1

Téma: OZ Bedýnky

Dobrý den,

reaguji vlastně na příspěvek Diskonty, ale ráda bych založila nové téma týkající se zasobování ovocem a zeleninou. Do Penny moc nechodím, připadám si tam jak sardinka v krabičce :l , ale v Lidlu většinou nakoupím v pohodě, pravda nakupuju většinou ráno.
Spíše než kvalita ovozelu mne vadí jeho původ, raději bych kupovala produkty našich zemědělců, byť by nevypadaly tak lákavě, ale zase by byly s "chutí a bez zápachu" :-). Samozřejmě u těch druhů, které u nás běžně rostou, pro banány prostě dojdu do Lidlu. 
V poslední době jsem hodně četla o farmářských trzích, bohužel jen ve větších městech nebo o tzv "bedýnkách". Možná by se v Brodě a okolí našlo víc, lidiček, co by rádi pravidelně odebírali svou bedýnku zdravé, chutné zeleniny a ovoce dle sezóny, pro inspiraci klikněte na

http://hobby.idnes.cz/bedynky-jak-ziska … ahrada_bma

http://www.cuketka.cz/?p=1759

Pokud někdo máte nápad nebo informace, kde už něco podobného běží, podělte se s ostatními, díky.

Blare

2

Re: OZ Bedýnky

www.najdisisvehofarmare.cz

3

Re: OZ Bedýnky

Hezký seznam je zde: http://www.scribd.com/doc/30276660/Kam-Pro-Bedynky-2010

Ze seznamu snad nejbližší připadá v úvahu farma Košík (Rožďalovice), vzhledem k tomu, že zaváží i do Prahy, tak by asi nebyl problém domluvit i Brod.

Jen si myslím, že pro mnoho lidí je BIO kvalita nedůvěryhodná nebo zbytečně drahá. Přitom by možná stačilo oslovit farmáře v okolí - Kounice - Přerov - Semice. Otázkou je, zda by v malém toto někoho zajímalo.

4

Re: OZ Bedýnky

Vážení,
Region Pošembeří připravuje projekt s pracovním názvem Venkovská tržnice, jehož podstatou je právě monitorink výrobců podobných produktů, vytvoření databáze a její zpřístupnění veřejnosti. Projekt by měl být podpořen z evropských dotací prostřednictvím státního zemědělského intervenčního fondu. Máme radost, že už teď je o tyto služby zájem a pevně věřím, že se projekt podaří zrealizovat. Podrobnosti budou zveřejněny na stránkách www.posemberi.cz.
Přeji příjemný večer

5

Re: OZ Bedýnky

Díky  vám za všechny odkazy a panu Nekolnému za dobrou zprávu :-). Doufám, že se projekt rozběhne ke spokojenosti jak zemědělců tak i nás zákazníků.
Přeji příjemný letní večer všem.

6

Re: OZ Bedýnky

Taky děkuji, už jsme o "najdi si si svého farmáře" doma také uvažovali, ale nejbližší nám vycházel tuším v LYsé nad Labem... sad

7 Naposledy upravil: LiborP (15.07.2010 08:32:16)

Re: OZ Bedýnky

Michale,
take uz o tom nejakou dobu uvazujeme. V pripade jednoho zajemce to moc nema smysl, ale pokud by se dalo vice lidi dohromady, tak uz by to mohlo byt pro nejakeho farmare zajimave. Pokud by mel nekdo zajem, tak napiste do fora nebo na mail patrovsky[zavinac]beer.cz.

Myslim, ze to rozhodne nebude kolidovat s planouvanym projektem venkovske trznice.

8

Re: OZ Bedýnky

Pro nás bedýnkáře, kteří jsme už líní si dojít i na nákup, bych se ctěl zeptat zda-li se připravuje projekt najdi si svého uzenáře a najdi si svého pekaře? Při představě, že mi domů přijde bedna zeleniny, bedna masa a párků, bedna rohlíků a chlebů mě napadne:
a) už nikdy nebudu muset nakoupit
b) co s tím vším budu dělat
c) musím najít svého mlékaře .....