starou dobrou zásadu "když nemůžu jít po míči, půjdu po hráči"). Nevycházejte jen z těch programových tezí, které byly otištěny ve zpravodaji, plné znění programu naleznete na http://www.cssdceskybrod.cz/html/Volby_program.htm Řekl bych, že byl sice bez potřebné omáčky (třeba popis, jak si vážíte Sokola  - tím mne Váš program opravdu pobavil), ale témata tam rozpracovaná byla. Nicméně toto vlákno není o programu ODS či ČSSD, ale o programu rady města. Nějak se nám to ztrácí.

Co se mých spekulací a dezinformací týče. Uvedl jsem, že z bodů které měly koaliční strany v programu je z valné části rozpočtováno 0,- Kč. Na to regoval p. Vlasák tvrzením, že šířím "zavádějící informace", aby se na druhý den ukázalo, že je tomu přesně tak, jak říkám. Když opět radní z Vaší strany uvede, že "člověk zajímající se o dění v našem městě usoudí, kterým směrem se bude tato koalice ubírat" z toho "které uskupení je v koalici", přičemž já to prakticky jen odcituji, tak prohlásíte, že jsou to jen moje spekulace? Vždyť to je o pár řádků výš černé na bílém uvedeno členem rady.

Pokud jde o rozpočet, jsem si vědom toho, jak se rozpočet sestavuje. Mé doplňky uslyšíte zítra na radě; pokud by vyplynulo z dalšího vývoje něco navíc, na zastupitelstvu se o tom pobavíme. Na svolaný seminář nemohu převážně z pracovních důvodů, navíc svůj názor na tato uzavřená jednání jsem už uvedl (možná si pamatujete, že stejně tak jsem protestoval proti tomu, aby se i rada volila tajně - já tohle zákulisní jednání prostě nemám moc rád).

Ale aby se nám neztratilo ono původní téma: celá debata vznikla kvůli tomu, že dosud rada neseznámila občany se svými cíly a doslova to z Vás musíme páčit. Já moc nerozumím tomu, že jste základní cíle neměli vytyčené již před volbami, vždyť pravděpodobnost kontinuálního směřování byla téměř 100%.

Shrňme to: nechci tu vést debatu o rozpočtu; na to si asi založíme samostatné vlákno až po čtvrtečním jednání rady. Otázka, která byla nastolena na začátku je jednoduchá - sdělte nám, kam bude Brod směřovat v následujících letech.

Hezký den

Traurig

P.S.: Bičování vypadá jinak :-)

23

Re: Budoucnost Č. Brodu v následujících 4 letech

Vojto,

Hold právník se ve vás nezapře smile

Opravdu tady nechci otravovat s porovnáváním programů našich stran, byl to jen pokus o vtip.

K vámi uvedeným investicím.
Rozšíření kamerového systému o další tři kamerové body se povedlo ještě loni z dotací a navíc se z rozpočtu města na kamerový systém připojilo nádraží. Další napojování by bylo v rámci větších investičních akcí (např. P+R u nádraží)
Na generální opravy chodníků určitě nebude, ale na jaře chceme žádat o dotaci na veřejné osvětlení a v rámci této akce by mohlo k opravám chodníků dojít.
U nemocnice bude příští týden vypracován odhad na cenu nemovitosti rozestavěné polikliniky a snad v dohledné době dojde k prodeji a dalšímu využití. O způsobu financování oprav dalších budov se jedná.

Opravdu nechte občany, ať si sami udělají názor.

Není problém jednání semináře otevřít veřejnosti a jsem rád, že si rozumíme ohledně připomínkování rozpočtu.

Nic z nás páčit nemusíte, kdo chce, může si obrázek udělat už nyní podle programů jednotlivých stran. Dokument pravděpodobně zveřejníme v pátek a je v něm obsažena i podstatná část vašeho utajeného programu smile

Hezký den všem a omluva za naše hašteření 

JN

24 Naposledy upravil: Michal Fokt (12.01.2011 21:19:35)

Re: Budoucnost Č. Brodu v následujících 4 letech

je otázka zda programy hrají roli - my jsme třeba měli vypracován podle mého názoru také dobrý program, a jak jsme dopadli sad

25

Re: Budoucnost Č. Brodu v následujících 4 letech

Michale nesmutněte a buďte i nadále platným členem komise životního prostředí. Letos bude hodně práce a snad se i nějaká podaří. smile

26 Naposledy upravil: Michal Fokt (13.01.2011 08:54:27)

Re: Budoucnost Č. Brodu v následujících 4 letech

Proč ne, zatím jsem ale neobdržel žádné informace o tom, zda vůbec komise vznikne.

27

Re: Budoucnost Č. Brodu v následujících 4 letech

Programové prohlášení je k dispozici zde: http://www.cesbrod.cz/media/4/05_pdf/Pr … %20_4_.pdf

28

Re: Budoucnost Č. Brodu v následujících 4 letech

Michale,
komise životního prostředí byla radou ustanovena, vy jste jejím členem a dnes vám odešlo poštou jmenování.
Hezký víkend

29

Re: Budoucnost Č. Brodu v následujících 4 letech

ano již jsem se dočetl zde na webu, děkuji.

30

Re: Budoucnost Č. Brodu v následujících 4 letech

To administrator: Dobrý den pane Nekolný, mám prosbu, která se týká všech diskusí. Nebylo by praktičtější provést administraci tak, aby byly příspěvky zobrazovány od nejnovějšího a končily těmi z r. 2007,atd.? Z praktického hlediska mi připadá jednodušší přečíst aktualitu a následně zkoumat její historii, než se proklikávat až na konec diskuse, abych zjistil, kdo a čím dnes přispěl. Ale je možné, že je to pouze můj subjektivní dojem, takže to berte pouze jako pokornou prosbu a námět.

Born stupid? Try again!