11

Re: Kácení a další úpravy v parku na Škvárovně

Veřejné sezení s projektanty by se mělo uskutečnit ve středu 26.5.2010 od 17.00 v parku na škvárovně. Termín ještě potvrdím.
Do prázdnin bychom chtěli vykácet jen přebytečné keře, ale to si povíme na místě. Výsadba by následně probíhala až na podzim.   
Vždy jsou vypisovány dotační výzvy na konkrétní oblasti, žadatel musí zpracovat žádost a pak se uchází o podporu. V některých případech je například město úspěšné a v některých není. Park Škvárnovna - sadovnické úpravy podpořen byl, to neznamená, že musím být realizován v celém rozsahu. Samozřejmě se snažíme obnovovat i ostatní infrastrukturu nejen zeleň z vlastních i jiných zdrojů.
Podnět na řešení dopravní situace předávám na odbor dopravy, ale osobně se domnívám, že není nezbytně nutné instalovat nějaké retardéry, ale to nechť posoudí dopraváci.
Kamerový systém by se měl v dohledné době cca 1 roku prodloužit do prostoru nádraží a přednádraží. Následně po tom bude teprve možné jednat o jeho zavedení i do parku Škvárovna. 
Byla podána žádost o dotaci z programu Leader na vybudování víceúčelového hřiště v parku s umělým povrchem, samozřejmostí bude zrušení stávajícího antukového hřiště. viz:  http://www.posemberi.cz/e_download.php? … O_2010.pdf

12

Re: Kácení a další úpravy v parku na Škvárovně

Mno o umělém povrchu se myslím také nemluvilo, ale nejdřív si přečtu to PDFko a pak uvidíme...

13

Re: Kácení a další úpravy v parku na Škvárovně

Pane Nekolný,

uvádíte, že projekt sadovnických úprav v parku na Škvárovně byl sice podpořen, nicméně nemusí být realizován v celém rozsahu. To znamená, že například může nastat situace, že nebudete mít dost finančních prostředků na výsadbu nové zeleně, ale pouze na její vykácení?

Z jakého důvodu musí být v parku hřiště za půl miliónu Kč, když město nemá prostředky na daleko podstatnější záležitosti?

Proč nestačí místní omladině kopat na trávě, ale musí mít hřiště s umělým povrchem? V jakém jiném městě se v parku podobného charakteru a velikosti něco podobného nachází? Ať umělý nebo asfaltový povrch v parku, to je obludnost...

Infrastrukturu se vám udržovat nedaři, silnice a chodníky jsou samý výmol, výsadba nových stromů a péče o zeleň je nedostačující. Pan Vodička naříká, že výsadba skomírá z důvodu nedostatku financí, proč tedy nežádáte o finance na výsadbu zeleně a tím o zlepšení životního prostředí v celém městě? Za půl miliónu Kč by byl dostatek stromů pro celé město...

L.

14

Re: Kácení a další úpravy v parku na Škvárovně

Paní Leno,

Vámi popisovaná situace nastat nemůže, na projekt se podařilo sehnat finance z programu Leader a musí být realizován, jak je v žádosti uvedeno. V případě, že by se některé stromy nekácely, nemusela by následně po nich přijít i nová výsadba. Ale to je zatím předčasné a já doufám, že si to povíme zítra na veřejném setkání v parku. Tak doufám, že přijdete.
Nové hřiště patrně bude vybudováno za peníze ze stejného dotačního titulu, když to na dnešním jednání schválí plénum MAS Pošembeří. Jsem přesvědčen, že hřiště bude mnohem lepší, než je stávající antukové. Hřiště v parku požadovala většina místních obvatel na minulém veřejném setkání, proto tam také bude.
Infrastrukturu se snažíme udržovat tak, co nám finanční možnosti dovolí. Není to úplně ideální, ale není pravdou, že by se tak nedělo. To se týká i rozšiřování a obnovy zeleně ve městě. O dotaci jsme žádali na konkrétní projekt obnovy veřejné zeleně v parku na škvárovně , proto se finance nedají použít na výsadbu jiné zeleně. Ale i s další výsadbou se počítá.

15

Re: Kácení a další úpravy v parku na Škvárovně

Akorát že se tam pane místostarosto nemluvilo o umělém povrchu. Tak doufám že nám na setkání řeknete, kdo to rozhodl a proč (ergo která firma to bude dělat, za kolik a kdo jí to dohodil wink )

16

Re: Kácení a další úpravy v parku na Škvárovně

Pane Fokte, pokud již je známa firma, pak předpokládám, že na realizaci hřiště proběhlo výběrové řízení -  jako na ostatní veřejné zakázky realizované městem...

17 Naposledy upravil: Michal Fokt (25.05.2010 12:30:39)

Re: Kácení a další úpravy v parku na Škvárovně

No to se právě doufám dovědět na té veřejné debatě. U vědomí toho, co se dnes děje při veřejných zakázkách od celostátní až po komunální úroveň, už jsem jaksi v tomto ohledu apriorně nedůvěřivý.

18

Re: Kácení a další úpravy v parku na Škvárovně

Žádná firma vybrána ještě nebyla. V případě obdržení dotace teprve proběhne výběrové řízení stejně jako u všech městských zakázek nad 100 tisíc korun, proto mi přijde připomínka pana Fokta poněkud slabomyslná.

19

Re: Kácení a další úpravy v parku na Škvárovně

Pane Nekolný, já na tom nic slabomyslného nevidím. Když se na debatě občanů něco rozhodne, a po roce mlčení je to najednou jinak, tak mě prostě zajímá PROČ a z ČÍ vůle. Protože umělý povrch, to bude leda beton nebo asfalt, pochybuji, že by město sehnalo peníze ně nějaký kvalitnější povrch, nemluvě o tom že to nepůsobí moc ekologicky. Navíc po zimě se vám asfalt vydrolí a zbyde jen štěrk pod ním...

20

Re: Kácení a další úpravy v parku na Škvárovně

Nikoliv povrch, měl jsem na mysli vaše vyjádření o jakési dohozené zakázce pro známou firmu. Vy to možná myslíte v legraci, ale jiní to můžou chápat jako nařčení z korupce a hluboce se jich to dotýká. Dával bych si proto na to pozor.
Naopak diskuse o povrchu hřiště je na místě a vítána.