21

Re: Kácení a další úpravy v parku na Škvárovně

Pane Nekolný,

je mi jasné, že prostředky, které žádáte na realizaci hřiště v parku na Škvárovně nelze využít jinak, to není nijak náročné na pochopení. Nicméně mi není jasné, proč jste prioritně nepožadovali prostředky na podstatnější záležitosti v rámci řešení problémů města, než je hřiště s umělým povrchem v parku na Škvárovně za půl miliónu Kč.

Zastávám názor, že vybudování jakéhokoli hřiště, ať s umělým, antukovým, či asfaltovým povrchem v parku je naprosto nesmyslné a zbytečné a že jakékoli hřiště s jiným, než travnatým povrchem je totálním omylem a v parku nemá co dělat.

Jediné, co park skutečně potřebuje je lepší péče o zeleň a její další vysazování.

Že o hřišti rozhodla většina obyvatel není žádný argument. Většina obyvatel může často rozhodnout o naprostém nesmyslu, což se v reálu také bohužel většinou děje. Je třeba takováto rozhodnutí korigovat, ale vám jde zřejmě o množství potenciálních voličů a ne o park jako takový ...

Kdyby vám skutečně záleželo na parku, nikdy byste o ničem takovém ani neuvažovali, takovéto "úlety" jako budování hřišť a podobných výmyslů se děly za minulého režime v tzv. "akcích Z" apod.

Nicméně jste stále neodpověděl na otázku, co znamená umělý povrch či v jakém jiném městě je v parku se srovnatelnými parametry nějaká podobná "ozdoba" k vidění ...


L.

22 Naposledy upravil: Michal Fokt (25.05.2010 21:21:05)

Re: Kácení a další úpravy v parku na Škvárovně

Pane Nekolný, nikoho jsem zde z korupce neobvinil, ale to, že rok otálíte se zveřejněním projektové dokumentace a pak ji vyvěsíte, až když už "je pozdě", ergo občané už nemohou do schváleného projektu zasáhnout, uznejte že jsem se nemohl nezeptat na důvod. Ono to pak totiž trochu destruuje tu image spolupráce s občany, když je nejdřív necháte něco odhlasovat, a pak je to jinak, tady se asi shodnu i s paní Lenou, i když na základě jejích příspěvků předpokládám, že se řadí k onomu dvou- až tříčlennému bloku odpůrců hřiště.

23

Re: Kácení a další úpravy v parku na Škvárovně

Na Škvárovně vyrůstá hodně dětí a jedinou možnost, kde mohou sportovat nabízí prostorově park. Při stále silnějším silničním provozu je jistě soudný člověk nebude posílat hrát fotbal či jiné míčové hry na silnici. Doby, kdy si kluci hodili v naší ulici ven branky svařené ochotným tatínkem a mastili hokej s tenisákem do večera, jsou nenávratně pryč. Děvčata si už nenalajnují hřiště na asfalt a nebudou hrát vybíjenou prostě proto, že ulice jsou přeplněné zaparkovanými auty. Děti na ulici nepatří, ale mají si kde hrát??? Napsat, že  že vybudování jakéhokoli hřiště, ať s umělým, antukovým, či asfaltovým povrchem v parku je naprosto nesmyslné a zbytečné, je názor konkrétního člověka, na který má nárok. Můj názor je, že i větší děti by měly mít možnost bezpečně sportovat, byť se to někomu z nějakého důvodu nelíbí. Na mrńavých zahradách svých rodiců se stěží naučí jezdit na tříkolce, mají snad celý den prosedět u televize nebo počítače? A Sokol nebo Sportovní hala celý týden jistě nenaplní, navíc děti mají potřebu se po škole někde sejít a potřebují vybít energii, lepší způsob než na hřišti bezpečně umístěném není.  Umělý povrch se dá použít i v nepříznivém počasí, rychleji oschne a určitě i přispěje k tomu, aby se víc dětí rádo hýbalo. Pokud někomu vadí dětský křik a proto se hřišti tak brání, nejspíše sám zapomněl, že byl kdysi dítětem. Budují se dětská hřiště pro mrňátka, ale co mají dělat školáci, než zalezou na kutě? Prosím, myslete i na děti, ne jen na svůj klid a výhled do zeleně, při troše dobré vůle lze najít kompromis. Žádné peníze vydané pro ně nejsou zbytečně vyhozené, jejich přirozená potřeba se hýbat se mi jeví jako velice podstatná smile Je dobře, že většina obyvatel má srdíčko na pravém místě, doufám, že jejich hlas bude vyslyšen a "omladina" si brzy bude mit kde začutat wink

24

Re: Kácení a další úpravy v parku na Škvárovně

Dobrý den všem,

jenom krátkou větou..... Blare mi mluví z duše.... Pro inspiraci všem doporučuji procházku pražskou Stromovkou (připouštím, že se jedná o trošku větší parčík :-) ) 

Martin Vlasák

25

Re: Kácení a další úpravy v parku na Škvárovně

Vážení,
- nemyslím si, že hřiště do parku nepatří,
- nemyslím si, že většina v tomto případě rozhodla o nesmyslu,
- jako povrch hřiště navrhujeme dva centimetry vysokou umělou trávu s křemičitým pískem,
- s ničím neotálíme, projektová dokumentace byla k dispozici komukoliv a jakmile byl o to zájem, okamžitě byla zveřejněna,
- dnešní jednání je důkazem, že nechceme nic tajit,
- rozhodně není na nějakou připomínku či podnět pozdě.
Mějte hezký den a doufám, že se odpoledne společně sejdeme v parku na škvárovně.

26

Re: Kácení a další úpravy v parku na Škvárovně

S bodem č.4 nemáte pravdu, z komise jsme Vás o to žádali během toho roku dvakrát, vždy jste přislíbil a dál už nic. Až když zde paní Lena a další se začali dotazovat, tak jste to vyvěsill... Jinak děkuji za info stran povrchu, to nevypadá zle smile jestli má totiž antuka nějakou vadu, tak to, že ráda zarůstá travou. Tohle by mohlo být odolnější. Přeji pěkný den a také nashle na odpolední debatě, doufejme že dnešní uplakané počasí lidi neodradí od účasti.

27

Re: Kácení a další úpravy v parku na Škvárovně

Myslím že každý rozumný člověk, ať už na Škvárovně bydlí, či nebydlí vítá snahu o revitalizaci místního parku. Projekt polopropustného povrchu a tím i multifunkčního hřiště je skvělý a doufám, že ho nikdo nebude zavrhovat. Důvody pro už tu Blare poměrně výstižně popsal a snad zůstanou bez pochyb. Doufám, že se odpoledne vysvětlí i rozsah toho kácení vzrostlých stromů. Pak už je to jen na nás všech, jak se budeme ke svému okolí chovat a jestli zůstaneme opět nevšímaví k těm, co ničí lavičky, ukopávají odpadkové koše a vytrhávají sáčky na psí exkrementy a rozhazují je všude kolem. Je s podivem, jak jsme všímaví a aktivní ohledně internetové diskuze, která je ještě daleko od vlastní realizace projektu a spíláme obecním zastupitelům a na druhé straně lhostejně přihlížíme vandalismu a z vlastní pohodlnosti ignorujeme stávající stav.

28

Re: Kácení a další úpravy v parku na Škvárovně

Pro Blare a spol.:

Omladina, pokud nemá "jiné zájmy" si má kde začutat již nyní, travnatých ploch je v parku dostatek. Jakýkoli jiný povrch, než je tráva do parku nepatří, je nevhodnou a naprosto zbytečnou investicí. To nehovořím o dopadu na celkový vzhled parku.

Omladinu neposílám kopat na silnici, nic takového jsem ani náznakem nezmiňovala, překážela by autům, která na silnici ať chcete nebo ne patří, s tím nikdo nic neudělá ...

Ve městě je dostatek možností sportovního vyžití, nicméně to ovšem stojí úsilí a finance rodičů, což je v pořádku. Pokud rodiče nejsou schopni svým dětem dostatek aktivit zajistit, nechápu, proč se kvůli tomu musí ničit takto malý park. Je nereálné, aby v každé čtvrti na každém kousku zeleně existovalo hřiště, tak to zkrátka je... Vyžití dětí zkrátka stojí na úsilí jejich rodičů, s tím musí každý, kdo si děti pořizuje počítat.

Pro p. Nekolného,

Opět jste neodpověděl na otázku, v jakém jiném městě se hřiště s umělým povrchem v takovémto "miniparku" nachází.

S poskytováním informací občanům otálíte obecně. Poskytovat informace až na základě nátlaku občanů je pozdě.


L.

29

Re: Kácení a další úpravy v parku na Škvárovně

treba pro me je hriste s umelym povrchem v parku naprosto prijatelne... je to jen vas nazor leno ze do parku patri trava, tak to nevztahujte na vsechny a nedelejte z toho obecny nazor... na fotbal vam staci jen trava a kdyz jsem byl maly tak jsem v parku na placku cutanim do micudy travil vetsinu volneho casu s kamaradam... ale nekdo muze vyzadovat i jiny sport, krome toho se stavajici peci o travniky v parku se v nem moc sportu neda provozovat aniz by tam clovek ztratil mic... pro vas je treba jediny prijatelny odpocinek posezeni v zeleni a nekdo jiny zase vyzaduje aktivni odpocinek... a ze takhle koncipovany park neni jinde, neznamena ze to nemuze byt tady:)

30

Re: Kácení a další úpravy v parku na Škvárovně

Vážení,
pochopte, že mám opravdu i jinou práci než diskutovat na tomto fóru s lenou či Michalem Foktem i když je to kolikrát inspirativní.
Na internetu se dá nalézt dost hřišť v parcích a je vcelku jedno, jestli jsou malé či velké. Aktivní odpočinek a parky k sobě patří po celém světě. Tady jsou fotky několika takových příkladů: 
Hřiště v Denveru
http://activerain.com/image_store/uploa … 044385.JPG
Hřiště v Londýně:
http://www.london-se1.co.uk/whatson/ima … 27.213.jpg
Hřiště v Praze 10:
http://www.praha10.cz/Portals/0/Reposit … f8ec5c.JPG
Ale určitě jste šikovní a najdete si další příklady podobného "soužití".