Téma: Budoucnost Č. Brodu v následujících 4 letech

V tomto týdnu byly rozděleny posty ve vedení Českého Brodu. Na základě článku z Kolínského deníku (a složení rady města) víme, kdo tvoří koalici a kdo opozici.
O čem však nezaznělo nikde ani písmeno je, jaký je program nové koalice, co mají v plánu udělat pro občany našeho města a v jakých časových horizontech? Jestli jsem to někde přehlédl, tak se omlouvám a prosím o uvedení odkazu (přeci jen volební programy uskupení, které tvoří koalici ne vždy byly zcela detailní a ne na vše jsou jistě finance).
Děkuji

2

Re: Budoucnost Č. Brodu v následujících 4 letech

Připojuji se k této žádosti. Také jsem to nikde nenašel.
Jak lze hodnotit úspěšnost práce, když nejsou dány cíle ani termíny?
Rád bych tedy požádal o uveřejnějí programového dokumentu.
Děkuji

3 Naposledy upravil: Vojtěch Pavel Traurig (30.11.2010 14:56:59)

Re: Budoucnost Č. Brodu v následujících 4 letech

Byť mi to jako opozičnímu zastupiteli nepřísluší, řekl bych, že většina hlavních bodů vyplývá z volebních programů jednotlivých koaličních stran. Dovolil jsem si vytáhnout ty hlavní konkrétní body (tedy ty, kde se neobjevuje výraz "zefektivnit" "zvážit" "podpořit" atd.) Tedy předpokládám, že se rada zasadí zejména o tyto body:

vytvoří plán investic města do r. 2016 (TOP)
provede generální opravu většiny komunikací a chodníků v městě (TOP)
vytvoří systému podnikatelských pobídek pro malé a střední podnikatele (TOP).
rozšíří kamerový systém (ODS)
naplní areál nemocnice kvalitní zdravotní službou a opraví zchátralé budovy (ODS)
zajistí rekonstrukci/ výstavbu nové školky v Liblicích (Koalice, Nezávislí)
zajistí výstavbu dopravního hřiště (Nezávislí)
vybuduje dalšího záchytné parkoviště (Nezávislí)
vybuduje sběrný dvůr (Nezávislí)

Podle těchto kritérií bych já hodnotil úspěšnost či neúspěšnost stávající koalice.

4

Re: Budoucnost Č. Brodu v následujících 4 letech

Hezký den, zatím proběhlo několik schůzek, na kterých bylo řečeno, že programy všech stran se nevylučují a bude záležet hlavně na prioritách jednotlivých kroků. Pan místostarosta zapracoval všechny volební programy do přehledné tabulky, ze které se bude při tvorbě "programového dokumentu" vycházet. Jeho představení včetně stanovení cílů a termínů předpokládám někdy na přelomu roku.

Re: Budoucnost Č. Brodu v následujících 4 letech

to JUDr. Traurig:
Váš předpoklad je logický, ale takto to zcela jistě nebude. Když budu předpokládat, že se každá kandidující strana seznámila s rozpočtem města, odečetla náklady se kterými nehne (případně přičetla příjmy, které navíc zajistí) a své předvolební sliby přizpůsobila plně zbylým rozpočtovým možnostem. Takže když se dá dohromady koaliční dohoda, tak rozpočet nestačí na uspokojení slibů všech.

to Bc. Nekolný
Osobně mám z Vašeho stanoviska rozporuplný dojem, a jsem zvědavý, co vzejde z materiálu, který se dá dohromady 2 měsíce po volbách a po rozdělení postů. Ale třeba to bude příjemné překvapení a bude se to přibližovat seznamu, který dal dohromady JUDr. Traurig...

Re: Budoucnost Č. Brodu v následujících 4 letech

To E. Pospíšil

Argument, že se strany teprve seznamují s rozpočtem, je sice v domácích poměrech běžný, ale zde je zcela irelevantní. Tři ze čtyř koaličních stran seděly v radě již minimálně minulé období (že se TOP 09 jmenovala Perspektiva je v daném případě nepodstatné), takže težko mohou tvrdit, že nevěděly, jak vypadá rozpočet. A pokud si někdo dá do programu, že opraví maximum silnic či naplní nemocnici kvalitní zdravotní službou, tak předpokládám, že ví, co píše.

Re: Budoucnost Č. Brodu v následujících 4 letech

Vojtěch Pavel Traurig napsal:

To E. Pospíšil

Argument, že se strany teprve seznamují s rozpočtem, je sice v domácích poměrech běžný, ale zde je zcela irelevantní. Tři ze čtyř koaličních stran seděly v radě již minimálně minulé období (že se TOP 09 jmenovala Perspektiva je v daném případě nepodstatné), takže težko mohou tvrdit, že nevěděly, jak vypadá rozpočet. A pokud si někdo dá do programu, že opraví maximum silnic či naplní nemocnici kvalitní zdravotní službou, tak předpokládám, že ví, co píše.

Asi jsem to chybně napsal - měl jsem na mysli, že se s rozpočtem města seznámila každá strana při tvoření volebního programu (dle rozpočtových možností tvořila program).
Mne právě velmi zaráží, že se strany po volbách domluví na vládnutí (nebo to bylo domluveno již před volbami) a nebaví se o tom, co budou dělat. Ale počkejme na výsledný materiál....

8

Re: Budoucnost Č. Brodu v následujících 4 letech

možná jde také o řekněme stanovení priorit, tj. určení kam ty prostředky, které má město k dispozici, půjdou. Zatím mi přišlo že obyvatelé okrajových částí města (Štolmíř, Zahrady) mají trochu pocit, že jsou na okraji i v tomto ohledu, i výsledky některých okrsků ve volbách podle toho vypadaly.

9

Re: Budoucnost Č. Brodu v následujících 4 letech

Hezký den,
je možné zveřejnit zde zmíněný "programový dokument"?
Vzhledem k tomu, že rozpočet na rok 2011 je připraven a bude předložen na lednovém zastupitelstvu, očekávám, že "programový dokument" je již hotov.

Děkuji
Radoslav Bulíř

Re: Budoucnost Č. Brodu v následujících 4 letech

Ano, programový dokument by se hodil. Je vůbec s podivem, že se nejprve dohodne koalice a až poté se začne dolaďovat programové prohlášení (dokonce zjevně až po ustanovení koalice se na "několika scůzkách" zjistilo, že se programy nevylučují... co by koalice dělala, kdyby až po obsazení rady zjistila vážné programové neshody si raději nepředstavujme).
Nicméně když se člověk dívá do rozpočtu a do volebních programů, mám pocit, že se ty dokumenty  zásadně rozcházejí.
Vezmeme to popořadě:

slibovaný plán investic do r. 2016 od TOP 09 je zcela zjevně utopie. Rozpočet je připraven, plán investic musel logicky rozpočet předcházet, ničeho jsme se nedočkali.
generální oprava chodníků (opět slibováno TOP 09): rozpočtováno 0,- Kč
rozšíření kamerového systému (ODS): rozpočtováno 0,-
rekonstrukce nemocnice (ODS): samostatně jako investiční akce nerozpočtováno, z fondu bytů a nebytů vyplývá, že je celkem na byty a nebyty rozpočtováno na údržbu a opravy 800.000,- Kč. To asi na nemocnic nebude.
Školka v Liblicích (Koalice, Nezávislí): rozpočtováno 0,- (stejně jako loni).

Takže ono to s těmi programovými prioritami tak horké nebude.