1

Téma: zahrádka

Dobrý den !
Když už město nedělá nic pro to, aby hlavně občané "z králíkáren" měli možnost za hezkých dnů opustit své byty a v místě bydliště být na koupališti apod. - park neberu jako místo pro odpočinek, vezměte si tam deku a "vystavujte" se na sluníčku... - ptám se - je nějaká možnost pronajmout si zahrádku ? Jsou ještě nějaké města, nebo už je vše soukromé ? Co třeba ta "kolonie" u kurtů, zahrádky co vedou od bytovek směrem k cestě ke státovce. Třeba ta úplně na konci, v samém cípu - ta vypadá celkem zanedbaně...
Nevíte ? A pokud nějaké zahrádky jsou a je možnost si je pronajmout, co to obnáší ? Kam se obrátit ?
Nejedná se mi o to pěstovat zeleninu, kytičky apod. - jde mi o to nebýť zavřená doma  a mít možnost  někde sebou plácnout a užívat si toho že je hezký den.

2

Re: zahrádka

zahrádkářských kolonií už asi mnoho nezbylo, z většiny té "u tenisu" jsou již domy, z kolonie v Klučovské ulici bude parkoviště... ještě snad bývala u výjezdu na Štolmíř od horní školy, ale tam je už jen zarostlá divočina. Svého času jsem zvažoval udělat na toto téma malý historicko-fotografický exkurz do ČBZ na téma "zmizelý Brod", ale zatím se mi nepodařilo sehnat historické fotky (pan Mukařovský se tomuto tématu nejspíše nevěnoval a do muzea jsem zatím neměl čas zajít)...