1

Téma: oprava silnic

Dobrý den, rád bych se zeptal, jestli budou letos opraveny některé silnice ve městě, které nejen touto zimou škod došly. Popřípadě které konkrétně to budou a jaké jsou zhruba termíny těchto oprav.
Díky.

2

Re: oprava silnic

Na tuto otázku by spíš měl odpovědět ředitel TS. Nicméně každoročně se po zimě provádí opravy výtluků a bude tomu jistě tak i letos. Vše záleží na počasí. Je potřeba, aby bylo sucho a nemrzlo. Oprava za studena je hodně nákladná a tak se k ní bude přistupovat asi jen v nejnaléhavějších případech. Čili výtluky by měly být opraveny ve všech ulicíc na jaře a navíc v ulicích Palackého, Zborovská a části ulice Suvorovova by měl být v tomto období položen nový povrch.

3

Re: oprava silnic

A co na nádraží a směr Liblice? Na tom nádraží to je celkem katastrofa co se týče děr..........

4

Re: oprava silnic

S tím nádražím máte pravdu a  není to věc mrazu. Divím se, že někdo nežádá po městě opravu auta, protože především večer to není vidět a je to o ulomení kola, jak jsou díry velké a hluboké.

Na ul.Zborovké pod mostem je to taky dlouho a hrůza.

5

Re: oprava silnic

Na nádraží je to opravdu děsné, rekonstrukce by měla začít už letost opravou parkoviště. Čekáme na otevření operačního programu na rekonstrukci dopravního terminálu. Dokumentaci máme již připravenou včetně ulice do Liblic.

6

Re: oprava silnic

situace ceskobrodských silnic je po zimě ve strašném stavu,souhlasím, ale některé komunikace byly v hrozném stavu již před zimou. například ul Za drahou a V lukách!!! zajímal by mě termín dokončení rekonstrukce ul. V lukách. situace je zde kritická.příprava přípojek k novostavbám začala již před zimou a jejich pouhé zasypání, udělalo po zimě, z této silnice polní cestu.Díry, kaluže,bahno, to je každodenní realita při průjezdu touto ulicí,která tam nekončí a pokračuje v ulici Za drahou. zajímalo by mě co by dělal ředitel TS,kdybych mu předložil účtenky za myčku a opravy náprav na vozidle.A ty jsou nemalé!!! škoda,že nemůžu poskytnout foto. bylo by dobré,kdyby někdo z městského úřadu,nebo TS si udělal malou projíždku těmito lokalitami, a viděl by. jsem zvědav,jak dlouho to ještě potrvá!!!min. do léta???kdy se bahno změní v prach!!!!

7

Re: oprava silnic

Tedy pane místostarosto, jistě víte, že nepatřím mezi rýpaly, ale myslím, že už byla řada hezkých dnů, kdy nemrzlo, bylo teplo, kdy teploty šplhaly nad 15 stupňů a ani nepršelo a díry byly vyschlé. Samozřejmě chápu, že nelze najednou, jako mávnutím kouzelného proutku opravit všechny výtluky, ale asi by se mělo začít tam, kde to působí největší problémy. A u nádraží myslím takový prostor je. Pokud jde o díry, je zde setrvalý stav, nicméně to co bylo normálem, se změnilo v katastrofu a je to den ode dne horší, i když se zdá, že horší to už ani být nemůže. Mevím jestli se čeká, až se všechny díry spojí v jednu, takže se rovnou položí souvislý koberec, ale domnívám se, že technické služby by měly být připraveny ve startovacích blocích, aby se při prvních pěkných dnech na toto místo vrhly a provedly alespoň opravy toho nejhoršího (aby se řidiči s malými auty v dírách neztráceli). Čekání na otevření operačních programů mi přijde jako "čekání na Godota". Upřímně řečeno také se divím, že dopravci (autobusy) ještě neodmítli k nádraží zajíždět a ničí si dopravní prostředky.
Informace pro Johna: pan ředitel TS má terénní vůz, takže projížďka těmito lokalitami bude příjemným zpestřením nudné jízdy po silnici bez výtluků.
             Hezký den.

8

Re: oprava silnic

Myslím že i teréním vozem to už je neúnosný.........to nádraží je katastrofa, doopravdy by s tím bylo potřeba něco udělat a to co nejdřív!

9

Re: oprava silnic

Vím, že přednádraží je v katastrofickém stavu a také chceme, aby bylo v co nejkratší době opraveno. Avšak dle vyjádření ředitele technických služeb není oprava v možnostech technických služeb a bude jí provádět dodavatelská firma, která má volné kapacity až na konci měsíce dubna. Osobně mě toto řešení mírně řečeno nepotěšilo.

10

Re: oprava silnic

Pane místostarosto,
možná se Vám to bude zdát už otravné, ale nedá mi, abych opět neotevřel téma : TANKODROM NÁDRAŽÍ. Diskuse na tohle téma proběhla poměrně časně z jara s tím, že se čeká na otevření operačních fondů. To se však nemusíme dočkat. Jak bylo řečeno (Vámi), že oprava není v možnostech TS, ale bude ji provádět dodavatelská firma a ta má vpolnou kapacitu až koncem dubna. Je zde konec května a .....NIC. Zajímalo by mne, zda jtse tedy měl na mysli letošní, či jiný duben, jiného roku. Víte, vede se tady plamenná diskuse na téma hřiště v parku na Škvárovně, ale musím dát "leně" a nejen ji za pravdu v tom, že jsou asi důležitější věci, které budou sloužit podstatně většímu počtu obyvatel ČB a které větší počet obyvatel trápí. Osobně nemám nic proti hřišti (to aby se do mne zastánci hřiště nepustili frontálním útokem), ale viděl jsem hřiště s umělým travním povrchem - po dvou letech se muselo obnovovat, protože byl zničený, pak se uzavřelo a návštěvníci byli vpouštěni jen na schválené akce. No a zcela na závěr, je skutečností, že např. hřiště, existující v Londýně jsou v parcích které mají mnohonásobně větší rozlohu a je tam opravdu dozor.

       Přeji pěkný den a těším se na jízdu mimo díry - u níádraží se mi to stále nedaří. Čím to asi bude???