1

Téma: Obchody, služby do 17h:-(

Určitě zde pláču na špatném hrobě. Třeba, ale můj pláč někdo vyslechne:

Obchodníci a poskytovatelé služeb zamyslete se prosím nad otvírací dobou ve všední den do 17h. Profil lidi, kteří zvládají udělat denní nákupy ve všední den do 17h je v současné uspěchané době myslím omezený. Děkuji

2

Re: Obchody, služby do 17h:-(

Frankovka napsal:

Určitě zde pláču na špatném hrobě. Třeba, ale můj pláč někdo vyslechne:

Obchodníci a poskytovatelé služeb zamyslete se prosím nad otvírací dobou ve všední den do 17h. Profil lidi, kteří zvládají udělat denní nákupy ve všední den do 17h je v současné uspěchané době myslím omezený. Děkuji

Tak tak, mám stejný názor - po 17hod se z Českého Brodu stává "mrtvé město", nikde ani živáčka... krom potravin u radnice - Jednota do 17,30 / potravin na bulánce - do 19,30 a vietnamských potravin vedle rest. Hvězda. Ale kupte tam v pět hodin rohlíky či chleba..

3

Re: Obchody, služby do 17h:-(

To Frankovka: takové tajemstvý jen tak nezveřejňuj, otevři si večerku a budeš se mít dobře smile)
Jinák se da nakupovat v Lidlu a Plusu do 20:00 hod. |Taky mám benzínku vedle a tam jsou do 22:00, dokonce jsem si tam posledně koupil i zubnní kartáček...

4

Re: Obchody, služby do 17h:-(

...ale já chci utratit svoje peníze u českého řezníka, pekaře a ne u asijského (plus, lidl mám daleko) !!!  To je smutný, že českobrodský živnostník nechce moje peníze   Asi jich má hodně. Jednou nás ty kluci šikmovoký převálcujou. Ty už totiž pochopili jak to chodí…

5

Re: Obchody, služby do 17h:-(

No, sice krásný ale žijeme v jjiném století smile, jestli sis nevšim. Společnost, je dnes, prý konzumní a globální..... a bude hůř smile

6

Re: Obchody, služby do 17h:-(

A ikdyž se stihne obchod do 17H, tak těžko v něm koupíš pečivo. Pak jsou možnosti zavítat do místních "obchodáku" nebo si to nejnutnější již nakoupit v Pha.

7

Re: Obchody, služby do 17h:-(

Ja bych to viděla tak.Prodavačky jsou jen lidé,jak by se vám líbilo chodit do práce třeba na dvě nebo na tři směny?Je fakt,že do těch 18hod by se to zvládlo,ale ne všechny prodejny by třeba byly vytížené.Dříve se též vozilo pečivo na prodejny 1krát denně a nikdo hlady neumřel.....Myslím,že potřeby zákazníků jsou celkem pokryté.Ale nikdy se jeden druhému nezavděčíme.Lidi budou nespokojeni tak jako tak.Hezký den,pa pa :-))

8

Re: Obchody, služby do 17h:-(

nemyslím si, že potřeby občanů jsou pokryté, a nejde tady o to se zavděčit, ale pochopit tempo doby, lidi už se nevrací z práce po třetí hodině, ale mezi 17-20h.....uvidíme co vyleze z inv. záměru postavit obchodní centrum..

9

Re: Obchody, služby do 17h:-(

Vemte to taky trochu z druhé strany. Taky bych uvítal více obchodů s delší otevírací dobou. Problém je v tom, že by tam přišlo nakupovat asi jen těch pět lidí co píše do této diskuze. Vzhledem k tomu, že se znám s několika majiteli obchodů tak vím, že maloobchod zde upadá. 95% lidí si vyřídí nákupy v hypermarketech a supermarketech ať už v Brodě nebo mimo Brod a zbylích 5% ty obchodníky nemůže uživit. Docela by mne zajímalo kolik z Vás si dělá hlavní nákupy v těch maloobchodech. Nebo chcete říct, že mají mít obchodníci otevřeno o 3 hodiny denně déle jen proto, aby si tam Vás pět šlo koupit rohlík a chleba? Jako zákazník sdílím Vaše názory. Jako obchodník vidím i druhou stranu věci. Aktuální situace vede k postupnému útlumu maloobchodu v Brodě tj. očekávejte spíše uzavření dalších obcohdů místo rozšiřování služeb. Nemalou zásluhu na tom má i město se zavedením placeného parkování v centru, ale to je už na jinou diskuzi. Spousta lidí radši koupí 10 rohlíku v Lídlu za 20,- než ve městě za 20,- plus parkovné.

10

Re: Obchody, služby do 17h:-(

tak na druhou stranu v sobotu dopoledne bývá v Brodě docela živo, nebo aspoň bývalo, co si pamatuju, když se sem sjely okolní vesnice a nákupy a případně chalupáři... ale to asi nesouvisí s tou 17.hodinou.