21

Re: Parkování Škvárovna

Jej to je výborný. Takže vše se vyřešilo tím, že se pan místostarosta dokonce DVAKRÁT prošel po Škvárovně a žádný problém neviděl. To je stejné, jako když v Bělorusku nemají  COVID, protože ho Lukašenko nevidí. Škoda jen, že vidíte do našich peněženek, když potřebujete statisíce za razítko. Tam vidíte problémů, až běda.

Re: Parkování Škvárovna

Dobré odpoledne,

za mne naposledy, protože mazat někomu příspěvky, které sice jsou jízlivé a ironické, jak tu bylo správně poznamenáno, ale postrádají vulgaritu a určitě nepostrádají návrh řešení, mi přijde nedůstojné a debata pak ztrácí smysl.
Skoro mi přijde, že to tak třeba někdo i chce, odradit lidi od toho, aby „otravovali“.

Pane Klinecký, nedomnívám se, že (cituji) „situace není taková, jak je zde líčena některými diskutujícími“ - což vyznívá, jako by diskutující tvrdili, že nedokáží nikde zaparkovat.

Nikdo tady nepsal, že není schopen zaparkovat (byť někdy už to začíná být obtížné), ale všichni se tu shodli, že občané chtěli více parkovacích míst a mají jich méně (zato mají kartičku navrch).

Ul PVV je na poměry Škvárovny relativně dlouhá a je potřeba zvážit, že u jejího nejvyššího bodu mají někteří vlastní garáže (ať už v ul PVV nebo v přiléhajících) a že čím níže se posouváme, tím užší jsou silnice okolo a tím více lidé z těchto ulic parkují v ul. PVV. V ulicích blíže k Liblicím také lidé nemají vlastní garáže.
Proto (protože i já jsem se po té ulici prošla) na vrchu napočítáte volná místa, kdežto dole už nikoli.
Kupříkladu včera v těch spodních ulicích (od Jugoslávské níž) jsem napočítala přesně pět vozidel, která se do značení nevešla a parkovala „postaru“, tedy mimo „lajny“.
I proto jsem v již legendárním smazaném příspěvku navrhovala (a nejsem sama) zlikvidovat zeleň u bytovek - včera jsem zjistila, že už to není hnědeň (= jen hlína), ale že už je to zase zeleň, jen plná plevele bez trávy - a zřídit tak šikmá parkovací stání.
Také mi není jasné, když jste psal, že ulice byla opravována narychlo, bez stavebního povolení, jak jste bez stavebního povolení dokázali upravit místo pro popelnice u bytovek, ale budiž.

Čiliže pokud to shrnu - lidé chtěli (a chtějí) více parkovacích míst, mají jich méně.
Lidé si přáli výše zmíněná šikmá parkovací stání, nebylo vyhověno.
Lidé si přáli zmenšit chodníky, nebylo vyhověno.

A jak jsem také psala v tom smazaném příspěvku, určitě by si na to povolení občané i počkali, vyřešily by se tím problémy naráz.
Čímž se dostávám k poslední poznámce - nelze ignorovat, že počet vozidel prostě stoupá, na tom nic nezmění žádné viry, značky, omezení apod. Jsem ráda, že tady na fóru reagujete a byl jste se v ulici projít, je to ale pokaždé podobné, až když si někdo stěžuje, když někdo dělá problémy, když se mu „musí“ mazat příspěvky, pak teprve se věci hýbají. Pokud byste nyní zvýšili počet parkovacích míst, stalo by se to, na co nejste zvyklý - nikdo by si tu nestěžoval, dokonce i ta pochvala (minimálně ode mne) by tu přistála a na příštích x let byste měli vyřešeno. Řekněte sám, nebylo by to pro Vás prima?
Proto počítám (protože tomu s tím chodníkem a šikmým stáním asi nevěříme nikdo), že na začátku prázdnin dle Vašeho příspěvku z minula dokážete přidat slibovaných dalších devět míst. Jen škoda, že tomu tak nebylo hned.
Mějte se prima

23 Naposledy upravil: Martinkamartasemeradova (24.07.2020 17:24:34)

Re: Parkování Škvárovna

Dobré odpoledne, jak se prosím vyvíjí situace? Psal jste začátek prázdnin, proto se raději ptám, díky za informaci


cituji: "Dobrý den, o závěrech pochůzky jsem informoval na FB, kde se vedla na stejné téma paralelní diskuse: "Dnes dopoledne proběhla v ulici Pod Velkým Vrchem za účasti zástupce odboru dopravy, ředitele TS, radního Ing. Milana Majera a projektanta schůzka, při které jsme prošli celou ulici. Pokud se povede vyhovět platným normám, mělo by tam být dodatečně vyznačeno 9 parkovacích míst." Za to, že jsem stejnou informaci nedal sem, se omlouvám. Parkovací místa se dají nakreslit podle norem, které jsme si nevymysleli, jen tam, kde nebrání průjezdu nebo výjezdu ze vrat. Nemohou být ani v křižovatce. Někde místa před vraty vyjíždění vadila, proto tam nejsou, někde to bylo v pohodě, protože se dalo vyjet na opačnou stranu. Časový odhad ohledně těch 9 míst byl na začátek prázdnin. TK"

24

Re: Parkování Škvárovna

Martinkamartasemeradova napsal:

Dobré odpoledne, jak se prosím vyvíjí situace? Psal jste začátek prázdnin, proto se raději ptám, díky za informaci


cituji: "Dobrý den, o závěrech pochůzky jsem informoval na FB, kde se vedla na stejné téma paralelní diskuse: "Dnes dopoledne proběhla v ulici Pod Velkým Vrchem za účasti zástupce odboru dopravy, ředitele TS, radního Ing. Milana Majera a projektanta schůzka, při které jsme prošli celou ulici. Pokud se povede vyhovět platným normám, mělo by tam být dodatečně vyznačeno 9 parkovacích míst." Za to, že jsem stejnou informaci nedal sem, se omlouvám. Parkovací místa se dají nakreslit podle norem, které jsme si nevymysleli, jen tam, kde nebrání průjezdu nebo výjezdu ze vrat. Nemohou být ani v křižovatce. Někde místa před vraty vyjíždění vadila, proto tam nejsou, někde to bylo v pohodě, protože se dalo vyjet na opačnou stranu. Časový odhad ohledně těch 9 míst byl na začátek prázdnin. TK"

Dobrý den, technické služby obdržely od projektanta cestou Odboru dopravy nákres, jedná se o nástřik 5 parkovacích míst, obratem jsme toto objednali a tento víkend by mělo být v ulici Pod Velkým Vrchem nastříkáno vodorovné značení
Ing. Miroslav Kruliš

Re: Parkování Škvárovna

Dobrý den,

p. Klinecký, cituji: Pokud se povede vyhovět platným normám, mělo by tam být dodatečně vyznačeno 9 parkovacích míst
p. Kruliš, cituji: Dobrý den, technické služby obdržely od projektanta cestou Odboru dopravy nákres, jedná se o nástřik 5 parkovacích míst

KDE SE ZTRATILA 4 PARKOVACÍ MÍSTA?

Díky za info

26

Re: Parkování Škvárovna

Pan Klinecký sice mlčí, ale ve skutečnosti chtěl říct:

"V minulosti auta parkovala natlačená na sebe kde se dalo v rozporu s předpisy i normami. Když jsme dělali dopravní opatření, museli jsme naopak vzít normy v potaz, proto parkovacích míst ubylo. Když jsem sliboval 9 míst, jednalo se jen o hrubý odhad. Následně se ukázalo, že více jak 5 dalších míst přidat nelze. Samotného mne to mrzí."

S pozdravem J. Berger, Kancelář pro uvádění výroků Tomáše Klineckého na pravou míru.

Re: Parkování Škvárovna

Dobré odpoledne,

počkala jsem kvůli dovoleným do konec prázdnin, abych tolik neotravovala, nicméně - pokud je tohle diskuse s představiteli města, může mi prosím na můj dotaz někdo z vedení města také odpovědět?
V opačném případě doporučím panu Bergerovi, aby si vystavil fakturu, když už za vás musí reagovat.
Děkuji

28 Naposledy upravil: Tomáš Klinecký (02.09.2020 08:13:34)

Re: Parkování Škvárovna

Dobrý den, ptala jste se: kam se ztratila 4 parkovací  místa. Neztratila se nikam. Psal jsem v tomto vláknu, že v několika náhodně vybraných dnech (přes den i večer) bylo v ulici Pod Velkým Vrchem vždycky kolem 12 volných míst. Pokud je ale před nějakou konkrétní nemovitostí opravdu vážný problém, dejte mi prosím vědět na klinecky@cesbrod.cz nebo tel. 723 440 574, vezmu ten výkres a podíváme se na to společně přímo na místě. S pozdravem TK

29 Naposledy upravil: jberger (02.09.2020 09:53:49)

Re: Parkování Škvárovna

Pan Klinecký sice píše, že se nikam 4 parkovací místa neztratila, ve skutečnosti chtěl ale napsat toto:

"Je pravdou, že jsem zde i na Facebooku 25.5.2020 přislíbil do začátku prázdnin zrízení 9 parkovacích míst. Také je však pravdou, že jsem se několikrát danou lokalitou prošel a tím jsem se přesvědčil, že parkovacích míst je dostatek; proto jsme i s ohledem na platné normy nechali vyznačit jen 5 parkovacích míst, namísto slíbených devíti. Jsem přesvědčen, že obyvatelé Škvárovny tak mají dostatek parkovacích míst v docházkové vzdálenosti od svých domů."

S pozdravem J. Berger, Kancelář pro uvádění výroků Tomáše Klineckého na pravou míru.