61

Re: SNĚHOVÁ KALAMITA!!!!

Městská policie má na práci jiné věci než se zabývat uklízením sněhu. Přece byste po nich nechtěli aby pracovali......... big_smile

62

Re: SNĚHOVÁ KALAMITA!!!!

i odklízení sněhu by si mohla mp připsat do sloupku v českobrodském zpravodaji.ale bohužel, opět tam bude zase to samé....pokutování lidí za přechod kolejí je nová činnost,která se mp velice zalíbila.co vymyslí příště????

63

Re: SNĚHOVÁ KALAMITA!!!!

John napsal:

i odklízení sněhu by si mohla mp připsat do sloupku v českobrodském zpravodaji.ale bohužel, opět tam bude zase to samé....pokutování lidí za přechod kolejí je nová činnost,která se mp velice zalíbila.co vymyslí příště????

hm hm otázka času kdy mě chytnou :-) Občas mě to nedá a jdu přes koleje. Za kolik je pokuta ? 500?

64

Re: SNĚHOVÁ KALAMITA!!!!

Mě to stálo v Pečkách stovku tedy...

65

Re: SNĚHOVÁ KALAMITA!!!!

Frankovka napsal:
John napsal:

i odklízení sněhu by si mohla mp připsat do sloupku v českobrodském zpravodaji.ale bohužel, opět tam bude zase to samé....pokutování lidí za přechod kolejí je nová činnost,která se mp velice zalíbila.co vymyslí příště????

hm hm otázka času kdy mě chytnou :-) Občas mě to nedá a jdu přes koleje. Za kolik je pokuta ? 500?

v praze to resej vetsinou domluvou nebo max 50-100kc co jsem slysel:) ale jsou to snad statni:) tak by me zajimalo jakou latku nasadili v brode mestaci:-d

66

Re: SNĚHOVÁ KALAMITA!!!!

Jinak dnes musím konstatovat ten chodník v Klučovské od Škvárovny k zadnímu vchodu na nádraží byl zřejmě konečně protažen, ale tedy stihlo se to jen tak tak, než to roztálo big_smile

67

Re: SNĚHOVÁ KALAMITA!!!!

Dobry den,

precetl jsem si cele vlakno a rad bych reagoval. Je az prekvapujici jake emoce vyvola celkem bezna zalezitost jako je napadani cca 35 cm snehu behem 3 dnu.
Ridici nadavaji, chodci nadavaji, vsichni nadavaji. Ceska narodni vlastnost... v zime nadavat na zimu, snih a led, v lete zase na nedostatek vody ci velka vedra. Zkratka porad neni neco vhod.
Ano, situace v CB neni dobra, ale nijak nevybocuje ze standardu okolnich mest. Ani Praha neni dosud uklizena - nechodte po turisticky zajimavych trasach ale zajedte do sidlist a vedlejsich ulic (i v centru) je to totez. Je ho vsude dost a dost. Chodniky jsou protazeny jen nekde a i namesti bylo jeste ve ctvrtek pekne zaneradene. Taky mame kocarek a taky se nam spatne jezdilo ale sane nemame smile tak jezdime jen tam kde se trochu da....
A ted trochu k TS. Z cele diskuze je pro me alarmujici nekolik skutecnosti:

1. jaka je pripravenost a stav techniky kdyz se po cca 2-4 dnech stane neprovozuschopnou? Cim je tento stav zapricinen?

2. Prekvapuje me ze vedeni TS nijak vyrazne nekomunikuje s verejnosti (alespon v tomto vlakne neni prilis informaci primo od zastupce TS)

3.  Ze vsech reakci prispivatelu je zrejme, ze plany poradi a tras cisteni mesta jsou asi spatne. Pokud nejsou odmeteny hlavni tahy jak pro vozidla tak pro chodce, je asi neco spatne, ne?

TS v CB patri mezi republikovymi dle meho nazoru mezi ty mene kvalitni. Je vsak na nas - obcanech - protoze TS jsou mestskou organizaci.

Re: SNĚHOVÁ KALAMITA!!!!

Michal Fokt napsal:

Jinak dnes musím konstatovat ten chodník v Klučovské od Škvárovny k zadnímu vchodu na nádraží byl zřejmě konečně protažen, ale tedy stihlo se to jen tak tak, než to roztálo big_smile

Dobrý den,
dnes jsem jel okolo, a žádné cedule "Zadní vchod na nádraží" jsem si nepřečetl. Ale je to vlastní riziko všech, kteří vstupují do provozované drážní cesty.....
Co se celkové situace se sněhěm týká, tak si též dovolím pár poznámek:
1. Zástupci technických služeb by mohli více komunikovat s místními společnostmi ohledně možnosti využití i jejich techniky. Např. na podzim se tu řešilo pravidelné "sněžení"  "zajištěné" ZZN. Úklid jistě přidělal práci i technickým službám, jelikož se nejednalo jen o výjezd z tohoto podniku. Tak proč mohlo domluvit využití jejich bagru. Plus jsou tu další stavební společnosti, které jistě neměli v době velkého sněhu mnoho pracovního využití na stavbách apod.
2. Úklid chodníku od nádraží do centra, který považuji za nejvíce využívaný vidím jako největší selhánítechnických služeb. Když samozřejmě odhlédnu od počtů, kolik tatrovek sněhu by to bylo (což tu někdo počítal - ovšem pozapomněl zmínit, kolik tatrovek sněhu se muselo odklidit ze silnic).
Plán úklidových činností je sice na webu zveřejněn (pořadí ulic a časové parametry pro úklid), ale pořadí úklidu chodníků jsem nikde nenašel.

Ale zároveň je nyní vidět selhávání majitelů domů, jelikož nebezpečí padání sněhu a ledu je z jejich střech. Takže kdyby nebyl úklid na městu, tak by situace byla stejná, nebo spíše horší, než letos, jelikož kdo by uklízel, tak uklízel i letos.

Takže berme věci tak jak jsou = reálně. A zkusme jen být možná trochu více připraveni na případné další nebezpečí.

69

Re: SNĚHOVÁ KALAMITA!!!!

Dobrý den všem,

ještě než nás zaplaví další sněhová kalamita :-) tak bych rád přidal k tomuto tématu pár osobních postřehů.

Ani já nejsem spokojen se způsobem, termíny a organizací likvidace sněhu. Myslím, že by pro nás tato kalamita měla být poučením, tak jako byly smutné povodně v roce 1997 a 2005. Tam také došlo bohužel k selhání systému nicméně mám pocit, že dnes je situace podstatně lepší, záchranné a pracovní složky jsou v zásadě připraveny.
To by měl být případ TS, které by měly mít připravený krizový scénář pro příští sněhovou kalamitu, ve kterém by mělo být zahrnuto zejména priority úklidu, místa pro uložení sněhu, koordinaci s případnými dodavateli při  odklízení sněhu, zajištění kapacit pro úklid sněhu, koordinaci s MP, předzásobení materiálem apod.

Proto RM vyzvala ředitele TS, aby zpracoval zprávu o sněhové kalamitě, včetně přesného popisu provedených prací. Z této zprávy by měl být připraven systémový materiál, jak  případnou kalamitu od příštího roku řešit. Domnívám se, že nepůjde o světoborné dílo s ohledem na rozsah našeho města a tento materiál bude TS připraven do léta tohoto roku.

S přáním pěkného dne

Martin Vlasák
člen RM

70 Naposledy upravil: bekovamar (19.01.2010 19:29:50)

Re: SNĚHOVÁ KALAMITA!!!!

Výborně pane Vlasák. Předpokládám, že RM stejně jako zaměstnanci TS sledují TV, takže o kalamitě věděli minimálně týden předem. Proč už tehdy  město - tj. RM - nevyzvalo TS k vyjádření, jak se hodlá s očekávánou sněhovou nadílkou vyrovnat? Aby se alespoň o něco minimalizovaly problémy, které jsou tu na fóru stále dokola zmiňovány. Po boji je každý generál...