1

Téma: Sněhová nadílka

Musím poděkovat technickým službám za včasné reagování při odklízení sněhu. Když jsem ráno vezla děti do školy, nebyl pro mne problém je dovézt včas. Chodníky, které patří k obydleným nemovitostem obyvatelé sami odklízejí, byť to není jejich povinnost a tak hlavní tahy, včetně chodníků  byly uklizeny, tudíž sjízdné i schůdné. Otázkou, ale zůstává co se stane až sníh přimrzne. Chodník z Liblic na nádráží zůstává každý rok v neuklizeném stavu, což je trochu problém, když si uvědomím, že to to jediná cesta pro obyvatele Liblic. S tim by se asi mělo něco udělat!!!!

2

Re: Sněhová nadílka

Ono je víc problémů se sněhem.Nové parkoviště u nádraží se sněhem asi nepočítalo vůbec.Betonové obrubníky čtverců na podélném parkování a schůdek na příčném parkování to je bomba.Chápu TS,že prohrnutí s těmito překážkami je riziko poškození auta.Takže zaparkovat tam v hromadě  sněhu ,to je dílo a vystoupím z auta a jsem po kolena ve sněhu.Nevím,který doveda to projektoval a kteří další chytráci to schválili,asi v tu chvíli zapomněli rozum doma.Odvolávat se na vyhlášky je jen alibi.Teď by si měli vzít lopaty a jít to tam čistit ručně,možná by příště domysleli věci do konce.Parkování podélné na pravé straně je taky nanic,vejde se tam méně aut a pak parkují ve středu parkoviště a blokují výjezd.Ale i po oznámení policii se nic nědělo a parkuje se tam tak vesele dál.Ráda bych věděla kdy se to do pořádku.

Re: Sněhová nadílka

alenka napsal:

Ono je víc problémů se sněhem.Nové parkoviště u nádraží se sněhem asi nepočítalo vůbec.Betonové obrubníky čtverců na podélném parkování a schůdek na příčném parkování to je bomba.Chápu TS,že prohrnutí s těmito překážkami je riziko poškození auta.Takže zaparkovat tam v hromadě  sněhu ,to je dílo a vystoupím z auta a jsem po kolena ve sněhu.Nevím,který doveda to projektoval a kteří další chytráci to schválili,asi v tu chvíli zapomněli rozum doma.Odvolávat se na vyhlášky je jen alibi.Teď by si měli vzít lopaty a jít to tam čistit ručně,možná by příště domysleli věci do konce.Parkování podélné na pravé straně je taky nanic,vejde se tam méně aut a pak parkují ve středu parkoviště a blokují výjezd.Ale i po oznámení policii se nic nědělo a parkuje se tam tak vesele dál.Ráda bych věděla kdy se to do pořádku.

Dobrý den, co se týká parkoviště nejsem projektant ani odborník na tyto stavby. Máte určitě pravdu, že některá auta stojí ve středu tohoto parkoviště a stěžují nám situaci při odhrnování sněhu. Sníh, který napadl ve velkém množství z neděle na pondělí a  ze středy na čtvrtek pracovníci TS odhrnovali na parkovišti v časných ranních hodinách (kolem třetí hodiny ranní). Jelikož neustále sněžilo a na parkoviští již po této údržbě začala parkovat auta řidičů (kolem půl čtvrté ráno) nebylo technicky možné, jak píšete, dále likvidovat sníh na parkovišti.A v průběhu dne, kdy je parkoviště přeplněné včetně středu parkoviště už vůbec ne.

4 Naposledy upravil: Gamibo (03.12.2010 11:43:40)

Re: Sněhová nadílka

Chtěla jsem se zeptat, zda by nebylo možné od základních škol odvézt ty nahrnuté hromady sněhu, bohužel patřím mezi občany pro které chůze po vlastních nohou nepřipadá tak trochu i z časových důvodů v úvahu. Dochází pak k tomu, že vlastním vozem zablokuji průjezdnost silnice, ale to se nestává pouze mě. Hromady sněhu, které jsou nahrnuté po obou krajích vozovky, jsou vysoké a komplikují nejenom průjezdnost, ale i chůzi chodců.

Re: Sněhová nadílka

Gamibo napsal:

Chtěla jsem se zeptat, zda by nebylo možné od základních škol odvézt ty nahrnuté hromady sněhu, bohužel patřím mezi občany pro které chůze po vlastních nohou nepřipadá tak trochu i z časových důvodů v úvahu. Dochází pak k tomu, že vlastním vozem zablokuji průjezdnost silnice, ale to se nestává pouze mě. Hromady sněhu, které jsou nahrnuté po obou krajích vozovky, jsou vysoké a komplikují nejenom průjezdnost, ale i chůzi chodců.

Dobrý den, co se týká odklízení sněhu z ulic: na náměstí a u nádraží jsme částečně přesunuli sníh nakladačem do prostor, kde nejméně vadí. Píšete o situaci u základních škol. U základní školy v ulici Tyršova a na náměstí to zatím není potřeba, nejhorší situace je u ZŠ v ulici Žitomířská, která je v údržbě SÚS, která s odvážením sněhu nepočítá. Dle předpovědi by v příštím týdnu mělo dojít k oblevě. Pokud však připadne ještě více sněhu, tento sníh začneme odvážet. Je začátek zimy a s finančními prostředky musíme nakládat účelně a                s rozvahou. Každopádně bychom odklízeli sníh i u ZŠ v Žitomířské ulici. Přeji hezký den

6

Re: Sněhová nadílka

bohužel musím takl trochu navázat, co se týče vyhrnutého sněhu - z průchodného chodníku v Klučovské, o kterém píši v jiném zdejším tématu, jsme se na Škvárovně dlouho neradovali, včera byl už zahrnut, i když zde bych asi podezříval spíš silničáře sad

Re: Sněhová nadílka

Michal Fokt napsal:

bohužel musím takl trochu navázat, co se týče vyhrnutého sněhu - z průchodného chodníku v Klučovské, o kterém píši v jiném zdejším tématu, jsme se na Škvárovně dlouho neradovali, včera byl už zahrnut, i když zde bych asi podezříval spíš silničáře sad

Dobrý den Michale, děkuji za info. Byli to skutečně kluci ze SÚS. Naši se vrací z Liblic a vstup na Škvárovnu do parku uvolní. Hezký den

8

Re: Sněhová nadílka

Dobré odpoledne, schody do parku jsou OK, myslel jsem spíše ten chodník naproti nim, ale i tak děkuji za ochotu.

9

Re: Sněhová nadílka

Jo jo.....chodník zcela neprůchodný......lidé chodí po silnici :-(

10

Re: Sněhová nadílka

od soboty už průchodný, díky smile