1

Téma: Doprava v okolí ČB

Jak jste spokojeni s dopravní oblužností v Českém Brodě a přilehlých obcí?
Chci se s Vámi podělit o moje zkušenosti a budu ráda, když vy se semnou taktéž podělíte na tomto fóru, aby se s chováním řidičů začlo už něco dělat. Jejich služby si přece platíme!!!
A tady je má dnešní skušenost: Čekám na zastávce Liblice - obec s tříletým dítětem na autobusy v 7:24. Přijela linka 435 plná - lidi stojí v uličce až u řidiče. Říkám si fajn, počkám na linku 426. Na zastávce stojí ještě linka 412, kam nastupují školáci a už se ani tam nemůžeme vejít. Za chvíli vidím přijíždět linku 426, ale linka projíždí bez zastavení. Mávám na řidiče a utíkám s dítětem za ruku za ním. Autobus zastavuje až 5m za zastávkou a není ani plně obsazen. Na dotaz, proč řidič nechtěl zastavit mi odpověděl, že má 5 minut zpoždění a že na zastávce již jeden autobus stojí. Ano, to sice stojí, ale lidé se tam už žádní nevejdou. A i jako laik vím, že řidič může odmítnout nástup, pokud je vůz plně obsazen z důvodu bezpečnosti. Ale linka 426 v žádném případě plně obsazena nebyla!!! Dokonce jsem si i s dítětem na klíně sedla.
Další spoj z Liblic jede až v 9:54, tak jiště chápete moje rozhořčení, když musím dítě odvést do školky a spěchat do zaměstnání. Kdo mi zaplatí ušlou mzdu z důvodu, že jsem se včas nedostala do zaměstnání?
Na závěr již skoro zapomenutou neblahou vzpomínku (a né jedinou) na cestování s dítětem v kočárku. Nastupuji do autobusu v Českém Brodě směr Liblice. Jelikož jsem měla golfové hole, tak jsem se rozhodla, že je složím, abych ušetřila místo v autobuse a sednu si s dítětem na sedačku v autobuse, podotýkám že autobus byl zcela prázdný, ale při kupování jízdenky chtěl pan řidič zaplatit i za kočárek. Namítla jsem, že cestuji i s dítětem a ne jen s prázdným kočárkem. Řidič mě pak donutil kočárek rozložit a dítě posadit na kočár, jinak bych prý musela za kočár platit. Nezdá se Vám jako zbytečná buzerace ze strany řidiče?
Celý život (bezmála třicet let)jsem jezdila městskou hromadnou dopravou v Praze i v Kolíně a nikdy se mi nepřihodilo nic podobného jako zažívám tady od září letošního roku. S dítětem v kočáru jsem cestování Vaší dopravou po pár zkušenostech vzdala a chodila jsem raději pěšky. Ale co mají dělat lidé z přilehlých obcí, kdy je řidič odmítá s kočárem vzít a oni se potřebují dopravit např. za doktorem?(Např. kamarádka ze Lstiboře s tím má nemalé zkušenosti.)
Už teď se těším na dobu, kdy cestování do Č.Brodu nebude pro mě ruskou ruletou, a nebudu se v noci budit hrůzou jestli mě ráno autobus odveze nebo neodveze.

2

Re: Doprava v okolí ČB

… pošlete stížnost dopravci s číslem busu, hodinou spoje atd.

Před rokem jsem si stěžoval u dopravce, že jsem byl s Opencard odmítnut u řidiče.  Omluvili se mi a chtěli mi jízdné proplatit :-)

3

Re: Doprava v okolí ČB

stížnost u dopravce je na nic. Dispečer vyřídí řidiči a pak se bojíte autobusem
jet. Většina řidičů jsou slušní, ale někteří, hrůza. zkuste jezdit jen týden a uvidíte. Spec. 435 a s jedním řidičem 426. Kultura cestování žádná, co bychom
chtěli. Někteří se ani na kupon nepodívají, ale nemít ho připravený to je
přestupek. Chudáci cestující z Liblic.

4

Re: Doprava v okolí ČB

Samozřejmě, že jsem dopravci hned volala, ale nejvíce ho zajímalo, jestli nakonec řidič zastavil a jestli se to konkrétně mně stalo ještě někdy jindy. Nakonec mi na to řekl, že si s řidičem promluví. Moc mě to sice neuspokojilo, ale víc už asi udělat nemůžu. Tak jsem ještě na stránky POLKOSTu napsala připomínku k chování řidičů a čekám na odpověď.
Myslím si taky, že by se docela hodilo zřídit školní autobus, protože oba autobusy jsou plné dětí, co se dopravují do školy do Brodu. Ale na koho se s tímto návrhem obrátit?!