51 Naposledy upravil: Frankovka (15.01.2010 10:29:43)

Re: SNĚHOVÁ KALAMITA!!!!

custom napsal:

Jak sleduji diskusi, tak mám dojem, že v některých chvílích se ztrácí podstata a přechází do osobní roviny, což problém sněhu neřeší. Samozřejmě, že každý z přispěvatelů sluduje určitý cíl - neuklizený chodník - já nevím kam, protože on tam denně chodí a bydlí atd. Myslím, že TS by měly mít zmapován pohyb občanů (což není až tak velký problém) a s úklidem sněhu prioritně začít tam, kde je největší pohyb lidí, případně aut. Podle mého názoru je takovou nejvíce exponovanou oblastí náměstí - průchod směrem k nádraží a prostor před nádražím, protože velká většina občanů jezdí do práce a do škol ať již do Kolína nebo do Prahy. Proto je celkem tristní, když od pondělí resp. úterý rána není možné poněkud lépe shrnout sníh kolem nádraží, tak aby se dalo jednak jak parkovat s auty, tak nastupovat do autobusů. V době po 22. hodině je tu již minimální provoz a nestojí tu ani žádná auta a myslím, že jeden traktor s radlicí by shrnutí sněhu do míst, kde by nevadil, vyřešil.

... je to tak. O úklid kolem nádraží a bus zastávek jsem se na fóru přimlouval 11.1.

52

Re: SNĚHOVÁ KALAMITA!!!!

je sice hezké že odklízení sněhu začalo, ale trochu pozdě,ne??začínat ve středu a ve čtvrtek, když sníh už tu byl v neděli? třeba v pondělí se chtělo pár lidí dostat do práce a nebo zaparkovat ve městě, ale to bylo skoro nemožné. Děti budou mít opravdu radost,když si budou moci zaánkovat ještě v květnu na hřisti u horní školy, víte co tam bude z toho sněhu vody?jak to tam bude pak vypadat?to opravdu nebylo jiné místo?

53

Re: SNĚHOVÁ KALAMITA!!!!

jinak souhlasím s frankovka

54

Re: SNĚHOVÁ KALAMITA!!!!

Souhlasím s Johnem.........od neděle už toho napadlo velmi málo, takže už v neděli mohl být zahájen úklid na tom nádraží. Ale tam to v tu dobu vypadalo dost hrozně když jsem tam byl...........a logicky se to mělo uklidit v neděli, když se v pondělí očekává větší využití nádraží než o víkendu. Ale to už je teď celkem jedno............

A ještě jsem se chtěl zeptat pana Kruliše, kdy se bude odklizet Klučovská směr od Karmy?? Jelikož tu včera psal, že to včera uklidí a zase nic........už týden tady chodí lidé po silnici, což při tom provozu jaký tady je není moc bezpečné.

55

Re: SNĚHOVÁ KALAMITA!!!!

vendys napsal:

Souhlasím s Johnem.........od neděle už toho napadlo velmi málo, takže už v neděli mohl být zahájen úklid na tom nádraží. Ale tam to v tu dobu vypadalo dost hrozně když jsem tam byl...........a logicky se to mělo uklidit v neděli, když se v pondělí očekává větší využití nádraží než o víkendu. Ale to už je teď celkem jedno............

A ještě jsem se chtěl zeptat pana Kruliše, kdy se bude odklizet Klučovská směr od Karmy?? Jelikož tu včera psal, že to včera uklidí a zase nic........už týden tady chodí lidé po silnici, což při tom provozu jaký tady je není moc bezpečné.

Dobrý den, chodník lépe řečeno položené panely jsou průchodné pouze          na začátku ulice, jelikož zde došlo k nahrnutí velké vrstvy sněhu z komunikace Správou a údržbou silnic, která má komunikaci ve správě.Těžkou techniku zde nemůžeme použít, proto nám přivezou v pondělí sněhovou frézu, kterou nános sněhu odstraníme.

56

Re: SNĚHOVÁ KALAMITA!!!!

Díky za info......

57 Naposledy upravil: John (17.01.2010 18:10:06)

Re: SNĚHOVÁ KALAMITA!!!!

tak zas opět padá....to jsem sám zvědavej jak se k tomu postaví TS.dávám jim druhou šanci....

58

Re: SNĚHOVÁ KALAMITA!!!!

Pár lidí se tady ptalo co dělá v těchto kalamitních dnech MP, tedy nevím jak v ostatní dny ale v pátek v počtu 3, možná 4 vybírali pokuty za přecházení kolejí na nádraží.
Dovoluji si tvrdit že v tomto počtu by chodník od nádraží ke kinu (dál už je částečně proházený, i když nevěřím že zásluhou TZ, spíš bych sázel na majitele přilehlých restaurací a obchodů) dokázali proházet asi tak za 2 hoďky, a to by se ani zapotili.
PS Je věděcky prokázáno, že bude-li průměrný policista držet lopatu za násadu - neublíží mu.

59

Re: SNĚHOVÁ KALAMITA!!!!

Toto je kvalitní názor!

:-)

60

Re: SNĚHOVÁ KALAMITA!!!!

co mě překvapilo bylo to, že v pátek v poledne nebyl uklizený chodník před školou (myšárnou). na chodníku sníh a ledové zmrazky... tam by to snad mělo být uklizené kvůli dětem neustále ??