21 Naposledy upravil: Ar (17.07.2010 20:19:16)

Re: Koupaliště

Osobně si také myslím, že koupaliště mělo být pojmuto skromněji. Cena projektu je odvozena od ceny díla, proto se projektantům nedivím. Nyní by mělo město redukovat a osekat to na rozumnou cenu.
Ohledně dotací, kdyby město zrušilo všechny dotace, tak bychom mohli chodit opravdu už jen pouze do hospody.

22

Re: Koupaliště

Domnívám se, že  město Český Brod je ve Středočeském kraji, snad kromě Votic, jedinou obcí s rozšířenou působností, která nemá plavecký bazén či koupaliště.
Po „revoluci“ dokázal Sokol Český Brod koupaliště na několik let zprovoznit. V koupališti jsem si naposledy zaplaval při kvadriatlonu (snad v roce 1995), který pořádalo sdružení ACFR 11. Od té doby leží areál koupaliště ladem. Přivítal jsem tedy, když došlo k dohodě a město areál koupaliště odkoupilo. Domníval jsem se, že město je silnější ekonomický subjekt a  těšil jsem se proto, že koupaliště bude brzy zprovozněno. Když vedení město rozhodlo o zpracování projektové dokumentace, viděl jsem možnost plavání v koupališti tak do dvou let. Město ale nakonec prohlásilo, že na rekonstrukci koupaliště dle zpracovaného projektu nemá finanční prostředky.
Město ale muselo vědět, kolik peněž může do rekonstrukce koupaliště během dvou či tří let investovat. Nebo se finanční situace města za poslední dva roky tak zhoršila? Bylo by hezké mít koupaliště dle zpracovaného projektu. Ten ale nejspíš skončí v šuplíku na radnici a obyvatelé města se nadále budou moci osvěžit jedině doma ve vaně, někteří pak ve svém bazénu na zahradě.
Českobroďáci si ještě mohou, na vlastní nebezpečí, zaplavat v blízkém Podviničním rybníku, ale kvalita vody není v posledních letech právě nejlepší, zejména z důvodu přítoku splaškových vod dešťovou kanalizací z obce Tuchoraz. Kvalita vody v rybníce se snad zlepší, protože obec Tuchoraz připravuje výstavbu čistírny odpadních vod. Bohužel je však počítáno s odváděním odpadních vod z čistírny (vody předčištěné i vody z obtokového potrubí ČOV) do rybníka, takže Podviniční rybník bude neoficiálně dočišťovacím stupněm čistírny.
Jestliže si v současnosti chce obyvatel našeho města zaplavat, musí cestovat docela daleko :
- aquaparky či plavecké bazény – Praha, Kolín, Čestlice, Neratovice, Čelákovice
- koupaliště - Úvaly
- vodní nádrže - Vyžlovka, Jevany, Sadská, Proboštská jezera, Poděbrady, Ostrá
Myslím, že rozsah rekonstrukce koupaliště by měl být minimalizován tak, aby město mělo na takovou investici finanční prostředky a aby zároveň byly splněny nezbytné hygienické a jiné předpisy pro provoz veřejného koupaliště.

23

Re: Koupaliště

Myslím,že soustředit se pouze na koupaliště s letním provozem by byla škoda. Pokud by šlo o čerpání dotací,tak by jistě byl lepší bazén s celoročním provozem. součástí  by mohl být i venkovní bazén. Souhlasím, že není nutná spousta atrakcí.

24

Re: Koupaliště

Vážení, pan Pospíšil se k problematice koupaliště staví velice pragmaticky a dobře. Podobná argumentace zaznívala i na jednání rady města, když se studie projednávala. Jsme také přesvědčeni, že se podobná akce dá pořídit za mnohem méně peněz. Bohužel v současné finanční situaci nejsou k dispozici ani tyto. Opětovně jsem se ptal firmy, co nám pomáhá se získáváním dotací, zda je nějaká možnost získat peníze z nějakého dotačního titulu. A bohužel jsem byl opětovně ujištěn, že na bazény a koupaliště žádné dotace nejsou.
V tuto chvíli je tedy jediná možnost, koupaliště zatím nevyužít k jiným účelům, počkat na příznivější dobu a zajistit minimální údržbu a sekání trávy na tomto prostranství.

25

Re: Koupaliště

bekovamar napsal:

V okolí Brodu je několik přírodních koupališť a celkem dost bazénů nebo vodních světů.

Nezlobte se, ale Váš příspěvek mi přijde jako od někoho, kdo má bazén na zahradě.. Jinak by jste snad něco takového nemohla ani napsat.

Přírodní koupaliště - podviňák ? Doufám že si děláte srandu. Pominuli to, co tam teče z polí, mezi ukrajince by se tam vydal jen blázen. Onehdá jsme i vzdali jít si tak koupit jen pití... Další ? Vyžlovka ? Trošku z ruky. Kozojedy, Sadská, Poděbrady... taktéž. Představte si, že jste bez auta. Prostě není. Hmmmm ? Pokud tam vůbec něco jede, máte to od zastávky daleko. Když tam něco jede, je to zdlouhavá a úmorná cesta.

Vodní svět - Kolín ? Praha - Barrandov, Čestlice ? To je na celodenní výlet a i bez dětí to vyjde docela draho.

Jezdit denně - ať jedno nebo druhé - ha ha..

26

Re: Koupaliště

To jestli máme bazén na zahradě nebo ne vůbec nebylo relevantní pro můj názor. Znám spoustu lidí, kteří líní nejsou a do Sadské i dál si dojedou (na kole či autem).  Vodní světy jsou o trošku jiném druhu koupání a vyžití a tam si troufám říct se opravdu vyplatí jet tam na celý den.
Ale pokud Vám jde o to dojít jen na kraj města a vyvalit se u bazénu a osvěžovat se, tak Váš příspěvek i chápu.
PS: Podviňák bych si tedy netroufla nazvat přírodním "koupalištěm".....
PS2: kdo Vám zaručí, že se na bazén nevydají i ukrajinci???? Bude to pro všechny občany, takže i s tím by se mělo počítat

27

Re: Koupaliště

Ale jo, je to důležité... protože ten, kdo má na zahradě bazén nemá potřebu využívat jiných možností koupání a když už, má to jako příjemné zpestření např. 2x do měsíce.

Píšu slušně, nevím proč Vy hned píšete o lenosti. Přečtěte si můj příspěvek ještě jednou - "PŘEDSTAVTE SI ŽE JSTE BEZ AUTA". Tzn. že tu řeším situaci, kdy auto není. Ať už nemá maminka řidičák, nebo mají v rodině jen jedno auto a sním jezdí otec do práce. Kolo ? Do Sadský ? Koupat se jezdí když je teplo, jela jste někdy na kole do Sadský a ještě navíc s dětma a všema těma věcma co jsou na koupání potřeba ?

Ano, jde o to se jít "někam" vyvalit a osvěžovat se... protože být zavřená doma v takových pařácích co byli, fakt lahůdka. Sedět v parce na lavičce se dlouho nedá a navíc, koho by to bavilo. A chodit na zahrádky u hospod... fakt super s dětma.

k PS - já se ptala, co nazýváte přírodními koupališti v okolí ČB, neodpověděla jste
k PS2 - nikdo. Ale bude tam předpokládám zaručeno dodržování hygieny, což třeba ve zmíněném kempu u vody není - funguje jim jako umývárna, prádelna, mnohdy i toaleta...

28 Naposledy upravil: trautenberk (16.06.2011 13:49:46)

Re: Koupaliště

Dobrý den,

také se mohu jet koupat jinam, ale myslím, že je důležité, aby koupaliště bylo přímo ve městě - trochu by to snad přispělo k tomu, aby tady chtělo víc lidí žít a aby se sem přijelo víc lidí třeba jen podívat (protože co ve městě, kde nemají ani koupaliště?). Jinak bychom mohli také dospět k tomu, že tu nemusí být nic, protože všechno už je jinde.  Studie je příliš velkorysá - například odbavovací systém za 800.000,- Kč, budova za několik milionů, nerezová vana je velký nadstandard, zbytečné atrakce. Na minimální úrovni znovuzprovozněné koupaliště lze později postupně vylepšovat. Rekonstrukce by se podle mě měla omezit na základní věci (aby neutíkala voda), vybavení bazénu technologií, jednoduché polokryté toalety, sprchy pod širým nebem, nezbytné úpravy terénu. Čištění vody tak, aby vyhověla hygienickým požadavkům. To už bychom mohli být v jiných cenových úrovních.

29 Naposledy upravil: trautenberk (16.06.2011 13:54:39)

Re: Koupaliště

Abych před létem aktualizoval jeden letitý evergreen. Co je prosím vlastně bazénu, že jej nelze (?) opravit ? je to známo ? A prosím pamětníky o informaci, proč bylo koupaliště před lety uzavřeno, zda z technických či majetkoprávních důvodů..
Myslím, že by bylo vhodné jej jako majetek města alespoň v minimální míře udržovat pro případ, že se situace zlepší.
Zde citace ze strategického plánu:"Vybudovat, resp. vyčistit, a následně udržovat chybějící kulturní, sportovní a další zařízení rekreace a VČ (vč. přírodních vodních a dalších ploch, hřišť, sportovišť, stezek pro pěší a víceúčelových zařízení, tábořišť a veřejných míst pro piknik ad.) a zajistit údržbu"

30

Re: Koupaliště

U bazénu šlo před lety především o finance.
Laminace byla opravena, skokanský můstek též, vyvrtána vlastní studna (dříve se užívala voda ze Šembery) pro bazén, zeleň upravena, WC zrekonstruováno, připraven domeček pro vlastní čističku na výpusti bazénu atd.
Pravděpodobně, ale nebyly zisky koupaliště dle předpokladů "původního majitele", možná šlo i nájemci o výši nájemného.
Čistička už nebyla vybudována.
Poslední nájemci "osoby z Milovic", kteří provoz zajišťovali ztratili trpělivost s "majitelem" a smlouvu na další sezóny neprodloužili.
Nakonec se po mnoha letech podařilo koupit ZCHÁTRALÉ a ZDEVASTOVANÉ koupaliště (od "původního majitele - vyděrače", který dopustil tento stav) Městu Český Brod. ...

S pozdravem Claudyus