1

Téma: zastávka Zahrady

Vážení,
před pár dny jsem jel autobusem z Českého Brodu na autobusovou zastávku Zahrady u rybníka Podviňák. Měl jsem smůlu, proitože bylo po dešti. Autobus zastavil a já jsem vypadl téměř do příkopu - každopádně do mokré, vysoké trávy, do bláta a louže. V první chvíli jsem si svůj vztek chtěl vylít na řidiči, ale bleskově jsem si uvědomil, že za to až tak nemůže. Ne že by zde muselo být bůh ví jaké nástupiště, ale stačilo by zpevnit plochu jedním panelem, aby vystoupivší jedinci nekončili ve škarpě a po odjezdu autobusu mohli odejít normálně a ne jako čuňata. To se pochopitelně týká i těch, kdo by chtěli nastoupit. Chápu, že autobus nemůže zastavit uprostřed silnice, aby cestující mohli lidsky vystoupit, protože silnice je úzká, ale je třeba najít jakýsi kompromis. Podotýkám, že komfort, jako je přístřešek, zde není potřebný, protože na protější straně přístřešek je. Stačilo by jej alespoň trošku opravit, aby ten, kdo i jen prochází kolem, neměl stísněný pocit kolem žaludku. O vylepení aktuálního jízdního řádu pro neinformovaného turistu, který by chtěl bolavé nohy uložit na poslední kilometry k nádraží, nebo naopak začít svoji turistickou cestu jinde, ani nehovořím.
      Vím, že to není problém, který by pálil většinu nebo velké množství obyvatel Českého Brodu, ale i ti. kdo bydlí nad Podviňákem nebo v Zahradách jsou obyvateli Č.B. a návštěvníci - turisté si pozornost také zaslouží.

2

Re: zastávka Zahrady

Ne, že bych chtěl být rýpalem, ale co vy na to pane Nekolný ??? Nedalo by se s tím něco dělat???

V jiné části diskusního fóra - zřejmě ne v té správné (místopis - kam chodíte běhat) jsem se zmiňoval i o jiném problému svým způsobem souvisejícím:

"Zahrady - dobrý směr a ví to zřejmě řada turistů, běžců i "procházkářů"-rekreantů. Je to také považováno za rekreační zónu Č.B. Možná, že by stálo za to, kdyby se někdo zamyslel nad vybudováním cyklostezky, nebo alespoň chodníku pro pěší turisty" atd.

3 Naposledy upravil: trautenberk (29.05.2009 10:32:03)

Re: zastávka Zahrady

Dobrý den,

myslim, že je škoda, že tenhle malý kousek Toskánska u Českého Brodu není zatím doceněn. Stačilo by upravit trasu z centra města ke křižovatce pod cihelnou a dál alespoň přes léto omezit průjezd osobních aut.
Silnice do zahrad se tu již jednou probírala. Nedělám si moc iluze, že populista v čele kraje pustí peníze na opravu krajské silnice - když je hází do kanálu za poplatky v nemocnicích a kdo ví, jestli se tam (do kanálu) nepokusí nějakým způsobem nasměrovat i peníze ze strukturálních fondů.
Proč ale třeba kemp u Podviničního rybníka není přitažlivým a příjemným koupalištěm s výletní restaurací (ani si nevybavuji nějaký poutač na silnici - zřejmě naprostá rezignace) ?
A proč není rázně odmítnut záměr postavit vedle Českého Brodu dálnici ?  Plán, který  sice není v příštích 15 letech realizovatelný (naštěstí), ale který se bude  jako zlý duch vznášet nad každým dobrým nápadem a celkem spolehlivě učiní z okolí kolínské silnice na dlouhou dobu odpudivou zemi nikoho. Proč to bylo, městská rado, jen vzato "na vědomí"? Proč to nebylo rezolutně odmítnuto? Mimoto, opravdu nechci 24 hodin denně poslouchat monotonní hučení, jaké dálnice vydávají. Techno party hadr. Trochu se divím, že nikdo neprotestuje. Ale nepředbíhejme. 
Dobrou trasou, kde by chodce a cyklistu neotravovala auta, je trasa červené turistické značky. Oprava krátkého úseku silnice, třeba za evropské peníze by snad do budoucna nemusela být nereálná - včetně zvláštního pruhu pro cyklisty, vyznačení schůdných odboček na okolní pamětihodnosti (Tuchoraz), osazení laviček na svačinu a hlavně map a ukazatelů, aby se nikdo neztratil.
T.

4

Re: zastávka Zahrady

Protestuje, alespoň KŽP s tím vyslovila nesouhlas. Ale to bylo asi tak všechno, co jsme mohli dělat, navíc bohužel nepanovala v tomto ohledu ani v KŽP jednota (SZ vs. SNK-ED). Jinak jsme též navrhovali znovuzprovoznění podchodu pod silnicí pro pěší a cyklisty, který vede směrem k Podviničnímu rybníku. Jenže za silnicí jsou ty pozemky soukromé, takže by se muselo jednat. A k tomu nejspíše chybí vůle. Ohledně kempu, i když dnes by se dal nazvat spíše ubytovnou pro zahraniční pracovníky - rybník je v soukromém majetku a netuším komu patří kemp, městu asi ne, a pakliže jeho majitel nemá na propagaci zájem, není důvod proč by to mělo dělat město. I když máte pravdu, že ze státovky to není daleko a mohlo by se z toho těžit. Jenže to by tam zase nemohli bydlet ti pracovníci a je otázka spíše pro majitele, čemu dá přednost. Ohledně rekreačního účelu bych byl na pochybách, sice bylo pěkně vyčištěno dno, ale přece jen rybníky již dnes tolik ke koupání netáhnou, kdekdo má na zahradě bazén někdy i nemalých rozměrů. Daleko spíš by bylo dobré dotáhnout koupaliště v samotném Brodě.
Díky za podnětné názory a mějte se

5 Naposledy upravil: trautenberk (29.05.2009 15:11:38)

Re: zastávka Zahrady

O "zkapacitnění" silnice I/12 nebo jak se tomu říká je potřeba vyvolat diskusi vedoucí případně až k místnímu referendu.

http://www.cesbrod.cz/media/pdf/rada/6. … .2009u.pdf
Prosím o zveřejnění této studie.

Tohle není Ostrava, nepotřebujeme montovny a logistické parky a kilometry čtvereční vyasfaltované pustiny. Vybudování dálnice (čtyřproudé silnice) za okny českobrodského sídliště a kolonie nových rodinných domků u vjezdu do města (vědí to ti lídé?) se vším, co k tomu patří, by byl konec nadějí na šťastné žití v českém brodě.
Zmar a neštěstí.
T

6

Re: zastávka Zahrady

Tohle zkuste říct panu Klinderovi a sepsuje vás stejně jak nás na KŽP. A to jsem její předseda wink Ale každopádně díky za námět jsem rád že nejsme jediní komu se to nelíbí. Stačí vzpomenout že pod státovkou protéká potok Bušinec, jinak přírodní rezervace. Už to je argument proti. Pokud by byla vůle (např.) dalo by se třeba založit sdružení proti rozšíření, a pořádně to zmedializovat. Pokusíme se o tom zjistit víc a pak dám vědět.

7 Naposledy upravil: custom (04.06.2009 08:25:53)

Re: zastávka Zahrady

Myslím, že o zkapacitnění kolínské cesty by bylo třeba vyvolat diskusi. Podle mého názoru je silnice dostatečně průjezdná. Jediný problém, kde by bylo třeba "zvýšit " kapacitu silnice je oblast Újezda nad Lesy a Běchovic. Tam se u světelných křižovatek tvoří kolony v obou směrech. Její "zkapacitnění" v oblasti Č.B. by vedlo jen k tomu, že dopravci by neužívali hradeckou a brněnskou dálnici a zvýšil by se zde neúměrně provoz. A budování nějakých průmyslových zón, to snad ani nemůže být myšleno vážně. Už dnes se likvidují některé haly, např. v Jažlovicích.
Pokud jde o kemp, tak jediná reklama je jako ubytovna Zahrady. Restaurace nebo bufet zde nefungují a občerstvení žádné. Vybavení pro nějaké návštěvníky také žádné. S cyklostezkou nebo stezkou pro pěší turisty lavičkami a značením to by bylo bezva. U mostu v Zahradách je stojan na kolo, který zarůstá travou. Proč tu není také nějaký stůl s lavičkou, kde by tedy cyklista mohl zastavit a posvačit? - ne všichni jedou lámat sportovní výkony.
Bylo by dobré, kdyby také vedle toho, že na krajnici je posečená tráva, byla provedena také údržba náletových křovin, které již tak malý průjezdní profil silnice dále zmenšují a pěší i cyklisty nutí chodit a jezdit blíže ke středu vozovky, což ohrožuje významně bezpečnost. No a jen tak pro úplnost - nevím přesně, ale mám dojem, že zde někde bylo řečeno, že do konce května by měly být provedeny opravy děr v silnici, ale konec května je ten tam.....a díry zůstávají.
No nic, myslím, že by bylo dobré, kdyby zastupitelé zabojovali o to, aby lidé z Č.B. měli možnost vyrazit na procházku nebo za relaxačním sportovním vyžitím, ať v létě nebo v zimě do klidu a pohody bez obav o zdraví své a dětí.

8

Re: zastávka Zahrady

Michale Fokte, kdo je to pan KLINDERA - nevšiml jsem si, že by byl v zastupitelstvu? A řekl bych, že zastupitelstvo má celkem rozhodující vliv na rozvoj města a jeho okolí. A k tomu je zastupúitelstvo voleno, aby se bralo za zájmy svých občanů.

9 Naposledy upravil: Michal Fokt (04.06.2009 20:29:29)

Re: zastávka Zahrady

Pan Klindera je předseda českobrodských Evropských demokratů a člen KŽP. Když jsem mluvil o té nejednotě v KŽP, měl jsem na mysli právě jeho. V zastupitelstvu nyní skutečně není. Já ovšem také ne. To sice nemění na tom, že ohledně toho, co by zastupitelstvo dělat MĚLO, máte pravdu, ale šance něco tam prosadit nejsou příliš optimistické. Alespoň do příštích voleb.

10

Re: zastávka Zahrady

Studie je k dispozici zde: http://www.cesbrod.cz/item/studie-k-pro … skem-kraji