91

Re: SNĚHOVÁ KALAMITA!!!!

Jakub Nekolný napsal:

Takze by sla debata ukoncit. Technicke sluzby udelaly pro zimni udrzbu vse, co bylo v jejich silach, ale mohlo by to byt lepsi. A o to jde Martinovi Vlasakovi. Nechapu, proc se do nej vsichni navazeji, kdyz chce jen minimalizovat negativni dopady pristi kalamity. Pan reditel by si mel znovu precit, co pan Vlasak napsal, aby zjistil, ze pravdu ma. Tam nebylo nic o penezich na zimni udrzbu. Nedelejme rychle soudy, moc o to prosim.

Já bych pane místostarosto zase chtěl poprosit, jestli Vám došel ode mne e-mail. Rádi bychom svolali na únor další jednání KŽP ale vůbec nevíme, jak dopadly naše předešlé návrhy směřované Radě města. V zápisech z jejích jednání od loňského podzima se nic neobjevilo a od Vás jsem zatím odpověď také nedostal... Děkuji moc.

92

Re: SNĚHOVÁ KALAMITA!!!!

Urcite je co zlepsovat na strane TS i mesta. Doufam, ze nam jde o stejnou vec, opravdu to z me stranz nebzla nejaka zbytecna kritika, prace TS si vazim a ve stejnem duchu jsem se vyjadroval i v teto debate. Moznost oponovat samozrejme nikomu neubiram.
Zimni udrzba je urcite o penezich, to nikdo nepopira.
Chtel snad rict pan reditel, ze lidem nerikam pravdu?
Michale, pristup na sluzebni mail budu mit az zacatkem unora, podivam se na to a okamzite se ozvu.

93 Naposledy upravil: penek (23.01.2010 04:47:40)

Re: SNĚHOVÁ KALAMITA!!!!

Občas si se zájmem (zejména některé) příspěvky přečtu, ale vždy narazím na obraty typu:

"...je to o penězích...moc o to prosím...přenesme se do pracovní roviny...atd."

Chlapci, kdo vás učil češtinu, škola nebo stranické sekretariáty?

:-(

94

Re: SNĚHOVÁ KALAMITA!!!!

Diky za upozorneni, jde o profesionalni deformaci, budu si na to davat pozor:)

95

Re: SNĚHOVÁ KALAMITA!!!!

Dobrý večer ! Zeptám se - kdo má dohlížet na to, aby si majitelé domů kontrolovali své střechy a odstraňovali rampouchy, sníh a led ? A platí tato povinnost pro všechny ??

Od pátku pozoruji střechu domu v nádražce - jedná se o před pár lety zrekonstruovaný dům u křižovatky - mám dojem že tam bydlí paní ex-ministrině dopravy, ale to fakt nevím jistě (a taky je mi to tak nějak jedno). Jde mi o to, že nad vikýři - okny v půdní vestavbě - jsou ze střechy nejen rampouchy, ale už i povolené a hodně přesahující kusy ledu z těchto stříšek. Je jen otázkou času kde to povolí a sjede to celé, nebo se to rozlomí. Ať tak či onak, pokud to někoho sejme nepomůžou mu ani všichni svatí..

Děkuji za sjednání nápravy... opravdu netuším komu říct.

96

Re: SNĚHOVÁ KALAMITA!!!!

Vážení,
tak od cca nedělního večera se hovoří o další sněhové nadílce (pomíjím mrazík). Situace se postupně upřesňuje a nejdříve by to mělo začít foukat a mají se tvořit sněhové jazýčky a později sněžení 2 - 10 cm nového sněhu. Schválně, kolik toho napadne? A co když to bude 20 cm? Budeme tentokrát v očekávání jak to dopadne, nebo budeme připraveni? Myslím, že určité poučení z uplynulých týdnů by již mohlo zafungovat.
Dovolím si jen malé popíchnutí (nic ve zlém) pana ředitele TS: Určitě jste věděli, že bude opět sněžit a proto hromady sněhu před nádražím jste ponechali na místě, abyste je mohli odklidit najednou s novým přídělem sněhu.
          Přeji všem hezký den.

97

Re: SNĚHOVÁ KALAMITA!!!!

LÍDA napsal:

Dobrý večer ! Zeptám se - kdo má dohlížet na to, aby si majitelé domů kontrolovali své střechy a odstraňovali rampouchy, sníh a led ? A platí tato povinnost pro všechny ??

Od pátku pozoruji střechu domu v nádražce - jedná se o před pár lety zrekonstruovaný dům u křižovatky - mám dojem že tam bydlí paní ex-ministrině dopravy, ale to fakt nevím jistě (a taky je mi to tak nějak jedno). Jde mi o to, že nad vikýři - okny v půdní vestavbě - jsou ze střechy nejen rampouchy, ale už i povolené a hodně přesahující kusy ledu z těchto stříšek. Je jen otázkou času kde to povolí a sjede to celé, nebo se to rozlomí. Ať tak či onak, pokud to někoho sejme nepomůžou mu ani všichni svatí..

Děkuji za sjednání nápravy... opravdu netuším komu říct.

situace beze změn, jen ten led víc sjel.. ostatní majitelé domů tam alespoň hodí prkna s info o nebezpečí, ale tihle ? je jim to jedno.. a sama tam klepat a upozorňovat je nebudu, že mne pošlou do peeeerdele je mi jasný samotný yikes/

98

Re: SNĚHOVÁ KALAMITA!!!!

Dobry den,
  sleduji tuto diskuzi (i forum) pravidelne a musel jsem se zaregistrovat, abych mohl reagovat. Zacnu asi poslednim prispevkem. Ano majitele domu jsou zodpovedni za rampouchy ze strech, ale jak to maji proboha ty babicky a dedeckove delat??? Volat nedostupne a predrazene firmy? Ja osobne jsem na staflich balancoval s hrabemi a nemel jsem dobry pocit. Mozna by mesto mohlo popremyslet zda v tomto napriste pomoct svym platcum dane z nemovitosti.

Ale ted se vratim zpet na zacatek kalamity. Zacalo snezit. To je snad normalni. Snehu ale bylo najednou nejak hodne. Lide zvykli odjakziva uklizet snih pred svym domem, jej odklizeli. Mrknete se na skvarovnu, jsou tu vetsinou odklizene chodniky. Ja sam makal pred svym domem a pred domy sousedek, ktere to jiz opravdu diky svemu veku nedokazou. Kazdy vecer, po prijezdu z prace hodinu/dve no i tri, ale to jsem odklizel parkovaci misto. Bral jsem to jako fyzicku namisto flakani u televize, coz asi delali ti nejvetsi rejpalove do mesta.

Bohuzel... mesto neuklidilo takove ty chodniky na uzemi "nikoho". V tom jsem videl problem a vidim i do budoucna. Jak se tu psalo napr. chodniky ze skvarovny do mesta, z mesta na nadrazi, atd. Fakt jsem tech lidi, co jsem videl jak se mi mihaji po silnici, litoval. Co bych od mesta uvital, je napr. aby si majitele nemovitosti mohli v TS odebrat dva/tri kyble pisku na posyp (na rok). Ja sam jsem svuj nasetreny kyblik s piskem uz vypraznil a sypat to koupenou soli (tu samozrejme mam) mi prijde dost neekologicke, ale kdyz neni zbyti...

No a nakonec prosim, aby mesto neprestalo odvazet snih. Kdyz jsem informaci o odvozu snehu zahledl, tak moje srdce zaplesalo, avsak slo asi jen o jednodenni akci pro centrum. Ale co kdyz v unoru opet prijde kalamita? Kam ho mam hazet. Na tech zmrlych kopach se chyti akorat tak...

99

Re: SNĚHOVÁ KALAMITA!!!!

Jakub Nekolný napsal:

Michale, pristup na sluzebni mail budu mit az zacatkem unora, podivam se na to a okamzite se ozvu.

OK, děkuji, jen bych ještě poprosil pak i o to zveřejnění té projektové dokumentace k parku na Škvárovně, jak jsme se o tom již dříve bavili...

Re: SNĚHOVÁ KALAMITA!!!!

custom napsal:

Vážení,
tak od cca nedělního večera se hovoří o další sněhové nadílce (pomíjím mrazík). Situace se postupně upřesňuje a nejdříve by to mělo začít foukat a mají se tvořit sněhové jazýčky a později sněžení 2 - 10 cm nového sněhu. Schválně, kolik toho napadne? A co když to bude 20 cm? Budeme tentokrát v očekávání jak to dopadne, nebo budeme připraveni? Myslím, že určité poučení z uplynulých týdnů by již mohlo zafungovat.
Dovolím si jen malé popíchnutí (nic ve zlém) pana ředitele TS: Určitě jste věděli, že bude opět sněžit a proto hromady sněhu před nádražím jste ponechali na místě, abyste je mohli odklidit najednou s novým přídělem sněhu.
          Přeji všem hezký den.

Dobrý den, naopak píšete rozumně. A k odvozu sněhu? Město vyčlenilo na odvoz sněhu celkem 200000 Kč na přesně jmenované ulice určené k odvozu sněhu.Více se s odvozem sněhu nepočítá. Hezký den