31

Re: Parkování ve městě.

Zpráva pro milého "jberger". Mě nemusíte oslovovat jako "nick". Jsem tu se svým jménem a svými názory. Z vašeho zápalu cítím, že vám opravdu jde o naše město, a tak je škoda, že své argumenty oslabujete pozicí anonyma.
S krátkodobým parkováním máte pravdu. Vypadalo to jednoduše. Nicméně dokud není vyřešený rozumný vjezd a výjezd, a nejsou zabezpečeny či strženy některé objekty, nemůžeme areál otevřít. Dělá se na tom.
Hezký víkend
Filip Ulík

32 Naposledy upravil: jberger (15.02.2020 09:39:05)

Re: Parkování ve městě.

Nevím, co máte s tím anonymem. Stejné to bylo v diskusi o Škvárovně. Předně se domnívám, že z toho nicku je moje jméno poměrně snadno rozpoznatelné a pak mi nedochází, jak může anonymita "oslabovat argumenty"? Když sem třeba Pivas napíše, že 1+1=2 tak je to méně hodnotné, jen proto, že to napsal pod svým anonymním nickem? A když Vy se podepíšete pod názor, že dobře připravený materiál zastupitelstvo 17 hlasy vrátilo předkladatelům, tak je to hodnotnější? Hodně zajímavá úvaha...

Ale to hlavní, pane Hlavsa, to hlavní s těmi náklady na provoz ZZN, to jsem se vlastně nedozvěděl. Stejně jako jsem se nedozvěděl, kdy bude ten areál ZZN otevřen a využíván nějak smysluplně (pokud tedy ten kruháč nechcete nacpat přímo do ZZN). Nějaký plán s konkrétními termíny by nebyl? Když už to stálo 15 mega a možnost stavby parkovacího domu jste i Vy svým hlasem odmítl, tak byste se mohl podělit s daňovým poplatníkem o vizi, jak s tím naložíte.

33 Naposledy upravil: Tomáš Klinecký (15.02.2020 11:30:47)

Re: Parkování ve městě.

Dobrý den, výnos z nájemného v areálu ZZN v roce 2018 byl 163.270,59 Kč, výnos z nájemného v roce 2019 byl 160.032,- Kč, celkem 323.323,- Kč. Obdobnou částku očekáváme i v roce 2020. Pokud jde o náklady na provoz ZZN (deštné, vodné, stočné, plyn, elektřina, revize), tato částka v roce 2018 činila 103.640,- Kč a v roce 2019 92.612,- Kč. V roce 2018 bylo navýšeno celkové pojistné majetku města o 23.460,- Kč ročně (v důsledku pořízení tohoto areálu), neboť do majetku města byl zahrnut i tento areál.

V současné době má platné stavební povolení demolice některých vedlejších objektů (garáže, kůlny) a, jak psal Filip Ulík, nyní jednáme o realizaci tohoto kroku, aby mohl být celý areál otevřen.

Vize. Ještě to v této diskusi nezaznělo, ale možná je to to nejdůležitější vedle problému křižovatky: do roku 2017 byl v samotném centru města průmyslový areál s patřičnými nároky na dopravu, hluk, prašnost apod. Kdyby město ZZN nekoupilo, nemohlo by zabránit minimálně pokračování současného využití anebo dokonce tomu, že tam v rámci platného územního plánu vznikne aktivita, kterou nechceme. Vezměte si třeba žádosti některých občanů sídliště, aby město odkoupilo bývalou kotelnu a zabránilo aktivitě, které se tam lidé obávali. V ZZN by tedy mělo vzniknout cokoli jiného než průmysl: částečně byty, obchody, služby, kanceláře, parkování, kultura, sport. Průmysl, resp. velkokapacitní výkup, do centra města nepatří.

34 Naposledy upravil: Filip Ulík (15.02.2020 12:10:03)

Re: Parkování ve městě.

Zdravím tedy pana J. Bergera;)

Otázka nákladů se tady vyjasnila v příspěvku T.  Klineckého.

K těm plánům: Něco jsem naznačil v minulém příspěvku. V první fázi bychom měli areál  rozdělit na to, co si město chce a musí nechat (například pro budoucí komunikaci do Kollárky, nebo třeba bývalou vlečku, kde by se mohla udělat cesta vrchem k nádraží atd.). Ostatní pozemky a budovy se dají nabídnout pro veřejné i soukromé využití. Když se vyskytne možnost postavit parkovací dům, bude to fajn.  Klíčem je samozřejmě tam zajistit přístup a příjezd, proto ten kruhák.

Osobně bych tam třeba rád viděl i hasiče. Mají sice pozemek v nemocnici,  ale tohle místo by mi příšlo daleko vhodnější. Bohužel tohle zrovna vypadá hodně jako sci fi.

Filip Ulík

35

Re: Parkování ve městě.

Kruhák u výkupu byl řešen již ve volebním období 2002-2006. To jsem také seděl v zastupitelstvu. A jestli si dobře vzpomínám, tak se za studii dalo 300 tis. Od této doby je to 14 let a opět budeme řešit kruhák. Celkem slušná setrvačnost v řešení problému.Obdobné je to s akcí kulový blesk  v případě městské policie. Kulový blesk trvá 6 let. ZZN město vlastní 2 roky a začíná se intenzivně o problému jednat. Obdoba školní jídelny. A to máme další naléhavé problémy, které měly být již vyřešeny. MŠ Kollárova, koupaliště, rozestavěná poliklinika, chodníky a ulice.

36

Re: Parkování ve městě.

Děkuji pánům radním za informaci ohledně nákladů. Stále jsem rozčarován z té vize, neboť je jasné, že konkrétní plán je opravdu jen na kruháč, zatímco využití areálu je jen ve formě přání. Alespoň jsem neslyšel jiný konkrétní termín, než že do konce volebního období bude stát kruháč. To mi připadá zoufale málo, když kruháč byl fakt jen jedním z argumentů a určitě ne hlavním. Když se podíváte do zápisu z jednání zastupitelstva, tak pan Klinecký tehdy shrnul množství důvodů pro nákup ZZN: "Možné propojení dle územního plánu, nemá přinést zátěž do Kollárovy ulice, dle generelu dopravy. Parkování v centru a u nádraží. Zvýšení bezpečnosti, chodníky, přehled v křižovatce. Variabilita využití prostoru. Možnost okamžitého krátkodobého parkování," aby nám zůstal jen a pouze ten kruháč. Připadá mi, že jste úspěšně opili veřejnost rohlíkem.

Děkuji panu Kokešovi za jeho dlouhý seznam hříchů, který předložil. Poprosil bych příště víc zapracovat na slohu a vrátit se k dadaistickém stylu, jakým jste se prezentoval ve Zpravodaji. Ani jedno se nedá číst, ale ten článek ve Zpravodaji mi připadal alespoň legrační. Před volbami jste  sliboval kryté koupaliště a přispěl jste k tomu tak, že jste podpořil zasypání koupaliště stávajícího. Kde teda bude to kryté? Co pro to uděláte? Už máte vytipovanou lokalitu? Náklady?

37

Re: Parkování ve městě.

Jarda Kokeš napsal:

Kruhák u výkupu byl řešen již ve volebním období 2002-2006. To jsem také seděl v zastupitelstvu. A jestli si dobře vzpomínám, tak se za studii dalo 300 tis. Od této doby je to 14 let a opět budeme řešit kruhák. Celkem slušná setrvačnost v řešení problému.Obdobné je to s akcí kulový blesk  v případě městské policie. Kulový blesk trvá 6 let. ZZN město vlastní 2 roky a začíná se intenzivně o problému jednat. Obdoba školní jídelny. A to máme další naléhavé problémy, které měly být již vyřešeny. MŠ Kollárova, koupaliště, rozestavěná poliklinika, chodníky a ulice.

To je hezké přiznání. Že jako sedíte v zastupitelstvu a sledujete setrvačnosti s trpělivou setrvačností. Nevím, zda je před volbami, že někteří zastupitelé kritizují jiné zastupitele. A už vůbec nechápu, proč v tom zastupitelstvu stále sedíte. Asi jsem příliš horká hlava, nebo jedinec politicky zaostalý, možná si jenom nepotřebuji posilovat ego, ale já už bych s tím na Vašem místě dávno praštil. Když to dělají tak blbě.

Born stupid? Try again!

38

Re: Parkování ve městě.

Vystupovat pod anonymem je jaksi chabá úroveň sebevědomí. Vždyť jistě máte úmysl městu pomoci, tak jak to 25 let dělá vládnoucí koalice.

39 Naposledy upravil: Pivas (17.02.2020 16:33:07)

Re: Parkování ve městě.

Jarda Kokeš napsal:

Vystupovat pod anonymem je jaksi chabá úroveň sebevědomí. Vždyť jistě máte úmysl městu pomoci, tak jak to 25 let dělá vládnoucí koalice.

Vážený pane Kokeši, rád bych Vás upozornil na fakt, že má přezdívka Pivas (pro informaci některých mých obdivovatelů - nemá nic společného s pivem, ale s jednou dominantou mé
figury) mi byla udělena v šestnácti letech při nástupu do střední školy. Od té doby ji úspěšně užívám, zná ji řada mých známých i méně známých, a rozhodně ji nepovažuji za anonym. Stejně, jako je mi jedno, pod jakým jménem nebo přezdívkou publikují jiní. Se sebevědomím to má málo společného. Sebevědomí mi snižuje spíš neschopnost pochopit, co jste myslel tou druhou větou. O mých úmyslech si mějte názor jaký chcete, ale nespojujte mne, prosím, s žádnými koalicemi, ani opozicemi. Já Vám také nepodsouvám svůj názor na to, proč si myslím, že jsou lidé aktivní v politice. Abyste si nemyslel, že k Vám chovám zášť, tak Vám sdělím, že si velice vážím Vaší činnosti pro tenisovou mládež a tenis vůbec. V tom Vám skutečně držím palce.

Born stupid? Try again!